Вчені зафіксували повторювані сигнали з космосу. Їхнє джерело невідоме
Вчені з університету Британської Колумбії зафіксували другий повторюваний радіосигнал з одного й того ж джерела, яке знаходиться за межами Чумацького шляху
Про це вони написали в своєму дослідженні в журналі Nature.
Йдеться про сигнал FRB (fast radio bursts, швидкі радіосплески). Такі спалахи тривають не більше мілісекунди.
Перші FRB-сигнали були отримані в 2007 році, а повторювані з одного і того ж місця зафіксували в 2016 - те джерело знаходилося в 6 млрд світлових років. Джерело нового повторюваного сигналу знаходиться в 1,5 млрд світлових років від Землі.
Дослідникам належить з'ясувати причини і джерела цих сигналів - поки найвірогіднішим варіантом вважають нейтронну зірку з потужним магнітним полем. Можливо, це дві нейтронні зірки, які зливаються.
Ще одна версія - чорна діра або інший надмасивний об'єкт. Розглядають також можливість того, що сигнали подають інопланетяни, але ця теорія найменш популярна у астрофізиків. Вчені вважають, що кожен день на Землю надходить близько 5000 FRB-сигналів.
Читайте також: Перший турист до Місяця: кого Ілон Маск запустить у космос на найпотужнішій ракеті SpaceX
- Вперше в історії людства: китайський апарат для дослідження Місяця Chang'e нещодавно успішно здійснив посадку на темному боці Місяця
- Окрім того, NASA отримало перші якісні знімки найбільш віддаленого і древнього космічного тіла з усіх до цього часу сфотографованих - Ultima Thule. І користувачі соцмереж сперечаються, схожий він на снігову бабу, чи кеглю для боулінгу.
- Змінюючи основи: науковці переглянули загальну теорію відносності Ейнштейна і запропонували нову, згідно з якою час існував ще до Великого вибуху. І це не суперечить загальній теорії.
- Дізнайтеся, чому Сатурн може позбутися своїх кілець: вони з'явилися близько 100 млн років тому (за часів динозаврів на Землі) і так само можуть повністю зникнути вже через 100 млн років
- Актуальне
- Важливе