Україна закликала НАТО до обміну розвідданими про участь північнокорейських військ у війні, - Умєров

18 жовтня, 2024 п'ятниця
15:32

Україна надала Північноатлантичному альянсу розвідувальну інформацію про участь військових з Північної Кореї у війні на боці Росії та попросила надати відповідні дані держав НАТО Києву

Зміст

Про це повідомив міністр оборони Рустем Умєров на брифінгу в Брюсселі, передає Укрінформ.


За його словами, Україна попросила НАТО обмінятися розвідданими стосовно участі військ із КНДР у війні. 


"Ми їм надали докази, ми повідомили, що дуже будемо раді обмінюватися інформацією, отримати також від партнерів IP4 (Індо-Тихоокеанська четвірка - Південна Корея, Австралія, Нова Зеландія та Японія – ред.) їхню інформацію щодо Північної Кореї і надамо інформацію від нас. Але ми сказали, що ми вже маємо якісь докази, тобто обмінялися думками і попросили, щоб розвідки зараз обмінялися даними", - розповів Умєров.

 

Що передувало

  • 4 жовтня Kyiv Post повідомив, що внаслідок ракетного удару по окупованій території Донеччини загинули 20 військових. Серед них, зокрема, були шестеро військових із КНДР, які проводили консультації з російською армією.

  • 8 жовтня міністр оборони Південної Кореї Кім Йонг Хен попередив, що Північна Корея може скерувати свої війська в Україну на підтримку Росії.

  • 13 жовтня повідомлялося, що Росія продовжує налагоджувати союзницькі стосунки з Північною Кореєю. Фактично йдеться про передачу північнокорейських військових до лав російських окупантів.

  • Президент України Володимир Зеленський на пресконференції в Брюсселі 17 жовтня повідомив, що росіяни планують підготувати 10 тис. північнокорейських військових та залучити їх до війни в Україні.

  • 18 жовтня глава ГУР Кирило Буданов заявив, що на сході Росії перебуває близько 11 тисяч північнокорейських піхотинців, які проходять підготовку для участі в бойових діях в Україні.

     

