Огляд

Переможні новини 329 дня війни: у Соледарі влаштували "м'ясорубку" для вагнерівців, а світ обіцяє Україні ще більше зброї

Тетяна Яворська
18 січня, 2023 середа
20:00

Вагнерівців під Соледаром масово нищать реактивною артилерією та авіацією, Канада та Латвія відправляють в Україну нові партії озброєння, а українське радіо дісталося окупованих територій.

Зміст

"Еспресо" зробив підбірку позитивних новин дня за 18січня, які допоможуть не втрачати оптимізму навіть у найскладніший час.

Світ обіцяє багато зброї

США готують один з найбільших пакетів військової допомоги Україні, Канада оголосила про передачу Україні 200 бронетранспортерів, Латвія відправить Україні ЗРК Stinger, вертольоти й безпілотники, а голова Євроради заявив про необхідність негайно надати Україні танки.

Голова Європейської ради Шарль Мішель виступив за постачання Україні танків і наголосив, що це треба зробити якомога швидше

"Час настав. Україна нагально потребує більшої кількості озброєнь. Я особисто за постачання танків Україні", - заявив Мішель.

Він зазначив, що Євросоюз допомагатиме Україні "стільки, скільки знадобиться". Крім того США передають Україні боєприпаси, які зберігаються на складах в Ізраїлі. Сполучені Штати відправили або пообіцяли відправити Україні трохи більше мільйона 155-міліметрових снарядів. Значна частина з них – зі складів в Ізраїлі, які призначалися для використання в конфліктах на Близькому Сході. Ізраїльські та американські чиновники повідомили, що близько половини з 300 000 патронів, призначених для України, вже відправлено в Європу і в кінцевому підсумку будуть доставлені через Польщу.

Тим часом у Європарламенті закликали канцлера Німеччини Олафа Шольца негайно надати Україні необхідне озброєння, зокрема танки Leopard 2. Про це йдеться у звіті про реалізацію Спільної політики безпеки та оборони ЄС за 2022 рік.

"Депутати Європарламенту закликають до негайного розгортання сучасної зброї й протиповітряної оборони наступного покоління та закликають канцлера Німеччини Шольца без подальших зволікань відправити бойові танки Leopard 2 Україні", - йдеться в документі.

Чиновники наголосили, що Україна захищає свою територіальну цілісність у межах міжнародно визнаних кордонів і терміново потребує військової допомоги та важкого озброєння для перемоги у війні.

Японія має план підтримки України

Японія зараз активно займається проблемами України та готується у "відповідний час" представити плани підтримки країни у війні з Росією.

"У прем'єр-міністра Японії Фуміо Кішіди є план дій, і він уже активно займається проблемами України", - сказав координатор Білого дому в Індо-Тихоокеанському регіоні Курт Кемпбелл, під час заходу в Центрі стратегічних і міжнародних досліджень.

Минулого тижня під час зустрічі з президентом США Джо Байденом японський прем'єр наголосив на важливості протидії російському повномасштабному вторгненню в Україну. Він сказав, що в тому разі, якщо одностороння зміна статус-кво залишатиметься без заперечень, те саме може повторитися в інших країнах, зокрема в Азії.

Соледар тримається, вагнерівців нещадно нищать

Командир підрозділу розвідників Terra Микола Волохов зазначив, що за Соледар продовжуються стрілецькі бої.

"Я знаю, що Бахмут стоїть і вірю в те, що він буде стояти й далі. Щодо Соледара, то за інформацією, якою я володію, бої там все ще тривають, бої тривають дуже інтенсивні. Зі свого досвіду хочу сказати, що такого я ще не бачив і не чув. Постійно ведеться стрілецький бій. Вражаємо ворога реактивною артилерією та авіацією. Це найжорстокіша війна, яка була за весь час", – наголосив Волохов. Командир підрозділу розвідників Terra також додав, що раніше ворог воював за старою радянською тактикою, а тепер намагається скопіювати модель роботи ЗСУ.

Додамо, що про надзвичайно важкі бої у Соледарі писав колишній народний депутат, міністр МВС і генеральний прокурор, а тепер військовослужбовець Юрій Луценко. І ці бої приносять масові втрати вагнерівцям. 

"Соледар - це "м’ясорубка" для вагнерівців, як би Росія не заявляла про взяття цього містечка", – зазначив Луценко. Він упевнений, що захід "вагнерівців" на чолі із Пригожиним у Соледар є радше їх поразкою, ніж перемогою.

"Вони там самі, їх нещадно "мочить" українська артилерія з усіх видів озброєння, здебільшого західного. На кадрах, які ми потім публікуємо, видно, як вагнерівці бігають по вулицях як миші чи таргани від будинку до будинку до того часу, поки їх наздоганяє українська артилерія.

Другий важливий факт: російська артилерія мовчить, мовчить взагалі. У мене враження, що покидьок і фашист Пригожин догрався, він кинув виклик російському генералітету", – зазначив Луценко.

В окупованій Горлівці чути українське радіо 

Мешканці тимчасово окупованих територій Донецької області зможуть слухати українське військове радіо "Армія FM", повідомляє Центр національного спротиву.

"Важливо максимально поширювати український контент вглиб тимчасово окупованих територій. Це підтримка наших людей та можливість доносити корисну інформацію для мешканців ТОТ по ще одному каналу комунікації". 

Сигнал радіо "Армія FM" поширено на десятки кілометрів по Донецькому напрямку. Зокрема, тепер воно буде доступне для жителів Горлівки. Етер можна слухати на частоті 102.4 FM.

ЗСУ мінуснули ворожий гелікоптер і пункт управління

Авіація Сил оборони протягом доби завдала 13 ударів по районах зосередження ворога та 3 – по позиціях його зенітно-ракетних комплексів. Окрім того, наші захисники збили ворожий гелікоптер Ка-52 та експериментальний російський розвідувальний БПЛА “Мерлін-ВР”. 

Про це проінформував Генеральний штаб ЗСУ.

