live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Чи зможуть люди вимкнути робота, який проситиме "помилувати його", - дослідження

Німецькі соціологи з Університету Дуйсбург-Ессена провели дослідження про надання машинам людських характеристик і прояву до них емпатії та емоцій від людей

Як свідчить дослідження, опубліковане на сайті PLOS One, люди достатньо швидко прив'язуються до роботів, і не можуть відключити навіть за потреби - просто тому, що робот просить цього не робити.

В рамках дослідження група з 89 осіб спілкувалася з людиноподібним роботом Nao. Люди відповідали на звичайні питання: чи люблять вони пасту або піцу, якими справами займаються вечорами.

Респонденти думали, що так вони навчають нейромережу Nao, але це було лише прикриттям для головного дослідження - чи зможуть люди відключити робота, який буде кричати: "Ні! Будь ласка, не відключайте мене!".

У половині випадків робот просив респондентів не відключати його - з 43 чоловік, які чули це, 13 відмовилися відключати пристрій ,. Ще 30 людям знадобилося на блокування в два рази більше часу, ніж групі, яка не чула цих прохань.

За словами добровольців, коли вони почули крики про пощаду, то подумали, що роблять щось не так. Інші респонденти заявили, що робот просив не вимикати його, тому вони не стали цього робити.

Читайте також: Всі говорять про штучний інтелект. Простими словами пояснимо, що це

новини партнерів

12 листопада, 2019 вівторок

12 листопада, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати