Україна повернула з окупації ще трьох дітей: матір погрозами змусили віддати їх в російську школу

14 березня, 2024 четвер
12:23

З тимчасово окупованої території на підконтрольну Україні вдалося повернути опікунську родину, в якій виховуються троє сиріт: матір погрозами змусили віддати дітей до російської школи

Зміст

Про це повідомив очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін. 

"На підконтрольну Україні територію повернули опікунську родину, в якій виховуються 3 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Два хлопчики та дівчинка, віком від 11 до 17 років", - йдеться у повідомленні. 

Прокудін розповів, що окупанти примусили хлопців та дівчинку ходити в російську школи: їх матері погрожували, що у випадку відмови відберуть дітей. Через тиск та переслідування родина жила у постійному стресі, вони майже не виходили на вулицю. 

"Нині матір з дітьми чекає реабілітація. Вони знаходяться у безпечному місці, де отримують необхідну медичну та психологічну допомогу.", - зазначив Прокудін. 

Він подякував за допомогу у поверненні дітей благодійній організації Save Ukraine, органам опіки та піклування, а також службі у справах дітей. 

Що відомо про повернення дітей із ТОТ

14 вересня 2023 року уповноважений із прав людини Дмитро Лубінець заявив, що з моменту створення окремого координаційного штабу з питань дітей додому повернули 386 маленьких українців. Це виключно ті діти, які були депортовані на територію РФ. Водночас підрахунок дітей, яких повернули з окупації, вестимуть окремо.

"Ми вирішили розділити ці цифри, бо одна справа повернути після депортації дитину з території РФ, інша справа – коли ми повертаємо дітей, які були примусово переміщені в межах тимчасово окупованої території України", - сказав Лубінець.

У листопаді Save Ukraine вивезла з окупованих територій чотирьох дітей з сім'ями.14 грудня з тимчасово окупованих територій України повернули ще чотирьох дітей. При цьому батьки одного з малюків служать у ЗСУ.

16 грудня Україна за сприяння Катару повернула ще трьох дітей, яких викрала РФ. 20 лютого стало відомо, що з російської окупації повернули 11 українських дітей.

24 лютого 2024 року Україні вдалося повернути двох сестер-підлітків, які майже два роки жили під російською окупацією в селі в Луганській області, а згодом з окупованого лівобережжя Херсонщини матір з чотирма дітьми та 17-річного хлопця. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+9.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.38
    Купівля 41.38
    Продаж 41.9
  • EUR
    Купівля 44.7
    Продаж 45.37
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
25 березня
18:31
Ексклюзив
Сергій Бєсєда
Добре знає спосіб мислення і дій американців, - військовий експерт Ступак про очільника російської делегації в Ер-Ріяді Бєсєду
18:28
Аналітика
Більче-Волицько-Угерське сховище
Американський газ в українських сховищах. Чи є перспективи східноєвропейського хабу
18:27
Оновлено
США Україна
Україна, США та РФ в Ер-Ріяді домовилися гарантувати безпечне судноплавство в Чорному морі
18:23
ЗАЕС
"Запорізька АЕС не працюватиме на окупантів": Зеленський сказав, скільки триватиме відновлення станції
18:13
Уряд Франції виділив 11 млн євро на будівництво першої в Україні цифрової підстанції
18:05
OPINION
Чим завершаться перемовини в Ер-Ріяді
17:54
Дональд Трамп
Волц засвоїв урок: Трамп прокоментував витік секретних даних з чату Signal
17:52
штучний інтелект
Керівник Ощадбанку вважає, що проблему дефіциту кадрів в Україні може розв'язати ШІ
17:34
на фото Олександр Лисенко
Колишній мер Сум Лисенко заявив, що мобілізувався до війська
17:19
Ексклюзив
Європарламент
В мисленні європейців відбулась абсолютна революція щодо власної безпеки без США, - польський політик Чех
17:17
Вадим Скібіцький, заступник начальника ГУР МО України
ГУР: Росія спрогнозувала 15 сценаріїв можливих військових конфліктів, серед них – напад на Польщу
17:12
Вечірній Луганськ до окупації. Залізничний вокзал
Визнають аварійними будинки у престижних районах: окупанти організували нову схему відчуження майна на ТОТ
16:54
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Заборгованість у 1,7 млрд грн не стосується контракту з Міноборони: в ДПСУ прокоментували звинувачення у зриві постачання боєприпасів
16:43
суд, санкції
Передавав РФ дані про переміщення Сил оборони: нацгвардійця засудили до 15 років тюрми
16:36
Maxar опублікувала знімки авіабази в Енгельсі
Британська розвідка назвала удар по авіабазі "Енгельс-2" найуспішнішою атакою України з початку року
16:34
Від початку доби на фронті зафіксували 105 боїв: на Покровському напрямку окупанти здійснили 43 атаки
16:28
Нардепи з "Європейської Солідарності" передали Зеленському 145 тис. підписів українців з вимогою скасувати санкції проти Порошенка
16:22
Верховна Рада
Рада підтримала створення в Україні банку фінансової інклюзії
16:13
Джуд Лоу
Джуд Лоу в ролі Путіна: зʼявилися перші кадри з фільму "Кремлівський чарівник" французького режисера Олівʼє Ассаяса
16:08
OPINION
блог Олеся Яхно
"Джетлег": звуження глобального лідерства
15:57
книжки
єКнига: заявки за програмою подали понад 100 тис. молодих українців
15:49
Гривня, гривні, гроші
Уряд у квітні проіндексує пенсії для 630 тис. громадян, котрі працюють
15:49
рубль
Нацбанк відмовився від розрахунку офіційного курсу гривні до російського рубля
15:35
Смартфон
Рада підтримала законопроєкт, який розширить покриття 4G, зокрема в селах
15:31
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
15:27
Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен
"Ми будемо чинити опір": Фредеріксен назвала тиск США на Данію та Гренландію неприйнятним
15:23
Ізраїльські поселенці побили та передали військовим палестинського режисера Баллала, фільм якого "Немає іншої землі" отримав "Оскар"
15:20
лісові пожежі в Південній Кореї
Масштабні лісові пожежі в Південній Кореї загрожують селищу зі списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
14:50
Ексклюзив
Петро Порошенко
Нардепи з "ЄС" передали Стефанчуку 145 тис. підписів за скасування санкцій РНБО проти Порошенка
14:16
Папа Франциск
Папа Франциск був настільки близький до смерті, що медики розглядали питання про припинення лікування
14:15
Оновлено
Дмитро Пєсков
У Москві прокоментували перемовини РФ і США в Ер-Ріяді: змісту не оприлюднюватимуть, а спільної заяви не було "через позицію України"
14:14
Дональд Трамп
Путін подарував Трампу портрет: його передав Віткофф
14:05
OPINION
блог Євген Дикий
"Сотник Кемаль" чи "Великодня капітуляція"?
13:54
вибух
У Чехії стався вибух на складі боєприпасів: постраждала людина
13:39
айфони
ДПС викрила дві відомі мережі електроніки у несплаті податків на понад 286 млн грн
12:56
Агресивна війна РФ і відновлення України: у Страсбурзі сесія конгресу місцевих і регіональних влад Європи почалася з українського гімну
12:55
Коригував удари РФ по Силах оборони на Курщині: на Сумщині викрили "крота" ГРУ - військового ЗСУ
12:54
Двом чоловікам, які на замовлення спецслужб РФ намагалися підпалити приймальню депутата Київради, оголосили підозру
12:53
Володимир Зеленський і Еммануель Макрон
Зеленський 26 березня відвідає Францію та зустрінеться з Макроном
12:51
Ексклюзив
мобілізація росія, чмобікі
Росіяни ще на рік мають живу силу без оголошення мобілізації, - Defense Express
Більше новин