З початку роботи координаційного штабу в Україну з РФ повернули 386 дітей

14 вересня, 2023 четвер
17:56

З березня, коли було утворено Координаційний штаб із питань захисту прав дитини в умовах воєнного стану, до України з Росії повернули загалом 386 неповнолітніх

Зміст

Про це в коментарі Укрінформу в Гаазі сказав уповноважений ВР із прав людини Дмитро Лубінець.

"386 дітей були повернуті з моменту створення окремого координаційного штабу під керівництвом Андрія Єрмака, який діє і відповідає за повернення українських дітей. Це виключно ті діти, які були депортовані на територію РФ", - сказав омбудсмен.

За його словами, підрахунок дітей, яких повернули з окупації, вестимуть окремо.

"Окремо ми розпочинаємо накопичення інформації, що невдовзі з'явиться офіційно, – це діти, яких ми повертаємо з тимчасово окупованої території", - додав Лубінець.

"Ми вирішили розділити ці цифри, бо одна справа повернути після депортації дитину з території РФ, інша справа – коли ми повертаємо дітей, які були примусово переміщені в межах тимчасово окупованої території України. Останніх трьох дітей, яких ми повернули, то це відбулося вчора, і я про це офіційно заявив", - зазначив він.

Депортація українських дітей до Росії: що відомо

В умовах повномасштабного вторгнення РФ масово депортує українських дітей з окупованих територій України. Їх вивозять до окупованого Криму, Росії чи Білорусі нібито на оздоровлення або на відпочинок у таборах.

У березні Міжнародний кримінальний суд видав ордер на арешт російського диктатора Володимира Путіна та уповноваженої з прав дитини у РФ Марії Львової-Бєлової через незаконну депортацію українських дітей.

13 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що достеменно відомо про понад 19,3 тис. дітей, яких депортували росіяни. А 29 травня уповноважений ВР з прав людини Дмитро Лубінець виступив на неформальному засіданні Радбезу ООН з питання викрадення Росією дітей з окупованих територій України. Омбудсмен розповів, що РФ навмисно змінює законодавство, щоб унеможливити повернення українських дітей на батьківщину.

Також Лубінець зазначив, що Росія не надає жодних даних про українських депортованих дітей - невідомо навіть, де вони перебувають і в яких умовах. Також він сказав, що росіяни використовують дитячу працю та мілітаризують українських дітей на тимчасово окупованих територіях.

8 червня комітет сенату США підтримав проєкт резолюції, яка засуджує викрадення українських дітей Росією та називає дії окупантів геноцидом. Пізніше з'явилися докази причетності Білорусі до депортації українських дітей. 27 червня білоруська опозиція передала в Міжнародний кримінальний суд докази причетності до воєнних злочинів самопроголошеного очільника Білорусі Олександра Лукашенка та його оточення.

У держдумі РФ заявили, що з 2014 року до Росії депортували 700 тис. українських дітей.

Теги:
Читайте також:
Київ
+25°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
27 червня
11:15
Пентагон
Пентагон не встиг закупити зброю для України на майже мільярд доларів
11:11
Оновлено
Випробування крилатої ракети "Фламінго"
Зеленський підтвердив, що ракети "Фламінго" уразили завод артсистем у Волгограді
10:35
Віктор Орбан
Адвокат затриманих українських інкасаторів просить арештувати Орбана, - ЗМІ
10:00
OPINION
В Україні є і знання, і воля
09:37
OPINION
"Історичні землі" Путіна: чому цей аргумент не має жодної сили в міжнародному праві
09:23
Фінляндія
Фінляндія дозволила транзит ядерної зброї своєю територією
09:16
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Є моменти, які потребують віртуозної роботи: Безсмертний щодо ймовірних ударів по двох білоруських НПЗ
09:14
безпілотник, дрон, шахед
Росія атакувала АЗС у Запоріжжі та на Харківщині. По Україні було випущено 129 дронів
08:50
Оновлено
Російські військові
РФ кинула проти України 721 тис. солдатів, на фронті — 205 боїв та мінус 1 350 окупантів. Підсумки роботи СОУ за добу 26 червня
08:14
Аналітика
Карта бойових дій за 20-27 червня
Карта бойових дій 20-27 червня: є загроза втратити Костянтинівку, а в ЗСУ з'явились нові вибухові аргументи
08:05
Ексклюзив
Пьотр Кульпа
Наразі фігури на шахівниці прогнозують однозначну перемогу України, - польський політичний експерт Кульпа
08:00
Ексклюзив
ветерани у Львові проїхали інклюзивним маршрутом "Дошвейцарський період"
Від "дякую за службу" до подальшої байдужості: чому між військовими та цивільними в Україні зростає прірва
07:30
Огляд
Конотопська битва: як 367 років тому гетьман Виговський розгромив військо московського царя і чому це не змінило історію
2026, п'ятниця
26 червня
23:07
лукашенко і путін
Лукашенко прилетів до Путіна на Валдай: зустрілися за зачиненими дверима, без фото та відео
22:46
Ексклюзив
Роман Безсмертний
Росія досягла стелі: Безсмертний про масовані удари балістикою по Україні
22:11
Володимир Зеленський
Зеленський: Ми робимо все, щоб примусити РФ закінчити війну, Крим – у центрі цієї політики
21:44
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 920 загиблих, понад 46 тис. зниклих
21:36
Ексклюзив
обстріл, ППО
Коваленко пояснив ймовірну причину збільшення ворогом проміжку часу між масованими атаками
21:29
Володимир Зеленський
Понад півтори сотні угод на 10 млрд євро: Зеленський про підсумки конференції з відбудови України у Гданську
21:29
кримські татари
Вперше українською: ATR перекладає “Історію кримських татар” та знімає документальний фільм
20:59
Дональд Трамп
Трамп заявив, що Іран атакував судна в Ормузькій протоці попри угоду про перемир'я
20:47
Ексклюзив
Олександр Лукашенко
У Лукашенка нема сил вести війну, проте з білоруського напрямку небезпека існує, - Безсмертний
20:37
нафта ембарго санкції
США відновили санкції проти "Роснефті" та "Лукойлу" після тимчасових послаблень через кризу в Ормузькій протоці
20:31
Ексклюзив
Українські дрони вдруге за тиждень атакували НПЗ у Капотні поблизу Кремля
Липень покаже цікаві явища у Москві та столичному регіоні РФ: Гончар про наслідки ударів по російських НПЗ
20:30
Ексклюзив
Путін в Кремлі
Кульпа: Підтримування життєздатності Криму стає тягарем для Путіна
20:25
Герман Галущенко
За Галущенка внесли 105 млн грн застави: "Схеми" з'ясували від кого надійшли кошти
20:22
Анонс
В ефірі телеканалу “Еспресо” нова програма “По живому”. Її ведуча - Христина Парубій.
По живому: на “Еспресо” вийде нова програма
20:15
Ексклюзив
До Дня кримськотатарського прапора у Пирогові заклали першу садибу корінного народу Криму
До Дня кримськотатарського прапора у Пирогові заклали першу садибу корінного народу Криму
19:31
Олександр Усик
Усик відмовився від усіх чемпіонських титулів
19:03
Міністр закордонних справ Естонії Маргус Цахкна
"Поки Україна б'є вглиб РФ, Європа має тиснути": глава МЗС Естонії закликає союзників не втратити момент
19:01
OPINION
Якою є формула нашої перемоги?
18:47
Інфографіка
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
Визначилися 15 учасників плейоф ЧС-2026: Який вигляд мають підсумкові таблиці після 3-го туру
17:50
OPINION
Сергій Іванов став не просто першим померлим з найближчих соратників Путіна. Він соратник, який повністю програв апаратну боротьбу
17:27
Володимир Путін в етері "Росія 1"
Російські "яструби" вимагають від Путіна ескалації після ударів України, — Reuters
17:10
Кіліан Мбаппе, ЧС-2026
ЧС-2026. Франція грає за перше місце з Норвегією: розклад матчів та трансляцій 26-27 червня
17:01
OPINION
Чому я пишу не з окопу
16:09
У Росії помер колишній міністр оборони і керівник адміністрації Путіна Сергій Іванов
У Росії помер колишній міністр оборони і керівник адміністрації Путіна Сергій Іванов
16:07
Під час нової експедиції у Пужниках на Тернопільщині не виявили масового поховання, яке шукала польська сторона
15:47
Оновлено
Обмін полоненими 26.06.2026
Україна повернула з російського полону 160 військових. Вдома - 115 захисників Маріуполя
15:21
Оновлено
Марко Рубіо
Рубіо спростував угоду Трампа і Путіна щодо України на Алясці — Лавров заявив, що це "викликає запитання"
Більше новин