"Підрозділи ракетних військ і артилерії Сил оборони України в той же час уразили 1 пункт управління, 1 район зосередження живої сили окупантів та 1 станцію радіоелектронної боротьби", – йдеться у вечірньому звіті Генштабу.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
8 червня
14:57
ППО
Вже 30 компаній отримали право створити приватні групи ППО
14:39
Ексклюзив
ударний БПЛА
В історії повітряних війн такого не було: військовий експерт Яким'як про безпілотні операції на території РФ
14:27
Українці у Дюссельдорфі, Німеччина
Опитування: понад 60% українців підтримують припинення вогню за участі військ ЄС на лінії зіткнення
14:25
єврокомісарка з питань розширення Марта Кос
До Києва прибула єврокомісарка Кос, щоб обговорити необхідні реформи для вступу в ЄС
14:01
OPINION
блог Тарас Шамайда
Є принципи, від яких Україна, на відміну від Польщі, ніколи не відмовлялася
13:59
Юлія Свириденко
У межах Ukraine Facility Україна отримала транш на 2,8 млрд євро, - Свириденко
13:38
Дональд Туск на Мюнхенській безпековій конференції (14.02.2026)
Туск закликав Зеленського й Навроцького до прямої розмови. У Польщі збирається засідання щодо ймовірного позбавлення президента України ордена Білого Орла
13:24
На Філіппінах землетрус забрав життя людей, зруйнував будівлі та спричинив цунамі
13:16
Олександр Сирський
Сирський: Співвідношення звільнених і втрачених територій становить +100 кв. км на користь ЗСУ
12:57
Китайський дрон РФ, збитий ЗСУ на Донеччині
Авіація НАТО перехопила дрон, який порушив повітряний простір Латвії
12:31
Гривня, гривні, гроші
До 2029 року середня зарплата в Україні може перевищити 44 тис. грн
12:28
Оновлено
Нікол Пашинян
Вибори у Вірменії: усі голоси підраховано, партія Пашиняна виграла з 49,8%
12:15
Оновлено
Тримання під вартою на 60 діб без права на заставу: Водію за смертельне ДТП у Соломʼянському районі обрали запобіжний захід
12:10
Ексклюзив
ППО Москва
Навколо Москви створюють вже четвертий ешелон ППО,- військовий експерт Яким'як
12:07
Сили оборони, ЗСУ, фронт, Генштаб
Україна змінює хід війни на свою користь, і це лякає Європу, - The Telegraph
11:50
PR
Скільки коштує підготовка до НМТ і
Майже мінімалка: скільки коштує підготовка дитини до НМТ у 2026 році
11:36
Кінбурнська коса
Російські війська евакуйовуються з Кінбурнської коси, - АТЕШ
11:22
Кая Каллас
"Маємо зробити все, аби Україна та РФ могли розмовляти одна з одною": Каллас закликала чинити тиск на Москву
11:01
OPINION
Вірменія. Четверта поспіль поразка російської пропагандистської машини
10:58
росія потяг ржд
Росія припинила рух пасажирських поїздів до Криму через атаки українських дронів
10:56
Ексклюзив
Трамп на даху
Тактику Трампа вже розкусили: Рибачук про позицію США щодо війн в Ірані та Україні
10:51
Кая Каллас
ЄС уперше введе санкції щодо судноплавства Ірану й запровадить нові проти РФ, – Каллас
10:48
Дональд Трамп
Трамп заявив, що не обіцяв не втягувати США у закордонні війни
10:20
безпілотник, дрон, шахед
Після нічної атаки РФ по Україні у Молдові знайшли уламки безпілотника
10:18
OpenAI
ChatGPT стане значно потужнішим: OpenAI працює над найбільшим оновленням сервісу
10:07
Оновлено
Атака РФ на Харків 8 червня
Росіяни атакували Конотоп, Одещину та Харків: є поранені і люди під завалами
10:06
Ексклюзив
Ракета FP-7.X
У світі таких темпів не було: генерал Романенко про створення українських антибалістичних ракет
09:52
Готував замах на посадовця ГУР за $100 тис.: у Києві затримали агента росіян
09:40
КНДР обходить санкції ООН за допомогою Росії та Китаю
09:37
Оновлено
втрати рф
Сили оборони 7 червня ліквідували 1330 окупантів та 8 танків РФ
09:05
Дрони СБУ уразили нафтоперекачувальну станцію
Дрони атакували нафтовий термінал "Шесхаріс" у Новоросійську
09:02
Ізраїль, ЦАХАЛ
Ізраїль атакував Іран у відповідь на удар Тегерана
08:53
Ексклюзив
Путін під час "прямої лінії" наприкінці 2025 року
Путін фактично втрачає Кавказ: політолог Леонов про вибори у Вірменії
08:22
зустріч Зеленського з Макроном, Стармером та Мерцом
Лондон назвав 5 умов миру в Україні за підсумками зустрічі Зеленського, Стармера, Макрона й Мерца
08:00
OPINION
Про найбільшу помилку у відносинах України та Польщі
07:48
Зеленський під час візиту до Швеції
"Заявив про намір особисто передати ці меседжі Путіну": Зеленський підтвердив візит Абрамовича до Києва
2026, неділя
7 червня
22:15
Ексклюзив
Перший бойовий пуск українських ракет "Фламінго"
Європа зацікавлена в українській балістиці, але розробляти її доведеться спільно, - авіаексперт Романенко
22:06
Огляд
Сховище ядерних відходів під вогнем: що відомо про унікальне ЦСВЯП біля Чорнобиля, яке атакували росіяни
21:43
знущання в Одеському СІЗО
Керівництво Одеського СІЗО відсторонили через скандальне відео знущання над колишнім працівником ТЦК
21:38
Ексклюзив
"Контейнери проєктувалися на падіння літака": експертка Кошарна оцінила наслідки удару "шахеда" по сховищу відпрацьованого ядерного палива біля ЧАЕС
Більше новин