Оновлено

Запрошення було: міністр уряду Польщі перепросив за звинувачення в бік Києва щодо оборонного форуму

3 жовтня, 2023 вiвторок
12:05

Міністр уряду Польщі перепросив за звинувачення в бік України щодо відсутності запрошення на оборонний форум у Києві

Зміст

Про це він сказав в інтерв'ю TVN24.

Відповідаючи на запитання, чому на заході не було представників Польщі, посол сказав, що "це питання до польської сторони, тому що Польща була однією з перших, кого запросили на цей захід".

"Ми запросили всіх із дружніх нам країн, у тому числі й підприємства оборонної промисловості. Польща однією з перших отримала це запрошення, тому ми чекали на участь польської сторони", – додав він.

За словами дипломата, брати участь чи ні – "це суверенне рішення кожної країни".

"Ми надішлемо запрошення, а держава вже буде вирішувати, приймати це запрошення чи ні, виходячи зі своїх інтересів. Тому ми з повагою ставимося до таких рішень, але це не привід звинувачувати Україну в тому, що Польщі там немає", - сказав Зварич.

Реакція Польщі

Польський міністр держактивів Яцек Сасін в ефірі Radio ZET заявив, що Polska Grupa Zbrojeniowa (найбільший польський державний оборонний концерн) "не отримала запрошення як компанія". Він також заявив про "низку недружніх жестів з боку України" останнім часом. На думку міністра, Київ робить ставку на зміну влади в Польщі.

"Це матиме негативний вплив на Україну", - сказав Сасін.

Згодом міністр державних активів Польщі Яцек Сасін офіційно вибачився за попередню заяву.

"Після розмови з президентом Polska Grupa Zbrojeniowa (оборонної компанії, – ред.) я отримав інформацію, що PGZ отримала запрошення… З огляду на вищевикладене, я виправляю свою заяву. Прошу вибачення за непорозуміння", – додав Сасін.

При цьому, концерн PGZ також прокоментував ситуацію, підкресливши "постійне й тісне двостороннє співробітництво" з Україною та згадавши зокрема домовленість про обслуговування танків Leopard 2A4, які західні країни передали Збройним Силам України.

Водночас речниця PGZ Беата Перковська підтвердила, що концерн отримував від України лист із запрошенням на Форум оборонних технологій, але через "інші обставини" не зміг узяти в ньому участь – що, однак, відбулося "за узгодженням із українською стороною".

  • У день проведення Міжнародного форуму, 29 вересня, президент Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій, до якого можуть приєднатися виробники зброї та військової техніки з усього світу.
Теги:
Читайте також:
Київ
+18.1°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
14 червня
20:53
Ексклюзив
Олег Рибачук
"Світло в кінці тунелю - це локомотив, що мчить на нас": Рибачук вважає, що Зеленському доведеться переформатувати уряд
20:40
Нікол Пашинян
У Вірменії оприлюднили остаточні результати виборів. Партія Пашиняна самостійно формуватиме уряд
20:31
Ексклюзив
Дональд Трамп
Ставлення Трампа до України базується на трьох принципах, - дипломат Шамшур
20:14
Україна ЄС
Україна завершила лише 15% реформ з "плану Качки — Кос", - ЗМІ
20:01
OPINION
"Король-місяць". Дивне життя і загадкова смерть Людвіга II
19:39
Чорнобильська АЕС
У Литві на АЕС вперше у світі демонтують реактор чорнобильського типу
19:31
зуістріч Трампа і Путіна на Алясці
У Кремлі заявили, що Трамп пообіцяв Путіну вплинути на Зеленського на саміті G7 щодо припинення війни
19:14
Оновлено
Удар РФ по Дніпру 14.06.2026
Росія атакувала Харків, Дніпро, Запорізький район і Сумщину: є загиблі та поранені
19:08
Інтерв’ю
Україна - це тема, що в Польщі завжди буде актуальна: польська блогерка Катерина Лоза, яка з 2004 року живе в Україні
18:40
Оновлено
Зеленський Трамп
Зеленський провів телефонну розмову з Трампом та привітав його з 80-річчям
18:26
Інтерв’ю
Стівен Пайфер
Поєднання санкцій і українських ударів може змінити розрахунки Кремля, - американський дипломат Пайфер
18:25
Огляд
Беньямін Нетаньягу та Дональд Трамп
Капітуляція перед аятолами: як в Ізраїлі реагують на можливе підписання угоди між США та Іраном
18:08
Оновлено
Ормузька протока
Іран відмовився підписувати мирну угоду зі США через удар ЦАХАЛ по Лівану. Трамп застеріг Ізраїль від нових атак
17:23
Огляд
Книги
Підрозділ Х, змішані шлюби й ботанічний роман – 5 книг про те, що замовчували
17:01
OPINION
Функція "ядерної" риторики Росії — не військова, а психологічна
16:49
OPINION
Портников vs Федоренко. Вдалий піар для обох
16:41
Оновлено
ЗСУ
Командування Чорноморського флоту РФ планує тікати з Криму, а на фронті з початку доби відбулося 44 бої. Підсумки роботи Сил оборони на вечір, 14 червня
15:36
"Нью-Йорк Нікс" - чемпіони НБА-2026. З кубком MVP фіналу Джейлен Брансон
Фінал НБА: чемпіоном став клуб, який не брав титул 53 роки
15:35
Оновлено
Швейцарія
Швейцарія на референдумі відхилила правопопулістську ініціативу обмежити населення до 10 млн
14:58
Оновлено
Кір Стармер
Велика Британія вперше вдарила по тіньовому флоту РФ у Ла-Манші
14:30
Чемпіонат світу 2026 з футболу, ЧС-2026 з футболу
ЧС-2026: Нідерланди грають з Японією, а Німеччина - з Кюрасао. Розклад матчів та трансляцій 14-15 червня
14:20
Оновлено
Рибінськ нафтобаза державного резерву РФ
Нафтобаза стратегічного резерву, НПС "Палкіно", завод "Азот" і підстанція: деталі ударів ЗСУ по Росії
14:00
OPINION
Україна-Польща. Наша пам’ять також має право на гідність
13:52
Оновлено
Тулсі Габбард
Габбард використала матеріали російського ГРУ про біолабораторії в Україні і видала їх за офіційну розвідку США
12:59
Невдоволення Путіним в Росії зростає і мир з Україною може підписати вже інший лідер РФ, — Зеленський
12:58
Ексклюзив
Сі Цзіньпін та Путін
Путін зробив Росію надзвичайно залежною від Китаю, - експосол США в Україні Пайфер
12:35
Уродженець Одещини Томак відмовився від мандата прем'єра Румунії — президент висунув нового кандидата Адріана Вештя
12:04
Російські військові
Вперше в історії Росія платить громадянам за участь у війні — рекрутинг все одно впав на 20%
11:00
OPINION
Ціна людської недбалості: трагедія на Чоколівці – вирок системі поблажливості
10:27
Оновлено
РФ вдарила КАБами по Херсону, Слов'янську й ринку на Дніпровщині: 20 поранених, серед них дитина
10:00
Огляд
Дональд Трамп
Трамп святкує 80-річчя: як хлопець із Квінса став наймолодшим мільярдером, телезіркою і найстарішим президентом в історії США
09:40
Ексклюзив
Путін в формі (27.12.2025)
Росія змушена вести зовсім іншу війну, ніж розраховувала у 2022 році, - Пайфер
09:08
Вінісіус Жуніор та Ашраф Хакімі (ліворуч), Бразилія - Марокко, ЧС-2026
День сенсацій на ЧС-2026: Австралія розбила Туреччину, Бразилія не справилась із Марокко, Катар врятувався від швейцарців, а Гаїті ледь не шокували Шотландію
08:58
Зеленський Трамп
На G7 не буде окремої зустрічі Трампа із Зеленським, проте учасники саміту обговорять шляхи до миру з РФ
08:31
Оновлено
дрони ЗСУ
У Покровську знищили мережу точок злету дронів, РФ втратила 1440 окупантів, а на фронті відбулося 229 боїв за добу. Підсумки роботи Сил оборони на ранок, 14 червня
08:01
OPINION
Чи має Україна рятувати диктатора Путіна?
07:40
Ексклюзив
Січові Стрільці у Києві за часів Гетьманського перевороту: десятки архівних світлин "ожили"
2026, субота
13 червня
22:33
Ексклюзив
Зеленський і Путін
Це зустріч реальностей: Портников про зустріч Абрамовича із Зеленським
21:53
Бустерна доза
Науковці випробували на людях розроблену з допомогою ШІ універсальну вакцину проти коронавірусів
21:22
Ексклюзив
Віталій Портников
Якщо Україна зникне з політичної мапи світу, то Польща через певний час теж припинить своє існування, - Портников
Більше новин