
Ексдепутат Київради Комарницький з дружиною, ймовірно, заробили 440 млн грн на продажі елітного житла в столиці, - Слідство.Інфо
У 2016–2018 роках столичний бізнесмен і колишній політик Денис Комарницький разом із дружиною Іриною володіли 110 квартирами у престижних новобудовах Києва, які продавали майже одразу після реєстрації права власності. Загальна виручка від таких операцій могла сягати 440 млн грн
Про це йдеться у розслідуванні "Слідства.Інфо".
Як вважають журналісти й правоохоронці, квартири могли бути формою оплати за послуги, пов’язані з виділенням землі під забудову у столиці. Раніше Дениса Комарницького вже підозрювали у причетності до корупційних схем у земельній сфері Києва.
У лютому 2025 року правоохоронці оголосили про старт операції "Чисте місто" — масштабного розслідування з викорінення корупції у столичному землевпорядкуванні. Комарницький став одним із фігурантів справи, після чого залишив територію України. Розслідування його діяльності продовжили журналісти Bihus.Info, які оприлюднили дані про можливе "квартирне відшкодування" за сприяння у виділенні ділянок — мовляв, Комарницький міг отримувати третину квартир або прибутку від їх продажу.
Журналісти "Слідства.Інфо" вивчили витяги з реєстру прав на нерухомість та встановили, що подружжя Комарницьких володіло десятками квартир у житлових комплексах, збудованих KAN Development. Зокрема:
- у ЖК "Комфорт Таун" на лівому березі столиці — 52 квартири;
- у бізнес-класі Central Park біля метро "Либідська" — 48 квартир;
- у преміальному Tetris Hall в центрі Києва — 10 квартир, записаних на Ірину Комарницьку.
Вартість лише житла у "Комфорт Тауні" та Central Park могла становити понад 330 млн грн, ще 110 млн грн — квартири у Tetris Hall. Загальна сума можливої виручки — 440 млн гривень.
Пік активності з купівлі та продажу припав на 2016–2018 роки. До цього й після подружжя не демонструвало подібної інтенсивності в операціях із нерухомістю — вони користувалися лише тим майном, яке давно було у родини.
Цікаво, що всі згадані ЖК пов’язані з одним девелопером — KAN Development, заснованим Ігорем Ніконовим, який у 2014–2015 роках обіймав посаду першого заступника голови КМДА Віталія Кличка. У пресслужбі компанії не відповіли на запит журналістів щодо 110 квартир Комарницьких.
Після збору всіх даних "Слідство.Інфо" намагалося зв'язатися з самим Комарницьким. Відповідь за вказаним номером дала його дружина Ірина — саме на неї оформлено 62 з 110 виявлених квартир. Їй і було поставлено запитання про походження нерухомості.
На запитання журналістки про те, чи були ці квартири хабарем, пані Ірина Комарницька відповіла: "Ні, це не хабар. Це бізнес-діяльність". Повідомити, у чому полягав бізнес-інтерес купувати квартири, а вже через кілька днів або тижнів продавати їх, пані Комарницька відмовилася.
Що передувало
6 лютого Національне антикорупційне бюро України спільно зі Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою провели обшуки у Київській міській раді та КМДА. ЗМІ писали, що обшуки були пов'язані з бізнесменом Денисом Комарницьким.
Серед інших підозрюваних у справі про заволодіння землею у центрі Києва заступник голови Київської міської державної адміністрації, голова та член постійної комісії КМР з питань архітектури, містопланування і земельних відносин, чинні депутати КМР, перший заступник і заступник директора комунальних підприємств, четверо громадян, про посаду яких правоохоронні органи не повідомляють.
Фігурантів справи разом з Комарницьким підозрюють у тому, що вони заволодівали цінною столичною землею під забудову та повністю впливали на рішення місцевої влади про надання прав на землю. Схема полягала в тому, що фігуранти шукали перспективні земельні ділянки та реєстрували право власності на неіснуючі будинки нібито на цих територіях на підставних людей. Потім до міськради подавали заяви про те, щоб надати їм права власності на земельні ділянки для обслуговування цих споруд — так уникали торгів.
За даними слідства, протягом 2023-2024 років фігуранти незаконно вивели з власності територіальної громади Києва землю в центрі міста вартістю 11,6 мільйона гривень.
НАБУ і СБУ затримали депутата Закарпатської обласної ради Юрія Покорбу за підозрою у сприянні втечі за кордон київського забудовника Комарницького, який перебуває в розшуку.



- Актуальне
- Важливе









