live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У геномі людини знайшли сліди "предків-привидів". Хто вони

Дослідники з Університету Тарту і Університету Помпеу Фабра використовували технологію машинного навчання для аналізу восьми провідних моделей походження і еволюції людини. Таким чином було знайдено свідоцтва про "популяцію привидів" наших предків

Як пише Science Alert, аналіз геному показав, що вже вимерла група гомінінів схрещувалася з Homo Sapiens в Азії і Океанії, залишивши лише фрагментарні сліди в сучасній ДНК людини.

Результати збігаються з палеоантропологічними теоріями, які були розроблені в результаті вивчення скам'янілостей людських предків. Нові дані дозволяють припустити, що гомініни, ймовірно, походять від схрещення неандертальців і денисовців, які були ідентифіковані як унікальний вид з родоводу людини тільки в 2010 році.

Попередні дослідження генома людини показали, що після того, як сучасні люди покинули Африку, вони почали розмножуватися з такими видами, як неандертальці і денисовці, які співіснували з ранніми сучасними людьми, перш ніж вимерти.

Але перемалювати родовідне дерево, включивши в нього ці різнорідні гілки, було непросто. Доказів існування "примарних" видів може бути зовсім небагато,  і існує безліч конкуруючих теорій, що пояснюють, коли, де і як часто Homo Sapiens могли спаровуватися з іншими видами.

Сліди цих древніх міжвидових зв'язків, званих інтрогресією, можна ідентифікувати як місця розбіжностей в геномі людини. Вчені спостерігають більше поділів між двома хромосомами, ніж можна було б очікувати. Наприклад, коли дослідники секвенували геном неандертальців в 2010 році, то зрозуміли, що деякі з цих розбіжностей є фракціями нашого геному, що походять від неандертальців.

"Ми думали, що спробуємо знайти ці місця високої розбіжності в геномі, подивитися, які з них - неандертальці, а які - денисовці, а потім подивитися, чи пояснюють вони всю картину", - пишуть вчені. "Проте якщо відняти неандертальську і денисівську частини, в геномі все ще є сильні розбіжності".

Вчені наголошують, що результати, виявлені штучним інтелектом, потрібно ще перевірити стандартними методами, адже застосування такого роду аналізу ШІ є абсолютно новою технікою в області людського походження.

Читайте також: Азіати на 12-20 % більше неандертальці, ніж європейці. Вчені пояснили, чому

новини партнерів

‡агрузка...

22 жовтня, 2019 вівторок

21 жовтня, 2019 понеділок

22 жовтня, 2019 вівторок

21 жовтня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати