live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені з'ясували, як депресія змінює пам'ять людини

Під час депресивного епізоду здатність мозку формувати нові клітини знижується

Про це повідомляє видання Rub.

Вчені з Рурського університету за допомогою штучного інтелекту розглянули, як це впливає на пам'ять. Обчислювальна модель передбачає, що депресія в першу чергу зачіпає старі спогади, а тривалість і ступінь дефіциту пам'яті залежить від того, як довго триває цей епізод.

При депресивних розладах пацієнти можуть страждати такими серйозними когнітивними порушеннями, які в деяких випадках називаються псевдодеменцією.

На відміну від класичної форми деменції, при псевдодеменції пам'ять відновлюється, коли закінчується депресивний епізод.

Щоб зрозуміти цей процес, вчені розробили обчислювальну модель, яка відображає особливості мозку пацієнта з депресіями. Вони протестували здатність моделі зберігати і згадувати нові події.

Як і у пацієнтів, моделювання чергувалося між депресивними епізодами і епізодами без будь-яких симптомів. Під час депресивного епізоду мозок формував менше нових нейронів.

У разі, якщо в мозку утворювалося менше нових клітин мозку, системі було важче згадувати і систематизувати події.

"Досі передбачалося, що дефіцит пам'яті виникає тільки під час депресивного епізоду", -зазначають вчені. "Якщо наша модель вірна, серйозні депресивні розлади можуть мати більш далекосяжні наслідки. Після того, як спогади були пошкоджені, вони не відновлюються, навіть після того, як депресія вщухла".

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

24 січня, 2020 п'ятниця

23 січня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати