
"Це козирні карти Путіна": депутатка Куц розповіла, скільки об’єктів УПЦ МП сьогодні зафіксовано на Харківщині
Схоже, найбільша кількість юридичних структур Московського патріархату зафіксована саме на Харківщині
Про це повідомила депутатка Харківської обласної ради Галина Куц в етері Еспресо.
"За соціологічними опитуваннями, на сході України кількість людей, які глибоко віруючі, не є великою. Проте на Харківщині досі зафіксовано 364 структури Московського патріархату. Вони стають своєрідними "козирними картами" для Путіна, демонструючи "русский мир" перед Заходом", - зазначила вона.
Російська православна церква хизується у світі як найбільша православна церква, зважаючи на кількість зареєстрованих юридичних одиниць. Однак, переглядаючи адреси цих структур, Куц виявила, що вони часто фіксуються за квартирами, незрозумілими підприємствами або дублюючими назвами, наприклад, "Релігійна громада якогось гробокопателя Печерського" тощо.
Структури Московського патріархату зафіксовані у комунальних підприємствах обласної та міської ради
"Шановні депутати обласної та міської ради, як так сталося, що ворожі структури "русского мира" діють у комунальних підприємствах, які фінансуються з бюджету? Що вони там роблять? Якщо функціонують, то на яких засадах? Якщо ні — чому вони все ще зареєстровані там?", - звернулася Галина Куц до колег у Facebook.
Вона закликала перевірити, чи здійснюють ці структури перереєстрацію відповідно до закону, і надати докази, що вони більше не пов’язані з російською православною церквою.
"Цей процес важливий, адже навіть всередині депутатського корпусу має бути прагнення до очищення. Потрібно усунути ці осередки, які були засаджені повсюди, але залишаються малопомітними", - додала вона.
Закон, ухвалений у серпні, а пізніше підписаний президентом у кінці вересня, передбачає певний період часу – 9 місяців для структур УПЦ, які називають себе Українською Православною Церквою, щоб довести свою незалежність від Московського патріархату. Відповідно до цього закону заборонені релігійні організації, керівний центр яких розташований на території держави-агресора. Отже, завдання для таких структур — надати докази своєї підлеглості іншій юрисдикції, цього буде достатньо, каже депутатка.
"Ніхто не забороняє вам проводити літургії чи дотримуватися своїх вірувань, просто доведіть свою незалежність. Я звернулася до обласної адміністрації з проханням надати інформацію, чи хоча б одна структура на Харківщині виконала вимоги закону. Це справді цікаво, адже залишилося кілька місяців для виконання цих умов. Адміністрація відповіла, що наразі такої інформації немає", - повідомила Куц.
Московська церква на Харківщині діє безкарно
Настоятель одного з храмів місяць тому передавав позиції ЗСУ в Харкові. Є ознаки колабораціонізму. А цього тижня в містечку Берестин Московська церква закрила двері храму, відмовившись відспівувати загиблого героя. Це знову викликало обурення громадськості, каже депутатка.
Найдавніший храм Харкова, Покровський храм, належить Московській єпархії. Ця козацька церква, розташована біля станції метро "Історичний музей", є пам'яткою архітектури загальноукраїнського значення. Відповідальність за її збереження несе Міністерство культури, але храм перебуває в оренді Московського патріархату. На жаль, у 2019 році цей храм зазнав значних змін, які знищили його автентичність.
"Споруда, що раніше була прикладом козацького бароко із білими стінами та чорними банями, була перефарбована: стіни стали синіми, а куполи – золотими. Таким чином, було порушено історичну та архітектурну цінність пам’ятки. Попри численні звернення, жодних наслідків для орендаря не було, оскільки відсутня політична воля визнати факт порушення умов оренди.
Замість автентичного козацького стилю храм тепер нагадує так зване московське бароко чи інший стилістично невідповідний вигляд. Це обурливо, адже цей храм є частиною історії Харкова, коли він ще був фортецею та козацьким містечком, що захищало цивілізацію від орди", - розповіла Куц.
- 10 лютого у Харкові затримали місцевого лікаря-психотерапевта та його спільника – диякона Харківської єпархії УПЦ Московського патріархату. Їх підозрюють у шпигуванні за Силами оборони на користь спецслужб РФ.
- Актуальне
- Важливе







