
Підозрюваний у держзраді нардеп Шуфрич зареєстрував у Раді законопроєкт про нацменшини
Народний депутат від забороненої проросійської партії ОПЗЖ Нестор Шуфрич, який є підозрюваним у державній зраді й перебуває в СІЗО, 11 квітня зареєстрував законопроєкт, що передбачає "вдосконалення захисту прав національних меншин"
Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.
Проєкт закону №13169 має назву "Про внесення змін до Закону України "Про національні меншини (спільноти) України" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення захисту прав національних меншин (спільнот) із використання офіційних мов Європейського Союзу для сприяння європейській інтеграції України". Картки до законопроєкту на сайті парламенту на час написання новини не було, тож не відомо, про що саме йдеться в цьому законопроєкті.
Народний депутат Ярослав Железняк, коментуючи реєстрацію цього законопроєкту, зауважив: "Враховуючи, що він (Шуфрич, – ред.) чи є, чи був співголовою групи дружби з Угорщиною, то є відчуття що саме по цій темі".
Як повідомляв у лютому Рух "Чесно", Шуфрич уже намагався подати законопроєкт про захист прав нацменшин із СІЗО, де він зараз перебуває. Нардеп звертався до голови Верховної Ради Руслана Стефанчука з проханням зареєструвати свій законопроєкт, оскільки він не має доступу до свого робочого комп’ютера в СІЗО. Втім тоді регламентний комітет ВРУ рекомендував відхилити це прохання. Шуфрич подав депутатське звернення з СІЗО, просив зареєструвати його законопроєкт і надав його текст у додатку. Не маючи доступу до робочого комп’ютера з програмою, яка дозволяє реєструвати законопроєкти, Шуфрич відправив разом зі зверненням текст законопроєкту, але не додав до нього електронну версію документа, як цього вимагає закон.
У своєму рішенні комітет пояснив, що Шуфрич не може шляхом подачі звернення ще й реєструвати законопроєкти, адже це дві різні дії. Цей проєкт відповіді затвердили більшістю голосів членів комітету.
Як пояснили в русі "Чесно", 27 грудня 2024 року суд оголосив ухвалу, якою дозволив Шуфричу виконувати депутатські повноваження, оскільки його ще не визнали винуватим і він не втратив мандат. Утім суд відмовив нардепу в частині клопотання, де той просив надати йому дозвіл на участь у пленарних засіданнях Ради. Суд зазначив, що допоки нардеп у СІЗО, це право реалізувати неможливо. Тож Шуфрич відправив звернення до спікера Стефанчука з проханням зареєструвати його законопроєкт. Текст законопроєкту супровідним листом відправив начальник відділу досудового забезпечення слідства Служби безпеки України.
Справа Шуфрича: що відомо
У березні 2022 року бійці тероборони столиці затримали Нестора Шуфрича під час спроби сфотографувати блокпост. Він пояснив, що просто хотів зробити селфі, і його згодом відпустили.
16 травня Шуфрич виїхав з України через пункт пропуску "Порубне" у Чернівецькій області, однак уже 23 травня у коментарі радіо "Свобода" заявив, що повернувся назад.
15 вересня 2023 року правоохоронці провели обшуки в Шуфрича і знайшли за місцем його проживання радянську символіку й плани автономії Донеччини й Луганщини. Йому оголосили про підозру у держзраді. Того самого дня Шуфричу обрали запобіжний захід. Печерський суд Києва відправив його під арешт на 60 діб. Пізніше запобіжний захід неодноразово продовжували.
Верховна Рада на засіданні 20 вересня 2023 року зняла Шуфрича з посади голови комітету з питань свободи слова.
Шевченківський райсуд міста Києва 20 березня цього року вкотре продовжив запобіжний захід для Нестора Шуфрича, залишивши його під вартою до 18 травня.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.



- Актуальне
- Важливе
















