
У разі проведення демобілізації близько 350 тис. військових звільнилися б одразу, – Сирський
У разі оголошення демобілізації Україна у квітні втратила б третину армії
Про це головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський сказав в інтерв'ю LB.UA.
За його словами, ворог має значний мобілізаційний ресурс.
"Якщо взяти підготовлений мобілізаційний ресурс противника — тих, хто проходив військову службу, військовий вишкіл, — він складає близько 5 млн осіб. А мобілізаційний ресурс загалом — 20 млн. Уявіть їхній потенціал", - наголосив генерал.
Він зазначив, що за таких умов Україна не може собі дозволити провести демобілізацію.
Відповідаючи на запитання, скільки з початку повномасштабної війни й станом на зараз на фронті перебуває людей, Сирський сказав: "Багато людей. Пам'ятаєте, коли Верховна Рада порушувала минулого року питання, щоб включити в закон про мобілізацію питання демобілізації та надати можливість демобілізуватися тим, хто відслужив три роки? Тоді ми порахували, що у квітні цього року з усієї кількості угруповання, яке було в нас на фронті, близько 350 тис. звільнилися б одразу. Фактично ми втратили б третину армії".
За його словами, досить складним залишається й питання ротацій.
"Ми не можемо провести ротацію повноцінно, тому що знову повертаємося до питання мобілізації, та заглиблюватися в нього не будемо, тому що воно досить чутливе. У бригадах, ротах є графіки, людей відпускають. Усе одно якісь підрозділи бригад є у другому ешелоні, тому людей відпускають", - сказав генерал.
Демобілізація військових: що відомо
У грудні 2023 року Кабмін підготував законопроєкт №10378, в якому йшлося про умови демобілізації. Уряд пропонував надати право на звільнення тим, хто відслужив безперервно 36 місяців. Проте пізніше проєкт було відкликано.
Верховна Рада України на засіданні 11 квітня ухвалила законопроєкт про мобілізацію в цілому. Втім, норму про демобілізацію виключили.
Секретар оборонного комітету ВР Роман Костенко 14 листопада заявив, що Міноборони України планує до 18 грудня завершити роботу над законопроєктом, який визначить умови та порядок звільнення військовослужбовців зі служби.
18 грудня опозиція зажадала від уряду законопроєкт щодо демобілізації. Зокрема народна депутатка Інна Совсун акцентувала на тому, що через відсутність законодавчої ініціативи щодо демобілізації військові зустрічають третю зиму в окопах.
20 грудня у Міноборони заявили, що ресурсу для заміни військових на фронті немає.



- Актуальне
- Важливе















