
Бот Наталка та ШІ-асистент в Дії: над якими продуктами на основі штучного інтелекту працює Мінцифра
Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров розповів про 5 інноваційних рішень на основі штучного інтелекту, які активно впроваджуються в державні процеси
Про це він написав на своєму Telegram-каналі.
За його словами, розробка деяких з цих продуктів вже завершена, а інші планується запустити найближчим часом.
"У нашій команді штучний інтелект став частиною процесів. Деякі продукти вже змінюють взаємодію з державою, інші — запустяться найближчим часом", - зазначив Федоров.
Федоров представив п’ять продуктів на основі ШІ:
- Чат-бот на основі штучного інтелекту Наталка. Цей бот вже функціонує і допомагає партнерам інтегрувати сервіси порталу Дія. Він обробляє базові запити, допомагає вибрати сценарій інтеграції, а потім передає комунікацію реальній людині. За п’ять місяців роботи було оброблено понад 2300 запитів, що зменшило навантаження на менеджерів на 30%.
- ШІ-асистент у Дії. Невдовзі на порталі з’явиться асистент, який допомагатиме користувачам обрати необхідну послугу залежно від життєвої ситуації та відповідатиме на популярні запитання.
- ШІ для генерації вакансій. Цей інструмент полегшує процес створення структурованих описів вакансій і може додавати креативні елементи до тексту.
- Цифрова експертиза нормативно-правових актів. Цей інструмент уже тестується в команді Мінцифри. Він допомагає юристам аналізувати нормативні акти та завантажувати їх у систему. Результат: 35 % актів опрацьовується інструментами АІ за 72 годин.
- ШІ-аналіз та переклад європейського законодавства. Цей інструмент аналізує європейське законодавство та порівнює його з українським, що значно спрощує гармонізацію правових норм, що є важливим для Євроінтеграції.
"АІ допомагає державі працювати ефективніше та швидше, а українцям отримувати послуги прозоріше та без зайвих труднощів. А після запуску національної LLM AI-інструментів стане ще більше", - підсумував Федоров.
- У березні міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що в Україні почали розробляти першу українськомовну модель LLM національного масштабу. Про це він оголосив на Forbes AI Day 2025.



- Актуальне
- Важливе













