Січневий локдаун обанкротить бюджети місцевих рад, - міський голова Черкас


фото: ukrinform
На думку міського голови Черкас Анатолія Бондаренка, місцеві ради недоотримають суттєві надходження через січневий карантин

Про це Бондаренко сказав в ефірі Еспресо.TV.

"Уряд несе повну відповідальність за прийняті рішення. Якщо було прийняте рішення про введення жорсткого карантину, то відповідно потрібно компенсувати втрати бюджету місцевих рад. Цього не було зроблено ані зараз. ані навесні 2020 року. Тоді бюджет міста Черкас недоотримав близько 200 мільйонів гривень надходжень. Це, на жаль, жахлива цифра для багатотисячного міста. Адже гроші, які були б спрямовані на покращення соціального та інфраструктурного життя міста уряд не компенсує", - заявив Бондаренко.

Міський голова Черкас також зпрогнозував послаблення жорсткого карантину.

"Я впевнений, що скоро уряд затвердить рішення про послаблення карантину. Адже росту захворюваності немає, а негативна реакція суспільства тільки зростає. Тому не здивуюсь, якщо через декілька днів на засіданні уряду буде ухвалено рішення про послаблення локдауну та продовження адаптивного карантину", - зазначив Бондаренко.

На запитання Христини Шкудор, чи працює бізнес в Черкасах, мер зазначив, що більша частина малого та середнього бізнесу закрилась і не працюють. 

"Є частина, яка працює на виніс та онлайн-замовлення. Але така робота дуже ризикована. Поліція часто фіксує правопорушення і виписує штрафи. Люди на свій страх і ризик працюють, щоб "підтримувати пасок", - підкреслив Бондаренко.

  • Нагадаємо, у МОЗ пояснили, що можна продавати у кіосках під час карантину.
  • Міністр охорони здоров'я Максим Степанов реагуючи на критику щодо неможливості купити речі під час карантину заявив, що "можна було підготуватись".
  • Член парламентської фракції партії "Слуга Народу" Олексій Леонов різко засудив згубні, на його думку, для малих підприємств наслідки посилення карантинних обмежень.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

новини партнерів

28 лютого, 2021 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати