Оновлено

Держсекретар США Блінкен прибув до України

19 січня, 2022 середа
12:52

Вранці 19 січня держсекретар США Ентоні Блінкен прилетів до Києва

Зміст

Про це повідомляє Еспресо.TV.

Фото прибуття Блінкена оприлюднив у Twitter речник Держдепартаменту США Нед Прайс.

"Держсекретар Блінкен щойно прибув до Києва, де його привітали наші чудові колеги з посольства США у Києві. Сьогодні він також зустрінеться з президентом України 
Володимиром Зеленським і міністром закордонних справ Дмитром Кулебою, щоб підтвердити нашу підтримку суверенітету та територіальної цілісності України", - написав Прайс.


Виступаючи перед дипломатами посольства США в Україні, Блінкен підкреслив, що дуже сподівається, що Росія зможе дотримуватися дипломатичного та мирного шляху, повідомляє Reuters.

Однак нарощування російських військ біля українських кордонів означає, що президент РФ Володимир Путін може наказати атакувати Україну в найкоротші терміни.

"Ми знаємо, що є плани ще більше збільшити ці (російські) сили за дуже короткий термін, і це дає президенту Путіну можливість, також у дуже короткий термін, вжити подальших агресивних дій проти України", - сказав держсекретар США.

Напередодні поїздки в Україну Ентоні Блінкен заявив в ефірі подкасту Pod Save the World, що залишити безкарною агресію Росії означає відкрити скриньку Пандори.

За його словами, багато американців не розуміють, чому адміністрація Байдена зосереджена на Україні, яка знаходиться в іншому кінці світу.

"Відповідь така: звичайно, Україна важлива сама по собі. І ми протягом багатьох років твердо обстоюємо її суверенітет, територіальну цілісність, незалежність - формулу, яку ви чуєте безкінечно. Але це також більше, ніж Україна", - сказав держсекретар США.

Блінкен підкреслив, що своїми діями Росія намагається силою змінити кордони сусідніх країн та вирішувати замість суверенних держав, з ким їм об’єднуватись.

"Якщо ми залишимо це безкарним, то, я думаю, ми відкриємо величезну скриньку Пандори, де не лише Україна. Інші автократичні країни по всьому світу, такі як Росія, скажуть: ми також це зробимо. І це рецепт конфлікту. Це рецепт хаосу, рецепт людських страждань та рецепт підриву демократії", - наголосив держсекретар.

В Україні Блінкен зустрінеться з президентом Володимиром Зеленським і головою МЗС Дмитром Кулебою.

Під час зустрічей держсекретар США обговорить із представниками української влади єдиний підхід у протидії загрозі від РФ і у примушенні Кремля до дипломатії та деескалації напруженості.

Крім того, передбачається обговорення питань стратегічного партнерства України та США у безпековій, торговельній, інвестиційній та інших сферах.

Читайте також. Блінкен заявив, що Україна має брати участь у переговорах з безпеки в Європі

20 січня Блінкен вирушить до Берліна, де обговорить із німецькими, британськими та французькими чиновниками можливу відповідь на військові дії Росії. Зокрема у Берліні запланована зустріч Блінкена з міністром закордонних справ Німеччини Анналеною Бербок.

"Поїздки і консультації держсекретаря є частиною дипломатичних зусиль зі зниження напруженості, викликаної нарощуванням військової потужності Росії та агресії проти України", - зазначили у Держдепартаменті США.

21 січня Блінкен має зустрітись у Женеві з очільником МЗС РФ Сергієм Лавровим.

Читайте також. "Росія приставила пістолет до голови України", - Блінкен

  • Нагадаємо, раніше Блінкен попередив, що РФ може скоїти провокацію для обґрунтування нового нападу на Україну.
  • Радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван заявив, що РФ готується сфабрикувати привід для вторгнення в Україну, включаючи саботаж та інформаційні операції.
  • Чиновник в адміністрації США повідомив CNN, що РФ готує диверсію проти проросійських сил в Україні, щоб використати це як привід для вторгнення.
  • Блінкен та очільник МЗС Польщі Збігнєв Рау обговорили нарощування військ РФ навколо України та переговори з Кремлем.
  • Центр стратегічних комунікацій попередив, що 19 січня окупанти можуть скоїти провокацію з метою звинуватити ЗСУ - обстріляти вірян під час водохрещенських обрядів на ставку "Цегляний" у Петровському районі Донецька та підірвати шахту ім. Челюскінців.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+14.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
8 липня
22:56
Прем’єр-міністр Бельгії Барт де Вевер
На саміті НАТО домовилися не обговорювати ЧС з футболу, аби не дратувати Трампа, але прем'єр Бельгії не втримався, — ЗМІ
22:55
Рада безпеки ООН
Радбез ООН проведе екстрене засідання через масовані удари РФ по Україні
22:52
Ексклюзив
Жан Беленюк
"Немає нічого постійнішого, ніж тимчасове": Беленюк про рішення МОК щодо Росії
22:41
Ексклюзив
"Для мене це серіал": генерал СБУ Вовк розкритикував перебіг розслідування замаху на Єрмолаєва
22:31
Ексклюзив
Зеленський Трамп самміт НАТО 2026
"Росіянам доведеться якось це проковтнути": Довгополий про підтримку України в НАТО
22:31
Світлини Влади й Костянтина Ліберових про повномасштабну війну Росії проти України
Серія світлин про війну українських фотографів Ліберових перемогла в конкурсі Getty Images
22:28
війна з росією
СБС уразили ключовий об'єкт постачання електрики в Крим. Під Запоріжжям збили "Молнію" з ШІ. На фронті - 219 бойових зіткнень
22:25
Ексклюзив
ДБР
ДБР перетворилося на опудало, а не на правоохоронний орган, - виконавча директорка ЦПК Каленюк
21:57
Оновлено
Марта Костюк
Марта Костюк дізналася суперницю у півфіналі Вімблдону-2026
21:55
Оновлено
Атака РФ 8 липня: на Миколаївщині, у Києві, Харкові, Одесі та Херсоні є загиблі, в чотирьох регіонах — постраждалі
21:48
Антиукраїнський інцидент у Познані
"Немає згоди на ненависть". У Польщі поліція затримала двох чоловіків за антиукраїнський інцидент
21:37
Сили оборони звільнили Новохатське на Донеччині
21:36
Ексклюзив
Валерій Чалий
Чалий припустив, про що могли говорити Зеленський і Трамп в Анкарі поза офіційними заявами
21:11
Міжнародна федерація волейболу
Міжнародна федерація волейболу допустила спортсменів РФ до світових змагань
21:09
Ексклюзив
ЗСУ, ППО
Швидкого рішення про захист нашого неба не існує фізично, - засновник компанії-виробника First Contact Боровик
20:45
Сумщина. Ілюстративне фото
Федоров обіцяє посилення ППО на Сумщині
20:39
Ексклюзив
Україна зриває новий маршрут постачання пального до Криму через Азовське море, - капітан запасу ВМС ЗСУ Риженко
20:19
Похорон Алі Хаменеї
Триває похорон аятоли Алі Хаменеї. Труну привезли до Іраку
20:00
OPINION
Чи є важливіша у світі меншина, аніж добрі люди?
19:44
Оновлено
Європарламент
Європарламент вітає зусилля України у зміцненні демократичних інституцій і шкодує з приводу "ігнорування польських чутливих питань". У МЗС відреагували
19:39
Оновлено
Зеленський Навроцький самміт НАТО 2026
"Важлива і потрібна розмова": Зеленський і Навроцький провели зустріч в Анкарі - вперше після конфлікту з орденом Білого орла
19:22
Українське Дунайське пароплавство на межі краху через корупцію та провали в управлінні, – розслідування Kyiv Independent
18:57
пальне росія
У РФ заборонили експорт дизпального
18:41
посвідчення водія
В Україні змінять правила видачі водійських посвідчень
18:22
Місто Вишневе Бучанського району Київської області
Уряд виділить Вишневому 3 млрд грн для ліквідації наслідків російської атаки
18:09
Оновлено
Володлимир Зеленський
Зеленський на полях саміту НАТО зустрівся з Мелоні, Коштою, Лі Чже Мьоном, Радевим, Урсулою фон дер Ляєн і конгресменами США
17:47
Оновлено
обстріли рф
Дрони атакували кілька НПЗ у РФ, нафтохімічний комплекс у Татарстані, сухопутний коридор до Криму та 10 танкерів "тіньового флоту"
17:39
Микола Княжицький
Ультраправі антиукраїнські партії Польщі роздмухують скандали. Бо такий план Росії, – депутат Микола Княжицький
17:38
Саміт НАТО-2026
Саміт НАТО: союзники пообіцяли Україні €70 млрд військової допомоги й підтвердили довгострокову підтримку
17:01
OPINION
"Китайська стратегія" Польщі
16:30
Оновлено
Зеленський Трамп саміт НАТО 2026
Зеленський і Трамп зустрілися в Анкарі: перші заяви й подробиці
16:07
Су-35 ВПС Росії
Сили оборони збили російський винищувач Cу-35
15:49
База даних Інтерполу не спрацювала: у ДПСУ розповіли, як імовірна виконавиця замаху на Єрмолаєва перетнула кордон 
15:09
Огляд
Порятунок від спеки та злив: як WWF-Україна пропонує перетворити Київ на "місто-губку"
14:53
Правоохоронці затримали завербованого РФ, який намагався прорватися у керівництво енергокомпанії України
14:49
У межах саміту НАТО фіналізуємо домовленості про українську антибалістику, – Сибіга
14:27
Дональд Трамп
Трамп назвав Іспанію "жахливим партнером у НАТО" і наказав обірвати з нею торгівлю
14:12
Аналітика
Ердоган Трамп
Туреччина перетворилася з троянського коня в НАТО на рятівника, бо Ердоган став посередником Трампа в Альянсі, - Politico
14:03
OPINION
Держава підміняє юридичну відповідальність громадян сурогатом та бутафорією санкцій
13:56
Дональд Трамп
Трамп оголосив про завершення перемирʼя з Іраном після нових атак
Більше новин