Україна і Канада підписали оновлену і розширену Угоду про вільну торгівлю

11 квітня, 2023 вiвторок
22:33

Україна та Канада оголосили про завершення переговорів з укладання оновленої Угоди про вільну торгівлю між двома країнами – цей документ замінить попередню угоду, яка діяла з 2017 року

Зміст

Про завершення переговорів очільники урядів двох країн заявили під час візиту Дениса Шмигаля до Канади, повідомляє пресслужба Мінекономіки.

Основними відмінностями нової угоди стане те, що на додаток до скасування тарифів Україна і Канада розширюють можливості для підприємств, які мають не тільки українську, а ще й іноземну складову в своїй продукції.

"Будуть скасовані тарифи також на ті українські товари, які мають складові походженням з ЄС, Європейської асоціації вільної торгівлі, Великої Британії та Ізраїлю. Це має заохотити створення виробничих ланцюгів, зробить розташування виробництва в Україні більш привабливим для іноземних інвесторів, які планують постачати свої товари на канадський ринок", – пояснила перша віцепрем’єр-міністр, міністерка економіки України Юлії Свириденко

Важливим елементом угоди стане те, що вона буде дозволяти сторонам все, що не заборонено.

"Угода не регулює, що дозволено, а навпаки – ретельно виписує винятки із повної свободи надання послуг. І робимо це так, щоб усе регулювання було максимально прозорим, чітким і передбачуваним", – зауважила Свириденко.

Окремо були прописані гарантії для інвесторів, а також система захисту інвестицій, яка базується на найсучасніших правових інструментах.

Один із розділів включає Угоду про цифрову торгівлю, яка окреслює усі основоположні свободи у цій сфері. Це друга угода про цифрову торгівлю, яку вже підписала Україна. Перша була укладена із Великою Британією в січні цього року.

Такі цифрові угоди орієнтовані передусім на запобігання появи бар‘єрів у майбутньому і мають зменшити перешкоди для українського бізнесу в участі у глобальній цифровій торгівлі.

Крім того, нова угода регулює фінансові послуги, тимчасовий в'їзд для ділових осіб, телекомунікації, торгівлю та гендер, торгівлю і малі та середні підприємства, а також питання торгівлі та корінних народів.

Нова угода також включатиме оновлені глави про правила та процедури походження, конкурентну політику, монополії та державні підприємства, державні закупівлі, навколишнє середовище, працю, розробку та адміністрування заходів та прозорість, протидію корупції та відповідальну бізнес-поведінку.

Угода про вільну торгівлю між Україною і Канадою має допомогти Україні укласти подібні угоди з іншими країнами.

  • Нагадаємо, 11 квітня, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль прибув до Канади з робочим візитом та провів зустріч із колегою Джастіном Трюдо та віцепрем'єркою країни Христею Фріланд.
  • Державний бюджет України отримав від Канади 2,4 млрд канадських доларів ($1,8 млрд) у межах пільгового кредитування. Зазначається, що кредит надається на 10 років, а його процентна ставка сягає 1,5% річних.
  • Глава МЗС Канади Мелані Жолі заявила, що Україні необхідні довгострокові гарантії безпеки і після перемоги, адже Росія залишиться її агресивним сусідом. 
  • Канада оголосила про додаткову військову допомогу Україні, яка включає передачу десятків тисяч штурмових гвинтівок, кулеметів та мільйонів набоїв.
Теги:
Читайте також:
Київ
+25.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
15 липня
09:53
Владислав Косіняк-Камиш
Польща розглядає зміни до законів на випадок війни й орієнтується на досвід України, – глава міноборони Косіняк-Камиш
09:31
тіньовий флот росії
СБС уразили 20 суден "тіньового флоту" РФ у Чорному морі, - Мадяр
09:05
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
"Ситуація змінюється, є сильний військовий імпульс": фон дер Ляєн прибула до Києва
08:55
Оновлено
Ізумруд
Українські моряки знищили прикордонний "Ізумруд" російської ФСБ, а на фронті армія РФ втратила 1470 військових
08:39
безпілотник, дрон, шахед
Через ранкову атаку РФ в Одесі й Чернігові загинули люди, постраждалі є в інших регіонах
08:36
видобуток нафти, нафта
Нафта подорожчала на 2% після відновлення морської блокади Ірану, - Reuters
08:16
освіта
В Україні вперше сформували держзамовлення у сфері освіти за потребами ринку
08:01
OPINION
Убити Путіна. Альтернативи вичерпалися
07:58
Дмитро Лубінець
Лубінець: Діти з прифронтових районів іноді самі просять про евакуацію
07:50
Аналітика
День хрещення Київської Русі та легенда про "кастинг" вір: що насправді сталося 988 року і де дівся Перун
07:44
Конгрес США
Сенатори США прагнуть ухвалити законопроєкт Грема про санкції щодо РФ без правок Трампа
07:36
повітряна тривога
Запізніла тривога про балістику: "Флеш" пояснив, у чому проблема
00:26
Інфографіка
Кіліан Мбаппе та Ламін Ямаль
Іспанія взяла французьку "Бастилію" і пройшла у фінал ЧС-2026 з футболу
2026, вiвторок
14 липня
22:58
Японія вперше після Другої світової війни створює централізовану розвідку через загрози з боку Росії, Китаю та КНДР
22:57
Бустер 3
Більше інженерів і медиків: уряд уже цьогоріч застосує новий підхід до держзамовлення на освіту
22:56
Британія ЄС
Британія готує наймасштабніші за десятиліття навчання проти гібридних атак Росії, — Reuters
22:38
Швидкісний катер Корпусу вартових Ісламської революції
Reuters: Іран може розіграти свою найнебезпечнішу карту - закрити протоку до Червоного моря
22:31
Азовська Чорнобаївка
Компанії РФ масово відмовляються страхувати судна в Чорному й Азовському морях через високу збитковість на тлі українських атак
22:12
Оновлено
Наслідки атаки РФ 14.07.2026. Дніпровщина
Росіяни завдали ударів по регіонах України й цивільних суднах: є загиблі та поранені
22:01
оборонні технології
Екзоатмосферний перехоплювач: Європа створюватиме антибалістичний щит на основі досвіду України
21:59
Оновлено
Урсула фон дер Ляєн у Єврокомісії (Брюссель, 17.08.2025)
Єврокомісія підтвердила візит Урсули фон дер Ляєн до Києва 15 липня
21:45
Ромулуш Русін-Сенді
"Ми зачиняємо двері перед росіянами": міністр оборони Угорщини про нові підходи до безпеки
21:16
велосипедист
Паливна криза у РФ набирає обертів: російським чиновникам рекомендують пересідати на велосипеди
20:50
ЗАЕС
Запорізька АЕС вдесяте цього року втратила зовнішнє електроживлення, — Енергоатом
20:44
Ексклюзив
Азовська Чорнобаївка
Азовське море перетворюється на "море мертвих кораблів", - Коваленко
20:40
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: У Кремля є окремі рішення, але на них не готовий піти навіть Путін
20:37
військові навчання в Арктиці
Росія і Китай нарощують присутність в Арктиці: Німеччина попередила про загрозу постачанню й безпеці Європи
20:17
Ексклюзив
на фото Михайло Федоров
"Накал був такий високий, що дійшов до точки "або ... або": Осадчук про конфлікт, який може стати причиною відставки Федорова
20:05
танкер нафта
Дефіцит пального змусив Росію переробляти нафту в Індії та ховати її походження через перевалку в морі, — ГУР
20:01
OPINION
Ротації в уряді: коли керівник звільняє підлеглого, він пояснює причини
19:47
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп заявив, що союзники винні США "відшкодування" за захист Ормузької протоки
19:30
Cистема ППО Patriot
"Перемога належить розумнішому": NYT про те, як Україна компенсує брак Patriot ударами вглиб Росії
19:16
окупанти, оркі, російські солдати
Мощі Невського не доїхали на ТОТ Донеччини: ЗСУ знищили "секретний вантаж" РФ
18:59
Україна Польща
У Польщі чоловік напав на перехожого, вважаючи його українцем — постраждалий отримав важкі травми
18:55
Александар Вучич
Сербський президент Вучич планує відвідати саміт "Україна – Південно-Східна Європа" й зустрітися із Зеленським
18:52
Ексклюзив
Михайло Федоров
Від конфлікту з Сирським до ревнощів Зеленського: кореспондентка Еспресо з кулуарів ВР про ймовірність відставки міністра оборони Федорова
18:49
Дмитро Пєсков
Пєсков поскаржився на "репресії" після санкцій ЄС проти російського месенджера Max
18:41
протез
Складність у підготовці протезу та неякісні гільзи: військовослужбовець про проблеми державного протезування
18:27
Дональд Туск
Туск розповів, скільки ракет до Patriot Польща передала Україні весною
18:17
Ярослав Качинський
"Допомога Україні безумовно потрібна": голова "ПіС" Качинський розкритикував власного кандидата у прем'єри Чарнека
Більше новин