
Каллас перелічила формати миротворчої місії в Україні, які обговорюють у ЄС
Головна дипломатка ЄС Кая Каллас вважає, що майбутня міжнародна місія в Україні може мати різний формат – від моніторингу до стримування
Про це вона сказала на засіданні Коаліції охочих, передає "Радіо Свобода".
"Дискусія полягає в тому, чи це місія моніторингу, це місія стримування чи це місія з підтримання миру, чи місія посилення, або місія захисту, є різні варіанти. І, звичайно, різні країни по-різному сприймають це питання", – зазначила Каллас.
Вона висловила жаль із приводу того, що миру в Україну не вдається досягти.
За її словами, одна з тем, які обговорюють сьогодні, – це франко-британський контингент і тренувальна місія ЄС із підготовки українських військових.
"Це одна з тем, яку ми збираємося обговорити сьогодні. Я маю на увазі висунення того, що ще може зробити тренувальна місія ЄС. Чи варто нам розширювати повноваження, чи потрібно робити різні речі, чи варто також обговорювати, де проводити це навчання. Наразі нам вдалося зберегти мандат і ми оновлюємо місію з урахуванням українських потреб... Що стосується будь-якої "сили запевнення", ми також повинні знати, про що це насправді. Це стримування? Це моніторинг? Це миротворчість? Також яка наша мета? І це дуже залежить від того, чи буде у нас мир чи ні. Поки що ми не маємо миру", – сказала Каллас.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
- Актуальне
- Важливе













