Авдіївка може стати другим Бахмутом з точки зору втрат противника. Воєнні підсумки тижня з Сергієм Згурцем

Вчора й позавчора росіяни поновили масовані атаки навколо Авдіївки з використанням бронетехніки. Як бачимо, такі атаки призвели до великих втрат з їхнього боку. Було знищено понад 120 одиниць танків та БМП за один день, що є дуже великим показником ефективної роботи ЗСУ

Росіяни продовжують наступальні дії навколо Авдіївки

Авдіївка може стати другим Бахмутом з точки зору втрат противника. Оскільки ми чудово памʼятаємо чим закінчились мʼясні штурми росіян навколо Бахмута. Зокрема, знищенням корпусу вагнерівців та великої кількості особового складу росіян. Зараз ситуація навколо Авдіївки в цьому контексті дійсно повторюється. Ми знаємо, що перші бронетанкові штурми росіян були 10 жовтня, потім після значних втрат була певна пауза та використання малих груп. Буквально вчора й позавчора росіяни поновили масовані атаки з використанням бронетехніки. Як бачимо, такі атаки призвели до великих втрат росіян. Було знищено понад 120 одиниць танків та БМП за один день, що дуже великим показником ефективної роботи ЗСУ. Показники втрат особового складу теж вражають. За одну добу ЗСУ ліквідували понад 1300 окупантів. Варто зауважити, що майже ідентичні втрати поніс СРСР у війні з Фінляндією, коли за 100 днів радянська армія втратила понад 120000 солдатів. Такі втрати окупантів повністю влаштовують Україну. Це підтвердив президент Зеленський у розмові з канцлером Німеччини Олафом Шольцом, коментуючи ситуацію під Авдіївкою.


Карта бойових дій на Авдіївському напрямку станом на 20 жовтня.

Причини великих втрат техніки окупантів

Російська армія розпочинала активну фазу війни проти України, маючи понад 3000 танків. Тобто, зараз йдеться про те, що понад 5000 тис. знищених танків, про які звітує Генштаб ЗСУ, це весь запас противника, який він мав для цієї війни. Мова йде про зразки бронетехніки, яка була відновлена та вироблена вже під час війни. Атаки на Авдіївку показали, що штурмові колони помітні здалеку, десь за 10 км. Саме на такій відстані ці колони починали знищуватись нашою артилерією. Потім вони підійшли до наших мінних полів, де також зазнали втрат. І вже насамкінець робота наших протитанкових засобів ураження та FVP дронів знищила решту бронетехніки окупантів. Таке поєднання якраз і дає великі показники знищення російської техніки. Отже, танки, а особливо колони бронетехніки, без підтримки авіації є дуже вразливими. Проте варто наголосити, що такі висновки характерні й для наших наступальних дій. Оскільки, коли ми проводили перші атаки на Півдні й вперлись в мінні поля окупантів, не змогли просунутись вглиб окупованих територій. Тому підхід до використання бронетехніки для наступальних дій було змінено.

Ефект ракет Atacms на хід бойових дій

Постачання Україні ракет Atacms дуже позитивна для України новина. Ми підготували досить якісну інфографіку, яка показує розміщення окремих летовищ, які підпадають під удари Atacms з дальністю понад 160 км. Також на інфографіці зображено радіус ураження Atacms з дальністю понад 300 км. Важливо наголосити, що після ударів Atacms по аеродромах в Бердянську та Луганську, противник вимушений перебазовувати армійську авіацію якомога далі. Можливо ефект від Atacms ми відчуємо не відразу. Проте поступове використання цих систем по ворожих обʼєктах буде значним. Це ефект можна порівняти з першим використанням РСЗВ Himars. Головне питання лише в кількості Atacms, які США будуть постачати Україні. Поки що доводиться говорити лише про 20 ракет, що критично мало. Однак заява міністра закордонних справ Кулеби про те, що Atacms будуть постачати й далі, виглядає більш оптимістичною.

Якщо говорити про загальну кількість цих ракет в США, то в касетному варіанті їх було виготовлено понад 400 одиниць. Сама компанія Lockheed Martin щороку виробляє понад 500 ракети даного типу для іноземних замовників. Тому сподіваємось, що поповнення арсеналу Atacms в ЗСУ буде активно поповнюватись.


Радіус дії ракет Atacms дальністю 160 та 300 км.

Збільшення інтенсивності бойових дій на Лівому березі Дніпра

Ситуація на Лівому березі Дніпра є дуже цікавою. Адже динаміка бойових дій за останні кілька днів збільшилась. Ми говоримо про те, що наші підрозділи діють з більшою інтенсивністю й на більш широкому фронті. Є інформація про те, що противник почав перекидати певні підрозділи на цей напрямок, щоб унеможливити розвиток наступальних дій ЗСУ. Зараз дуже оптимістично говорити про те, що в нас є можливість забезпечити потужні переправи з правого на лівий берег Дніпра. Проте ворог нервує, намагається змінити ситуацію, що впливає на настрій окупантів. Також дії наших підрозділів морської піхоти на лівому березі сковують резерви противника, які вони намагались постійно перекидати на Запорізький фронт. Тому, в будь-якому випадку, ми можемо констатувати, що ситуація на цій ділянці фронту змінюється. Проте зараз важко спрогнозувати настільки ці зміни вплинуть на всю ділянку фронту.


Карта бойових дій на Херсонщині станом на 20 жовтня.

Ситуація на Запорізькому та Лимано-Купʼянському напрямках

Головні зусилля ЗСУ на Запорізькому напрямку залишаються незмінними. Зараз активні бойові дії ведуться в напрямку Новопрокопівки та від Роботиного в бік Вербового. Позавчора речник угруповання військ "Таврія" заявив про те, що є просування в межах одного кілометра. Думаю, це ділянка, яка знаходиться на захід від Вербового. Це говорить про те, що ЗСУ далі продовжують наступальні дії на Запорізькому напрямку в умовах коли ворог намагається забезпечити максимальну оборону. Схожа ситуація й на Лимано-Купʼянському напрямку. З 90 атак російських окупантів, які відбувались за минулу добу, 40 припадає саме на цей напрямок. Просування ворога на цьому напрямку немає, проте їхня активність дуже помітна.


Карта бойових на Запорізькому напрямку станом на 20 жовтня.