"Він мій герой, а не ваш раб": на Майдані родичі військових вийшли на четвертий пікет щодо демобілізації

8 грудня на Майдані Незалежності у Києві родичі військових вчетверте вийшли на пікет, вимагаючи демобілізації

Про це повідомила з місця події кореспондентка Еспресо Карина Рева.

З 10:00 по 13:00 на Майдані Незалежності на мітинг вийшли дружини, матері, діти та інші рідні військових, які понад 18 місяців знаходяться на фронті. 

Фото: Карина Рева

Мітингувальники тримали плакати з написами "Він мій герой, а не ваш раб. Демобілізація через 18 місяців", "36 місяців служби - смертельний вирок для військових", "За перемогу відповідальні всі! Військовослужбовці - вільні люди!".

Фото: Карина Рева

Фото: Карина Рева

Це вже четвертий мітинг, коли родичі вимагають провести ротацію, адже чимало бійців без відпочинку воюють з першого дня повномасштабного вторгнення Росії. Також вони просять встановити на законодавчому рівні обмеження на тривалість військової служби мобілізованих під час воєнного стану.

Читайте також: Чому родини військових вимагають демобілізації

"Наші захисники втомилися та потребують відпочинку. Терміни в 36 місяців надскладні для кожного військового та його родини. Ми просимо оголосити демобілізацію після 18 місяців служби. Будь ласка, почуйте нас та долучайтеся", - йдеться у заклику до мирного мітингу.

Фото: Карина Рева

Що передувало

Нагадаємо, 27 жовтня у Львові, Києві, Дніпрі та інших великих містах родини військових вийшли на мітинг із вимогою встановити терміни служби та дати їм воїнам право на демобілізацію. "Військові теж втомлюються", – наголошували вони.

12 листопада дружини, батьки та діти військових знову провели мирний пікет і просили дати змогу демобілізації бійцям після 18 місяців служби.

Засновник Благодійного фонду "Закриємо небо України", заступник начальника Генштабу ЗСУ (2006-2010 рр.), генерал-лейтенант Ігор Романенко в етері Еспресо наголосив, що захист країни є обов'язком кожного громадянина.

Військово-політичний оглядач групи "Інформаційний спротив" Олександр Коваленко вважає, що мотивація громадян повинна стати головним критерієм для рекрутингу до лав ЗСУ.

В етері Еспресо представниця організації Lobby X  Ольга Бандрівська та керівник рекрутингового центру 3-ї ОШБ молодший сержант Павло Дьокін розповіли, що українці можуть обирати не лише військову професію, а й конкретне місце служби, адже рекрутинг знімає фактор невідомості та дає можливість людині знати, що її очікує на наступному кроці.

24 березня у Верховну Раду України внесли законопроєкт №9142, у якому йшлося, що українці мають право демобілізуватися через 18 місяців з моменту мобілізації. Проте на голосування проєкт закону так і не винесли.

Пізніше, 29 березня, народний депутат Олексій Гончаренко ініціював петицію про демобілізацію військових через 18 місяців. На неї й досі немає відповіді Зеленського.

23 жовтня стало відомо, що прохання про надання можливості демобілізуватися військовослужбовцям підтримали понад 25 тисяч українців. Тепер його має розглянути президент.

Крім того, дружини та рідні військових вийшли на площі своїх міст 12 листопада та 2 грудня.

Реакція Зеленського

1 грудня 2022 року президент України Володимир Зеленський відповів на електронну петицію №22/163044, в якій главу держави просили розглянути питання про демобілізацію військовослужбовців, які вже відслужили один рік.

Володимир Зеленський у відповіді до автора звертає увагу на чинне законодавство, проте пообіцяв, що вимоги, які викладені у зверненні, будуть комплексно опрацьовані.