//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Додона вп’яте відсторонено з посади президента Молдови


фото: newsmaker
Конституційний суд Республіки Молдова відсторонив Ігоря Додона з посади президента через його відмову підписати низку законів

Про це повідомляє видання Newsmaker.

КС в черговий раз визнав, що президент, відмовившись підписувати законопроект, продемонстрував нездатність виконати свій обов'язок. Отже, необхідно призначити того, хто цей обов'язок виконає замість нього.

Таким чином новий Кодекс про телебачення і радіо, закони про продаж Республіканського стадіону, перейменування свята 9 травня і про Генінспекторат карабінерів замість Ігоря Додона підпише спікер парламенту або прем'єр.

З вимогою усунути президента з посади звернулися в КС спікер парламенту Андріан Канду і депутат ДПМ Серджіу Сирбу. У своєму зверненні від 7 грудня депутати попросили КС дозволити спікеру Андріану Канду чи прем'єру Павлу Філіпу ввести в дію замість президента Ігоря Додона п'ять законопроектів, ухвалених парламентом і не промульгованих президентом.

Це вже п’ятий випадок, коли Конституційний суд відсторонює Ігоря Додона з посади президента. Причинами є відмова Додона підписувати прийняті парламентом закони або подання на призначення до уряду Молдови. Згідно молдавської Конституції, президент може ветувати акти парламенту лише один раз, але в разі повторного затвердження він зобов'язаний підписати закони або кадрові подання.

Все по темі

новини партнерів

‡агрузка...

26 травня, 2019 неділя

26 травня, 2019 неділя

25 травня, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати