У Горлівці окупанти укоплектовані лише на 40%, - Генштаб ЗСУ

14 січня, 2023 субота
20:02

Противник продовжує щоденно зазнавати втрат в живій силі, у районі Горлівки Донецької області окупанти укомплектовані лише на 40%

Зміст

Про це йдеться у зведенні Генерального штабу ЗСУ.

"Загалом, протягом доби, противник завдав 3 авіаційних та близько 50 ракетних ударів. Зранку зенітними керованими ракетами С-400 (С-300) з північного напрямку була атакована столиця", - йдеться в повідомленні.

За даними Генштабу, пізніше РФ застосувала крилаті ракети повітряного базування Х-101/Х-555, Х-22, крилаті ракети морського базування "Калібр" та керовані авіаційні ракети Х-59 по об’єктах критичної інфраструктури України. Разом з тим окупанти здійснили 50 обстрілів з реактивних систем залпового вогню.

"Загалом ворог здійснив близько 28 пусків крилатих ракет різного базування та 5 пусків керованих авіаційних ракет. Силами та засобами Повітряних сил Збройних сил України у взаємодії з підрозділами інших складових Сил оборони знищено 18 крилатих ракет та 3 керовані авіаційні ракети", - наголошують у зведенні.

Повітряні Сили Збройних Сил України у взаємодії з підрозділами інших складових Сил оборони знищили 18 крилатих ракет та 3 керовані авіаційні ракети. Українська авіація протягом доби завдала 5 ударів по районах зосередження загарбників, а ракетники та артилеристи уразили 5 таких районів та склад боєприпасів ворога.

Противник не полишає своїх намірів повністю захопити Донецьку область. З цією метою зосереджує основні зусилля на наступальних діях на Бахмутському напрямку. Нині тривають бої за Соледар.

"Наші воїни цілодобово відбивають атаки ворога. Також противник веде наступ на Лиманському, Авдіївському та Новопавлівському напрямках. На Куп’янському напрямку намагається покращити тактичне положення, а на Запорізькому та Херсонському - обороняється", - додають у повідомленні.

На Волинському, Поліському, Сіверському та Слобожанському напрямках ситуація без суттєвих змін. Наступальних угруповань противника не виявлено. Республіка Білорусь продовжує брати участь у російській агресії проти нашої держави, надаючи свою територію та повітряний простір для завдання ударів, а також боєприпаси та матеріально-технічні засоби.

При цьому мінометних та артилерійських обстрілів зазнали райони населених пунктів Вовківка та Кіндратівка Сумської області та Стариця, Гатище, Вовчанськ, Стрілеча, Тернова, Хатнє і Тополі у Харківській області.

На Бахмутському напрямку вогневого ураження зазнали Спірне, Виїмка, Білогорівка, Соледар, Бахмут, Дружба та Північне у Донецькій області.

На Авдіївському напрямку під ворожий вогневий вплив потрапили Красногорівка, Веселе, Авдіївка, Мар’їнка, Водяне і Новомихайлівка Донецької області.

На Запорізькому напрямку обстріли фіксувалися біля Малинівки, Гуляйполя, Дорожнянки, Залізничного, Чарівного, Малої Токмачки, Степового та Плавнів у Запорізькій області.

На Херсонському напрямку обстрілів з реактивної та ствольної артилерії зазнали Херсон та Дмитрівка Миколаївської області, є постраждалі серед мирних жителів.

На Куп’янському напрямку ударів росіян зазнали райони населених пунктів Дворічна, Орлянка, Котлярівка і Крохмальне Харківської області, а також Новоселівське і Стельмахівка у Луганській області.

На Новопавлівському напрямку противник обстріляв Вугледар, Пречистівку, Золоту Ниву та Велику Новосілку у Донецькій області.

На Лиманському напрямку ворог обстріляв райони Макіївки, Невського, Кремінної та Червонопопівки Луганської області.

Відомо, що росіяни проводять передислокацію на лівобережній Херсонщині з метою посилення оборонних спроможностей. Відзначається переміщення особового складу, озброєння, військової техніки та боєприпасів.

"Противник продовжує щоденно зазнавати втрат в живій силі та це дається взнаки. Низьким, до 40 відсотків, залишається рівень укомплектування окремих підрозділів 3 окремої мотострілецької бригади 1 армійського корпусу, що розташовані в районі Горлівки Донецької області", - зазначають у Генштабі.

Такий рівень укомплектування ворожих сил зберігається попри нещодавнє доукомплектування мобілізованими та контрактниками. Показово, що особовому складу заборонено залишати місце розташування - таким чином окупанти хоч якось намагаються запобігти дезертирству.

Російська окупаційна влада на тимчасово окупованих територіях Донецької області переглядає категорії громадян призовного віку, які раніше мали так звану "бронь". Зокрема, працівників екстрених та комунальних служб вже про це попереджено.

  • 14 січня окупанти завдали удару по Харкову, під вогнем опинився Індустріальний район міста. Відомо, що загарбники цілили по інфраструктурі.
  • Також уранці цього дня росіяни завдали ракетного удару по Києву: вибухи пролунали у Дніпровському районі столиці, в області пошкоджено 18 приватних будинків.
  • Російська армія також завдала ракетного удару по Запоріжжю та області, унаслідок чого пошкоджено підприємство та три будинки.
  • Також росіяни двічі влучили в об'єкт критичної інфраструктури на Харківщині, унаслідок чого частина Харкова знеструмлена і в метро зупинилися поїзди.
  • Крім того, росіяни завдали удару по Дніпру, унаслідок чого зруйновано під'їзд дев'ятиповерхового будинку, поранено щонайменше 39 людей, 5 загиблих і повністю знеструмлено один з районів міста.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
11:02
Ексклюзив
москва, кремль
Таємна зустріч представників РФ і Німеччини в Баку могла створювати підґрунтя для мирних переговорів, - Остапенко
11:00
OPINION
Призначення Драпатого. "Майдан картонок" може розходитися, щоб зібратися знову
10:53
Оновлено
вибух, ракетна атака
Зеленський підтвердив удари дронів, унаслідок яких загорілися логістичні центри Wildberries у Краснодарі та Невинномиську й нафтобаза в Армавірі
10:40
Огляд
Нова надія для України і погана новина для Росії: перші реакції на призначення Драпатого головкомом
10:33
OpenAI
OpenAI заявила про безпрецедентну кібератаку, яку здійснив ШІ-агент під час тестування
10:31
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині є поранені
10:12
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Кадрову кризу потрібно завершити вже цього тижня: Романенко закликав владу зосередитися на війні
10:07
США Україна
Україна та США підписали угоду про експорт українських БПЛА для випробувань у Штатах, – "Радіо Свобода"
10:00
PR
програма лояльності АТБ  зі S.T.A.L.K.E.R
Програма лояльності АТБ вийшла у фінал престижної нагороди European Loyalty Awards
09:52
Пресреліз
Анна Мороз
Редакцію телеканалу “Еспресо” очолила Анна Мороз
09:51
гривня долар, обмін валют
Курс валют на 22 липня: скільки коштують євро та долар
09:44
"Мені вдалося спростувати вже стільки брехні": американська блогерка Лумер анонсувала нові відео про візит до України
09:27
Ексклюзив
Михайло Федоров
Наразі Федоров займає вигідну позицію для майбутніх виборів, - політичний оглядач Дубов
09:22
Створення умов "для органічного виходу паразитів": Бровді пояснив, чому Україна не знищує Кримський міст
08:59
Ден Кейн
"Україна посилила ешелоновану систему оборони": у США розповіли, як український F-16 збив винищувач РФ
08:37
Ексклюзив
Карта бойових дій за 23-30 травня
ЗСУ проводять контрнаступальні дії на Новопавлівському напрямку, - 42-га ОМБр
08:20
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті 219 боїв. Підсумки роботи Сил оборони за добу 21 липня
08:20
Олександр Сирський
"Передаю наступнику армію, яка не лише тримає оборону, а й наступає": Сирський підбив підсумки на посаді головкома ЗСУ
08:11
Україна тестує нові варіанти протидії реактивним "шахедам" з онлайн-керуванням, – Флеш
08:00
Піт Геґсет
Геґсет озвучив суму, яку США витратили на війну з Іраном
07:46
OPINION
Звільнення Федорова і Сирського. Суспільство не може бути інструментом у чужій політичній грі
06:50
Ексклюзив
Олександр Сирський
Генерал війни на виснаження: чим увійде в історію командування Олександра Сирського
2026, вiвторок
21 липня
23:39
Огляд
Михайло Драпатий буде головнокомандувачем ЗСУ: чи стане 43-річний головком новим Залужним для українців
23:31
Михайло Федоров
Зеленський запропонував Федорову "достойну позицію у владі". Федоров привітав Драпатого й подякував Сирському
23:03
Роберт "Мадяр" Бровді
Мадяр розповів, як дрони можуть змінити підхід до деокупації Криму: ключові елементи стратегії
22:48
Цифровий нашийник: мігрантів у Росії зобов’яжуть купувати мобільні телефони з електронним профілем
22:40
Карта бойових дій за 4-11 липня
У Криму назріває щось "недобре": російські z-блогери панікують
22:07
росгвардія омон
У Росії почали готувати Росгвардію до мобілізації та воєнного стану
22:05
Василе Тофан
У Молдові новий уряд. Парламент схвалив кандидатуру Василе Тофана і висловив довіру його команді
21:53
рубль вогонь
Збитки від пожежі на складах Wildberries перевищили річні бюджети 53 регіонів Росії
21:45
В Україні шостий день тривають протести проти відставки Михайла Федорова
21:45
Гвідо Крозетто
"Україна вже виграла війну", - міністр оборони Італії
21:38
Олександр Лукашенко
"Всі, хто не вміє працювати, - в армію, на південний кордон": Лукашенко заявив про розгортання білоруських ССО на кордоні з Україною
21:14
Ексклюзив
Енді Бернем
Україна, Європа і Трамп: журналіст Хотин про те, як новий прем'єр Великої Британії розставить пріоритети
21:14
зерно
Через блокаду Азовського моря російський експорт пшениці впаде на третину, — ЗМІ
20:54
удар РФ по складах ЮНІСЕФ
РФ знищила гуманітарний склад ЮНІСЕФ: втрачено допомогу для дітей на $3,9 млн
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Відставка Федорова, з точки зору політтехнологій, - це помилка
20:34
Ексклюзив
Мій командир отримав догану від Сирського: колишній бойовий медик Козятинський, який бере участь у протестах на підтримку Федорова
20:27
у Києві відзначили 120 років від дня народження Олени Теліги
"Теліга стала символом": у Києві вшанували 120-річчя поетеси та діячки ОУН
20:16
Ексклюзив
Олександр Сирський у командному пункті поблизу Покровська (2 серпня 2025 року)
Пехньо: Уникнути змін у керівництві ЗСУ не вдасться, питання - коли
Більше новин