live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Людство дурнішає? Рівень IQ у населення Землі поступово падає, - дослідження

Майже все 20 сторіччя рівень IQ у людей повільно зростав, піднімаючись кожні десять років у середньому на 3 бали. А тепер показники пішли на спад

Дослідження опубліковане в Proceedings of the National Academy of Sciences.

Такий підйом рівня IQ  отримав офіційну назву – "ефект Флінна". Наразі ж аналітики з Центру економічних досліджень імені Рагнара Фріша в Норвегії провели аналіз бази призовників з 1970 по 2009 роки,  результат якого виявився неочікуваним - нові дані показали, що запаморочливий бум зростання давно минув.

Виявляється, ефект Флінна досяг свого піку в людей, що народилися в середині 1970-х років, і відтоді значно скоротився.

"На сьогодні це один із найбільш переконливих доказів деградації ефекту Флінна. Якщо припустити, що модель повністю достовірна, то результати вражають і досить сильно турбують ", - каже психолог Стюарт Річі з Університету Единбурга, який не брав участі в дослідженні.

Дослідники зібрали дані з тестів IQ у норвежців 18-19 років, які проходили ці тести при вступі на обов'язкову військову службу. У період з 1979 по 2009 роки до військової служби було призвано близько 730 000 осіб, і стільки ж було отримано тестів IQ. В результаті вчені з'ясували, що за цей період середній результат тестів знижувався на 7 балів кожне покоління.

Середній показник IQ за роком народження (A) і розподіл балів IQ (B)

Це не перше дослідження, що показує настільки неприємні результати, але одне з наймасовіших. Ще в середині 2000-х сам Флінн виявив таку ж тенденцію серед британських підлітків.

Але в новому дослідженні вчені зафіксували зниження IQ всередині реальних сімей, а отже, цей ефект відбувається не через демографічні чинники, на зразок генетичної небезпечної акумуляції несприятливих генів у різних шарах суспільства.

Також однією з можливих причин таких результатів є зміна способу життя, можливо, методів навчання і виховання дітей, а також того, як вони проводять вільний час.

Внутрішньосімейні оцінки ефекту Флінна

Є і інші версії. Основна говорить, що тести IQ недостатньо точні для підрахунку інтелекту сучасних людей, адже вони зосереджені на формах мислення, яким не приділяється такої великої уваги в сучасній освіті і способі життя сучасних молодих людей.

Наприклад, відповідно до теорії психолога Реймонда Кеттелла, інтелект можна розділити на рухомий і кристалізований. Рухомий інтелект відповідає за логічне мислення, знаходження нових патернів і рішення нових завдань.

Кристалізований інтелект являє суму знань і навичок, набутих людиною, а також здатність утримувати їх  довготривало в пам'яті, коли не потрібен рухомий  інтелект.

Звідси розвинулася думка, що IQ вимірює рівень кристалізованого інтелекту, тоді як в сучасних людей сильніше розвинений рухомий.

Згідно з тією ж теорії Кеттелла, хоча по суті ці два види інтелекту - абсолютно різні процеси, рівень кристалізованого інтелекту залежить від рівня рухомого, тому що люди з високим рухомим інтелектом, навчаючись швидше, відповідно швидше накопичують і кристалізований інтелект, що підтверджують IQ-тести.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

 

новини партнерів

‡агрузка...

23 лютого, 2019 субота

23 лютого, 2019 субота

22 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати