Росіяни атакували дронами-камікадзе порт "Рені" на Одещині. Румунія відреагувала

Вночі на 24 липня російська армія здійснила чергову атаку по портовій інфраструктурі Одеської області за допомогою дронів-камікадзе, внаслідок чого поранено 7 людей та зруйновано ангар із зерном

Про це наголосив голова Одеської ОВА Олег Кіпер.

Він зазначив, що кількість постраждалих зросла до семи. Двом з них надали допомогу на місці. Госпіталізували п'ятьох, один з яких перебуває у важкому стані в реанімації. Його стан вдалося стабілізувати, пацієнта готуються перевести до високоспеціалізованого медичного закладу.

Станом на 08:00 Кіпер заявляв про шістьох постраждалих.

"До лікарні області госпіталізували чотирьох поранених, один з яких – у стані середнього ступеня тяжкості, ближче до тяжкого. Лікарям вдалося стабілізувати пацієнта. Інші троє – з легкими осколковими пораненнями та забоями тіла. Всім була надана медична допомога в повному обсязі", - сказав Кіпер.

Через влучання зруйновано ангар із зерновими, пошкоджено резервуари для збереження вантажів. В одному із технічних приміщень здійнялася пожежа, яку вже ліквідували.

Очільник Ренійської громади Ігор Плехов розповів сайту "Рені-Одеса. Наш спільний дім", що під час нічної атаки дронами Shahed війська РФ завдали удару по їхньому порту.

Повідомляється, що три зернові склади були знищені. Було помічено близько 15 "шахедів". Жителі Рені та сусідніх сіл почули ряд вибухів.

Вибухова хвиля також пошкодила вікна споруд і будинків у порту "Рені". Рятувальники швидко загасили пожежі.

До цього Оперативне командування "Південь" писало, що цієї ночі майже 4-х годинну атаку дронами Shahed-136 було спрямовано по портовій інфраструктурі Дунаю. Сили ППО знищили 3 російські безпілотники.

Також у командуванні опублікували фото наслідків влучання в зерновий ангар.

Раніше про атаку на Одеську область також розповів речник Одеської ОВА Сергій Братчук. За його словами 3 години 53 хв лунав сигнал повітряної тривоги на Одещині. Ворог намагався атакувати південь регіону "шахедами". Братчук підкреслював, кілька "шахедів" приземлили сили ППО, але були зафіксовані влучання в об'єкт інфраструктури. 

"Бачимо, що ворог продовжує цілеспрямовано атакувати портову інфраструктуру півдня нашої держави" - казав речник. 

Реакція Румунії на обстріл

Президент Румунії Клаус Йоганніс засудив удар Росії по портовій інфраструктурі міста Рені.

"Я рішуче засуджую нещодавні напади Росії на українську цивільну інфраструктуру на Дунаї, дуже близько до Румунії. Ця нещодавня ескалація створює серйозні ризики для безпеки у Чорному морі. Це також впливає на подальший транзит зерна через Україну, а отже, на глобальну продовольчу безпеку", – написав він у твіттері.

Міністерство національної оборони Румунії виступило з окремою заявою, в якій наголосило, що "рішуче засуджує розв’язану Російською Федерацією агресивну війну проти України та необґрунтовані й незаконні напади на цивільне населення та елементи критичної інфраструктури України, які порушують усі міжнародні правила, а також моральні та гуманітарні норми".

Водночас у пресслужбі румунського міноборони додали, що уточнюють ситуацію з безпекою в Чорноморському регіоні, і зауважили, що прямої загрози Румунії не виявлено.

"Що стосується ситуації з безпекою поблизу румунських кордонів, згідно з оцінками компетентних органів міноборони, немає потенційних прямих військових загроз нашій національній території чи територіальним водам Румунії", – йдеться у повідомленні міністерства.

Тим часом румунські ЗМІ повідомили, що під час атаки на порт "Рені" там перебували шість румунських кораблів. Вони екстрено перетнули Дунай і рушили до румунського берега після того, як росіяни атакували цей район за допомогою безпілотників.

На румунському боці Дунаю обмеження руху не вводили. У звичайному режимі триває діяльність у румунських портах у цьому районі.

Ракетний обстріл Одеси 23 липня

Під час повітряної тривоги в ніч на 23 липня російська армія атакувала Одесу щонайменше 5 видами ракет. Станом на ранок внаслідок удару одна людина загинула, ще 22 отримали поранення. Це був п'ятий поспіль нічний масований ракетний удар по Одесі та Одеській області за останні шість днів.

Згодом в ОК "Південь" заявили, що під час ракетної атаки вночі ворог вдарив по Одещині щонайменше 5-ма видами ракет всіх видів базування: "Калібри", "Онікси", Х-22 та "Іскандер-К", а також застосував балістичні "Іскандер-М".

Росіяни зруйнували портову інфраструктуру, щонайменше 6 житлових, в тому числі багатоквартирних будинків. Понівечено десятки автівок, в багатьох будівлях міста пошкоджені фасади та дахи, вибиті вікна. Постраждали 2 пам’ятки архітектури.

Також під час атаки росіяни зруйнували Спасо-Преображенський собор, найбільший православний храм Одеси, та Будинок вчених. Окрім значних пошкоджень будівлі, постраждали православні святині: з-під завалів дістали Касперовську ікону Божої Матері, яка є покровителькою Одеси.

Уночі 23 липня підрозділи ППО на Одещині знищили 9 із 19 повітряних цілей ворога - 4 крилаті ракети морського базування "Калібр" та 5 крилатих ракет наземного базування "Іскандер-К".

Президент України Володимир Зеленський відреагував на російський обстріл Одеси та зазначив, що ворог обов'язково отримає відповідь за цей злочин. А міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав всі держави та організації "засудити цей варварський воєнний злочин".

Згодом секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що Росія таким чином намагається повністю ізолювати вихід України до Чорного моря. 

В Офісі президента також відреагували на російський ракетний обстріл Одеси. Там пояснили, чого насправді хоче Росія, атакуючи історичні центри міст, та як потрібно реагувати світові на російські злочини.

За словами митрополита Київського і всієї України Епіфанія, руйнування Спасо-Преображенського собору в Одесі є черговим проявом сатанинської злоби "русского міра".

У міністерстві оборони Росії заявили, що нібито причиною руйнування одеського Спасо-Преображенського собору у ніч на 23 липня стало падіння ракети української системи ППО. ЦПД спростував фейк.

Увечері Зеленський сказав, що росіяни під час атаки пошкодили і консульську будівлю Греції. 

Після цього Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО) висловила "глибоку стурбованість" та засудила ракетний удар Росії по культурних об'єктах Одеси. Також там наголосили, що найближчими днями організація відправить до міста місію для проведення попередньої оцінки збитків. А генеральний секретар Організації Об'єднаних Націй (ООН) Антоніу Гутерреш закликав Росію негайно припинити атаки на українців й об'єкти культури.