Справу ексгенерала СБУ Наумова передали до суду

12 вересня, 2024 четвер
14:21

На розгляд суду скерували справу колишнього начальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова. Його звинувачують у розтраті, шахрайстві та зловживанні службовим становищем

Зміст

Про це повідомляє Державне бюро розслідувань та Офіс генерального прокурора.

"Працівники ДБР завершили розслідування кримінального провадження стосовно колишнього генерала Служби безпеки України. Він обвинувачується в укладенні завідомо збиткових угод, які завдали державі збитків на сотні тисяч гривень, а також у шахрайстві та зловживанні службовим становищем. Обвинувальний акт направлено до суду", - повідомили в ДБР.

У відомстві не називають імені фігуранта, втім з матеріалів справи зрозуміло, що йдеться про ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова.

Як розповіли в Офісі генпрокурора, розслідування з'ясувало, що обвинувачений, перебуваючи на посаді директора одного з держпідприємств, підписав завідомо економічно невигідний для цього підприємства договір та документи з виконання та оплати робіт. Внаслідок таких дій державі завдано понад 370 тис. грн збитків.

"Також ексгенерал СБУ організував безпідставне нарахування і виплату собі премій, в результаті чого заволодів коштами держпідприємства у сумі понад 460 тис. грн. Крім того, працюючи за контрактом в Службі безпеки України, шляхом обману він заволодів коштами держпідприємства у сумі майже 3,3 млн грн, які були йому безпідставно нараховані та виплачені у вигляді середньомісячної заробітної плати як директору цього підприємства", - йдеться у повідомленні.

Загалом, перебуваючи на посаді керівника державного підприємства, обвинувачений привласнив понад 4,1 мільйона гривень, додали у відомстві.

"Ексгенерал СБУ обвинувачується у привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем та у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України), а також у шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України)", - зазначили в ДБР.

Тепер йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна.

Зазначимо, що раніше Печерський районний суд заочно обрав Наумову запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Його також оголошено в міжнародний розшук.

Більше про Андрія Наумова

Андрія Наумова затримали в Сербії 7 червня 2022 року. В кінці серпня 2022 року в МЗС Сербії повідомляли, що запиту від України на екстрадицію ексзаступника голови СБУ генерала Наумова до них не надходило.

У жовтні того ж року стало відомо, що Україна надіслала Сербії запит із проханням про екстрадицію Наумова. Експосадовцю ДБР повідомило про підозру в привласненні, розтраті майна або заволодінні ним шляхом зловживання службовим становищем та у зловживанні владою або службовим становищем (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364 ККУ).

Пізніше йому оголосили ще одну підозру в шахрайському заволодінні понад 3,2 млн грн під час його перебування на посаді керівника державного підприємства впродовж 2019-2021 років.

Ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова 6 квітня 2023 року доставили до Вищого суду міста Ниш у Сербії. Там заслуховують його справу щодо ймовірного відмивання грошей.

Також ДБР виявило в ексначальника Головного управління внутрішньої безпеки СБУ Андрія Наумова необґрунтованих активів на суму 32,7 млн грн. Експосадовцю повідомлено про підозру.

Наприкінці червня ДБР повідомило Наумову про підозру в організації підроблення офіційних документів для уникнення кримінальної відповідальності в Сербії.

Теги:
Читайте також:
Київ
+10.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.25
    Купівля 41.25
    Продаж 41.78
  • EUR
    Купівля 46.33
    Продаж 47.05
  • Актуальне
  • Важливе
2025, вiвторок
20 травня
06:43
Дональд Трамп і Джо Байден
Трамп: хтось приховує факти щодо діагнозу раку простати у Байдена
06:26
Оновлено
На фото: Ракетоносій РФ "Буян-М"
РФ завела ракетоносії з Чорного моря до пунктів базування
06:22
Дмитро Пєсков
"Увесь диявол криється в деталях": у Кремлі висловились про меморандум з Україною щодо "врегулювання війни"
06:14
Оновлено
шахед
Росія атакувала Україну "шахедами" вночі 20 травня
06:08
Олександр Ширшин
Заява командира батальйону з 47-ї бригади "Магура" Ширшина: нардеп Федієнко розповів, що військового запросять на слухання в комітет і ТСК
04:09
Дональд Трамп
Потрібен час, щоб зрозуміти, чи достатньо зусиль докладає Україна для припинення вогню, - Трамп
03:33
Міноборони, мобілізація, Резерв+, Оберіг
У Резерв+ оновили безпековий сертифікат: для коректної роботи застосунку його потрібно оновити
02:21
землетрус
У Греції оголосили надзвичайний стан через серію землетрусів
01:50
єврейська громада україни
Британія, Канада і Франція пригрозили Ізраїлю санкціями через новий наступ в Газі
00:54
Дональд Трамп
Трамп попередив, що вийде з переговорів між Україною та РФ, якщо не побачить прогресу
00:28
Оновлено
на фото Володимир Зеленський
Зеленський пояснив, чому обмін з Росією у форматі 1000 на 1000 стосуватиметься лише військовополонених
2025, понедiлок
19 травня
23:49
Оновлено
ЗСУ, БПЛА
Від початку доби на фронті сталося 156 боєзіткнень: найгарячіша ситуація на Покровському напрямку
23:44
фейк, розсилка
ЦПД попередив про появу фейкових акаунтів Зеленського, Єрмака та Малюка в telegram
23:27
Айдос Садиков
Казахстан відмовив Україні у допиті підозрюваних у вбивстві опозиціонера Садикова в Києві
22:26
Оновлено
Трамп Зеленський
"Розглядається зустріч з РФ на високому рівні": Зеленський розповів, про що говорив з Трампом до та після його спілкування з Путіним
22:23
росія, санкції
Європейські лідери пообіцяли посилити тиск на РФ після телефонної розмови Трампа з Путіним
22:15
Ексклюзив
Путін та Трамп на російських сувенірах
Путін кинув кістку Трампу: Шульга проаналізував телефонну розмову лідерів США та РФ
21:48
Ексклюзив
ЗСУ
Треба стискати систему рішень і масштабувати технології, - офіцер ЗСУ Кишкар про ситуацію на фронті
21:25
Кір Стармер
Підпал будинку Стармера: британська поліція затримала третього підозрюваного
21:06
Оновлено
трамп путін
Трамп після розмови з Путіним: "Росія та Україна негайно розпочнуть переговори щодо припинення вогню і війни"
20:35
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Чому не відбувся запуск російської міжконтинентальної балістичної ракети "Ярс". Колонка Сергія Згурця
20:23
Огляд
Тріумф проєвропейського курсу над популізмом: хто такий новий президент Румунії Нікушор Дан
20:03
OPINION
Якби ми переймалися ЗСУ так, як сваримося про Алхім...
20:00
Ексклюзив
вибори у Польщі
Перед другим туром виборів у Польщі головними темами будуть безпека та роль країни в ЄС, - політоглядачка Попович
19:46
тюрма
Воювали на Донеччині проти України: трьох зрадників засудили до 15 років
19:02
Допомагатиме знаходити послуги: у Дії запустять ШІ-асистента
18:57
Apple iPhone 15
У Росії оштрафували Apple за "пропаганду ЛГБТ"
18:56
полк Калиновського
У Білорусі оголосили в розшук 125 людей, пов’язаних із полком Калиновського
18:47
Аналітика
Основний бойовий танк M1A1 Abrams австралійської армії
Австралія передає Україні танки Abrams без зеленого світла США
18:23
Інтерв’ю
випускники-іноземці
Що вивчають в Україні студенти зі США та чому нам варто боротися за можливість навчати іноземців. Розмова з ректором Тернопільського медуніверситету Михайлом Кордою
18:23
Покровськ
У Покровську залишаються 1915 людей, - МВС
18:21
тюрма
На Житомирщині медбрат украв обручку з руки загиблого військового: зловмисник отримав 5 років ув'язнення
18:08
Збірна України
Ребров оголосив склад збірної України на турнір у Канаді
18:04
OPINION
Трамп телефонує Путіну: на шляху до правильних рішень
17:56
пенсія
Кабмін дозволив зараховувати до пенсійного стажу офіційну роботу за кордоном
17:48
OpenAI
У ChatGPT стався технічний збій
17:30
Ексклюзив
Путін користується холодильником Liebherr
Політаналітик Горбач відповів, чому Путін завів мову про наступника
17:10
"Матюки не можна слухати": у Вінниці й Івано-Франківську скасували концерти "Курган & Agregat"
17:09
Мірча Луческу
Екстренер "Шахтаря" та "Динамо" Луческу відмовився їхати в Росію на святкування 100-річчя "Зеніту"
17:04
Румунія, прапор Румунії
У Румунії дозволили збивати БПЛА у своєму повітряному просторі
Більше новин