
Суд зобовʼязав ОП надати докази, через які проти Порошенка запровадили санкції
Під час засідання у справі проти Петра Порошенка, суд зобов'язав Офіс президента надати докази, на основі яких були введені санкції
Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Наталя Стареправо.
У вівторок, 13 травня, відбулося засідання суду у справі про санкції проти Петра Порошенка, на якому колегія Верховного Суду ухвалила, що треті особи, зокрема Офіс Президента, Міністерство економіки, РНБО та Кабмін мають надати повний і вичерпний перелік необхідних документів, та докази , які засвідчують документацію про накладання санкцій проти Петра Порошенка, а також їхню аргументацію.
На засіданні були присутні представники Кабінету міністрів, однак представники міністерства економіки та РНБО були відсутні.
Суд продовжить розглядати справу 19 червня.
Позиція Порошенка
Нардеп зазначає, що в Офісу президента немає жодних доказів, які б довели причину накладення санкцій. Він розглядає такі дії, як винятково політичний інтерес чинного президента Володимира Зеленського.
"Жодного розслідування не було і не могло бути. Доказів не було і не могло бути. Права на захист вони мене позбавили. За цим криється план, ціль якого очевидна — прибрати політичного конкурента", - йдеться у повідомленні у Telegram-каналі Порошенка.
За словами нардепа, Міністерство економіки залучили до судового процесу, щоб отримати додаткові 10 днів для фальсифікації доказів. Він стверджує, що цього часу виявилося недостатньо, і за наказом Зеленського вони використовують цей час для дискредитації його перед міжнародними партнерами, називаючи підсанкційною особою. Нардеп наголошує, що влада швидко ухвалила неконституційне рішення, але не змогла за 10 днів зібрати докази, порушуючи принцип верховенства права.
Що відомо про санкції проти Порошенка
3 лютого президент Володимир Зеленський підписав указ про введення в дію рішення РНБО щодо санкцій проти Петра Порошенка, Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго, Геннадія Боголюбова та Віктора Медведчука. Порошенко назвав ці санкції політично вмотивованими та такими, що суперечать Конституції.
13 та 14 лютого депутати фракції "Європейська солідарність" заблокували роботу Верховної Ради, протестуючи проти того, що вони вважають політичними репресіями.
14 лютого Офіс генерального прокурора повідомив про розслідування низки кримінальних справ, що стосуються бізнесменів та колишніх чиновників, до яких були застосовані санкції згідно з рішенням РНБО.
Адвокат Ілля Новіков стверджував, що рішення РНБО про санкції проти Петра Порошенка було сфальсифіковано. Порошенко, у свою чергу, заявив, що Офіс президента пропонував йому уникнути санкцій в обмін на виконання певної умови.
21 лютого адвокат Петра Порошенка Ілля Новіков заявив, що президент Володимир Зеленський намагається не допустити його підзахисного до участі у майбутніх виборах.
17 квітня Верховний суд розпочав розгляд справи щодо законності санкцій, накладених на Петра Порошенка.



- Актуальне
- Важливе