Теги:
Читайте також:
Київ
+29.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
28 червня
19:03
Інтерв’ю
Ярослав Кендзьор
За кожне слово, кому, крапку доводилося боротися: Ярослав Кендзьор про ухвалення Конституції України
18:47
Володимир Кононніков
Командира 154-ї окремої механізованої бригади полковника Володимира Кононнікова знайшли мертвим
18:30
Збірна України з волейболу поступилася Болгарії в Лізі націй-2026 після серії перемог
18:02
Оновлено
Удар РФ по Запоріжжю 28 червня
РФ атакувала Україну ракетами, дронами та КАБами: у Запоріжжі загинули двоє людей, серед поранених - діти
17:53
Зеленський
Зеленський вніс у Раду законопроєкти про Український національний пантеон та нову нагороду – орден Європи
17:10
катастрофа літака у Франції 28 червня 2026
Загинули пілот, 5 інструкторів і 5 учасників навчального стрибка: у Франції розбився літак з парашутистами
17:04
OPINION
блог Ігор Гулик
Чому Мерц відмовився бути миротворцем для Навроцького із Зеленським
16:54
ЗСУ
Українська компанія презентувала в Парижі морський дрон для десантних операцій, а на фронті сьогодні зафіксували вже 82 бої
16:12
Оновлено
Конференція Гданськ
Мільярдні угоди та спільні оборонні проєкти: підсумки дводенної конференції з відбудови України в Гданську
16:05
Ексклюзив
Україна Польща
Для нас наші вбиті це не елемент політики, наші вбиті – це наші янголи, – Алфьоров про українсько-польську історію
15:52
Андрій Сибіга
Сибіга: Будь-який мирний план без України приречений, як "дух Анкориджа"
15:41
Оновлено
погруддя Івана Мазепи на території Києво-Печерської лаври
У Києво-Печерській лаврі встановили погруддя Івана Мазепи
15:35
полтава - плакати до дня міста
Чотири історії до Дня міста: в Полтаві запустили інформкампанію про її роль в українській культурі та державотворенні
15:24
Оновлено
Сили оборони атакували Слов'янський НПЗ на Кубані
Сили оборони ударили по НПЗ РФ на Кубані та в Ярославлі й залізничному мосту в Криму: деталі від Генштабу
14:23
Ексклюзив
У Києві пройшов Забіг Честі імені "Рекрута"
У Києві пройшов Забіг Честі імені "Рекрута" — 3 500 учасників зібрали 2,5 млн грн на ЗСУ
13:51
Ексклюзив
У Києві презентували книгу "Заповітний Дім" про загиблу захисницю України Аміну Окуєву
У Києві презентували книгу "Заповітний Дім" про загиблу захисницю України Аміну Окуєву
13:50
Конституція України
Конституції України — 30 років: як нардепи за ніч ухвалили Основний Закон держави
13:24
Валерій Залужний
"Сила нашої Конституції в людях, які не тільки вірять, а й відчувають, що держава це вони самі", — Залужний
12:42
OPINION
Звідки в Криму взялися "русскіє"
12:10
Ексклюзив
Створення українського пантеону передбачає низку нюансів, яких в інших країнах просто немає, – Алфьоров
12:00
ЗРК С-400 РФ
Фонд доньки Путіна в центрі Москви захистили комплексом С-400, — Радіо Свобода
11:32
Інфографіка
ЧС-2026
ЧС-2026: де та коли дивитися стартовий матч плейоф
11:20
Ексклюзив
москва, кремль
На Заході розгортається боротьба за майбутнє Росії, - польський політичний експерт Кульпа
11:18
Майя Санду
Виведення військ РФ з Придністров'я може увійти до переговорів про мир в Україні за участі ЄС, — Санду
11:14
Інфографіка
Ліонель Мессі, збірна Аргентини, ЧС-2026
ЧС-2026 з футболу: який вигляд мають усі пари 1/16 фіналу та сітка плейоф
10:44
Оновлено
землетрус
У Венесуелі сталися два найпотужніших за понад сто років землетруси: вже 1 430 загиблих, рятувальна операція триває
10:27
Інфографіка
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
Визначилися усі учасники плейоф ЧС-2026: Який вигляд мають підсумкові турнірні таблиці
10:15
землетрус
Японію сколихнув землетрус магнітудою 6,1
09:23
Оновлено
Дрон "Лелека"
Україна представила морський дрон MOBIDIK та нові можливості ударних БПЛА, на фронті — 241 бій та мінус 1 250 окупантів. Підсумки роботи СОУ на ранок 28 червня
09:22
Оновлено
Ліонель Мессі, ЧС-2026
Мессі забив 6-й гол на ЧС-2026, а Португалія з Роналду не подужала Колумбію: результати заключних матчів 3-го туру
08:50
OPINION
Путін — надто боягузлива істота, щоб завдати ядерного удару
08:10
Ексклюзив
Пьотр Кульпа
Грають чисті емоції: Кульпа про конфлікт між Україною та Польщею
08:00
Інтерв’ю
Олександр Алфьоров
Олександр Алфьоров: "Українська історія століттями була в обороні. Настав час реконкісти"
07:45
Ексклюзив
"Якщо у військового є руки і ноги, це не значить, що він здоровий": історія нацгвардійця Андрія Кулька
07:30
Ексклюзив
Стара Вінниця "ожила": у мережі показали 52 архівні світлини міста в русі
2026, субота
27 червня
22:26
Ексклюзив
Віталій Портников
Навроцький перейшов "червону лінію", і питання не в УПА, - Портников
21:47
Александар Вучич
Вучич пообіцяв, що за лічені тижні піде у відставку та оголосить у Сербії дострокові вибори
21:18
Роберт Фіцо
Фіцо підтвердив, що НАТО на саміті оголосить про "масштабну" допомогу Україні, але заявив, що Словаччина її не підтримає
20:34
Ексклюзив
Віталій Портников
Лукашенко не потрібен Путіну, щоб дозволити напад з Білорусі, але він потрібен для іншого, - Портников
20:31
Олександр Усик
Усик вперше прокоментував відмову від титулів та розповів про новий великий виклик
Більше новин