
"Поступово рухаємося у хорошому напрямку і вірю в гарні новини": контррозвідник Червінський
Контррозвідник, полковник СБУ Роман Червінський зазначив, що позиція суду у справі про обстріл аеродрому "Канатове" покращується на його користь
Про це він розповів в етері Еспресо.
"В контексті справи, яка триває вже два роки майже, суд прийняв рішення, що вже далі обмеження мені зменшує, жорсткість обмежень і не вважає, що він закордонний паспорт потрібно утримувати, щоб я його здавав. Однак по іншій справі все-таки він залишається арештований, цей паспорт, тому я навіть його не забирав. Однак як пом'якшення і позицію суду, я бачу і розумію, що вона покращується у мій бік. Це сталося після того, як були допитані майже всі потерпілі, які заявили про те, що саме слідчий наполягав, що вони були потерпілими, доводив їм недостовірну інформацію, що я повідомляв росіянам якусь інформацію, нібито про зосередження військ і засобів на території аеродрому. І це стало причиною обстрілу. Хоча всі потерпілі заявили, що вони так не вважають, вони не вважають себе потерпілими від моїх дій, а вважають себе потерпілими від російської агресії", - зазначив він.
Роман Червінський зауважив, що саме це спричинило пом'якшення заходів обмеження по справі в Кропивницькому.
"А справа інша, яка в Києві розглядається в Печерському суді теж іде на поправку, скажімо так. Якщо розглядати її, як безперспективно хвору, то в цій справі припинили використовувати стосовно мене захід контролю, електронний браслет, і тому з мене його зняли. Це суто фізична плюс, фізіологічний, що немає ніякого обмеження на нозі, не висить цей засіб, і мені якось психологічно легше. Хоча сам домашній арешт не скасований, він залишився, однак в принципі також суддя показує свої наміри потихеньку зменшувати жорсткість заходу. Тому я вважаю, що це також гарний сигнал, і я сподіваюсь на той фактор, що все-таки судді в нас розуміють, що вони на себе брати таку відповідальність, яку на себе взяли прокуратура і поліція не хочуть. Тому що саме прокуратура і поліція сфальсифікували цю справу, вони це чітко усвідомлюють. Я думаю, що поступово ми рухаємося у гарному напрямку і вірю в гарні новини і далі", - додав контррозвідник.
Що відомо про справу Романа Червінського
Роман Червінський - офіцер Сил спецоперацій і колишній співробітник Головного управління розвідки. За матеріалами справи, Червінський разом з іншими особами самовільно вирішили провести спецоперацію - заволодіти літаком повітряно-космічних сил РФ. Російський пілот нібито погодився на пропозицію перейти на бік України. Натомість влітку 2022 року Росія обстріляла аеродром "Канатове" на Кіровоградщині. Унаслідок ракетного удару загинув командир військової частини та зазнали поранень 17 військовослужбовців. Також було повністю знищено 2 бойових винищувачі Повітряних сил ЗСУ, а злітну смугу, техніку та будівлі пошкоджено.
Романа Червінського затримали, 25 квітня 2023 року йому обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою 60 діб без можливості внесення застави.
СБУ наполягає, що виступала проти проведення цієї операції і її проводили попри заперечення спецслужби та без згоди відповідних державних органів. Червінський натомість заявив, що всі заходи в межах операції санкціонували голова СБУ (на той момент - Іван Баканов) і головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.
У липні Київський апеляційний суд ухвалив рішення залишити без зміни запобіжний захід Червінському - обвинуваченого залишили під вартою до 21 липня. На засіданні 18 липня суд продовжив термін тримання під вартою ще на два місяці без права на заставу. 30 серпня засідання у справі Червінського у Шевченківському суді Києва тривало близько п'яти годин. Суд постановив залишити під вартою колишнього розвідника ще на два тижні, до 15 вересня.
У вересні прокурори намагалися провести закрите засідання Шевченківського суду, але суддя відмовив. Наступного дня суд відхилив апеляцію на продовження терміну тримання під вартою розвідника й не дозволив депутатам взяти його на поруки. 20 вересня суд переніс засідання щодо розгляду справи Червінського, а 5 жовтня не розглянув апеляцію щодо терміну тримання його під вартою. Судді Київського апеляційного суду заявили самовідвід. 10 жовтня суддя відмовив адвокатам у задоволенні скарги на необґрунтованість підозри полковнику.
20 листопада відбулося засідання у справі, проте суд так і не розглянув апеляційні скарги. Вже 7 грудня Апеляційний суд Києва залишив Романа Червінського під вартою.
Пізніше, 20 грудня, відбулося чергове засідання апеляційного суду. Захисники підозрюваного подали клопотання до суду викликати як свідків Валерія Залужного та низку командирів ЗСУ. Крім того, адвокати просили пом'якшити або й скасувати Роману Червінському запобіжний захід. Проте всі клопотання були відхилені, на що захисник Романа Червінського Віктор Василюк сказав, що судді порушили присягу, мають упереджене ставлення і порушують усі конституційні права.
У січні 2024 року Шевченківський райсуд Києва відмовив колишньому розвіднику Роману Червінському у скарзі на Державне бюро розслідувань. 7 березня повідомлялося, що Шевченківський суд Києва продовжить розгляд клопотання по справі розвідника Романа Червінського 11 березня.
12 березня Шевченківський районний суд Києва заслухав клопотання адвокатів колишнього розвідника Романа Червінського про відвід судді. Після цього справу розглядала нова суддя, Інна Міхєєва, але вона відмовила в клопотанні захисників ексрозвідника, і справу знову розглядає попередній суддя Андрій Осаулов.
15 липня після розгляду, який тривав 7 годин, суд погодився випустити Червінського під заставу 9 млн грн. 17 липня, після того, як благодійний фонд лідера партії "Європейська солідарність" Петра Порошенка вніс заставу, Червінський вийшов під заставу зі слідчого ізолятора.
Уже 18 липня Роману Червінському обрали запобіжний захід в іншій справі - про хабар у $100 тис. - цілодобовий домашній арешт.
4 квітня 2025 року адвокат ексрозвідника Романа Червінського Костянтин Глоба на своїй facebook-сторінці повідомив, що суд відповідним рішенням надав дозвіл повернути паспорт для виїзду за кордон його підзахисному.



- Актуальне
- Важливе










