live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Астрономи виявили за Плутоном карликову планету. Її назвали "Гобліном"

За орбітою Плутона виявили нову карликову планету 2015 TG387 : вона розташована у 80 разів далі від Сонця, ніж Земля

Відкриття зробили астрономи з Інституту Карнегі, пише The Washington Post.

Небесне тіло назвали "Гобліном". Гоблін знаходиться на відстані 12 млрд км від Сонця - це в два рази далі, ніж Плутон. 

Довжина великої півосі орбіти становить приблизно 1200 астрономічних одиниць - отже, середня відстань віддалення карликової планети від Сонця перевищує віддалення всіх інших відомих об'єктів. Вчені вважають, що орбіта нового об'єкта може свідчити про існування "Планети X", теоретично передбаченої в 2016 році.

"Слід розуміти, що наші розрахунки і спостереження необов'язково говорять про те, що "планета ікс" існує. З іншого боку, вони свідчать, що на околицях Сонячної системи дійсно є якийсь великий об'єкт", - зазначили в.інституті Карнегі.

За розрахунками вчених, Гобліну потрібно близько 40 тисяч років, щоб зробити повний оберт навколо Сонця - зокрема, саме тому дослідникам довелося витратити майже чотири роки, щоб побудувати його орбіту.

Крім того, астрономи помітили, що параметри орбіти нової карликової планети - ексцентриситет, довжина і напрям великої піввісі нагадують параметри орбіт інших транснептунових об'єктів.

  • Незвичайний нахил Урана, який відрізняє його орбіту від інших у Сонячній системі, може бути пов'язаний із зіткненням з величезною крижаною протопланетою, вдвічі важчою за Землю.
  • Вперше отримали фото новонародженої планети: європейські астрономи вперше в історії сфотографували планету на етапі формування в протопланетному диску, що оточує молоду зірку
  • Вчені стверджують, що знайшли докази існування водяних гейзерів на найменшому з чотирьох найбільших супутників Юпітера, які називаються галілеєвими, Європі.
  • Дізнайтесь, як це - летіти крізь Туманність Оріона. Астрономи і фахівці з візуалізації NASA скомбінували дані з космічних телескопів Hubble і Spitzer (видимий і інфрачервоний діапазони) і створили відео такого польоту.

новини партнерів

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

11 липня, 2020 субота

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати