
Верховна Рада звернулася до Зеленського щодо надання журналістці Вікторії Рощиній звання Героя України
Народні депутати підтримали звернення до президента Володимира Зеленського щодо надання звання Героя України журналістці Вікторії Рощиній, яка загинула в російському полоні
Про це інформує Суспільне.
Звернення підтримали 246 нардепів.
Вікторія Рощина працювала в медіа "Українське радіо", "UA:Перший", hromadske, в "Українській правді", "Новости Донбасса", "Цензор.нет" та "Радіо Свобода". У 2022-му отримала нагороду Міжнародного жіночого медійного фонду "За мужність у журналістиці".
Читайте також: Зникла, закатована, повернута без внутрішніх органів: що відомо про полон і смерть журналістки Вікторії Рощиної
Що відомо про загибель Вікторії Рощиної
На початку повномасштабного вторгнення в Україну Вікторія Рощина працювала на видання hromadske та писала репортажі з тимчасово окупованих територій.
7 березня 2022 року вона натрапила на батальйон російських танків, які обстріляли її машину. Через тиждень російські військові затримали її в селі Василівка, але журналістці вдалося втекти. 11 березня 2022 року Вікторія Рощина знову потрапила в полон до ФСБ Росії. Вона розповіла, що її тиждень утримували в Бердянську.
У жовтні 2023 року стало відомо, що українська журналістка Вікторія Рощина, яка отримала нагороду за свої репортажі про війну в Україні, зникла на тимчасово окупованих територіях. Рідні та друзі повідомляли, що від 3 серпня 2023 року втратили з нею зв'язок.
У травні 2024 року в Росії визнали, що утримують в полоні українську журналістку Вікторію Рощину, яка зникла на тимчасово окупованих територіях у серпні минулого року. 10 жовтня стало відомо, що Вікторія Рощина загинула. Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що отримав від російської сторони документальне підтвердження про смерть медійниці.
Офіс генпрокурора відкрив провадження про воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством. За даними правозахисників, журналістку Рощину тримали в СІЗО, відомому найжорстокішими тортурами.
11 жовтня Офіс генерального прокурора України докваліфікував кримінальне провадження щодо зникнення Вікторії Рощиної: воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.
Європарламентарі вимагають якнайшвидше провести незалежне розслідування, яке з'ясує всі обставини загибелі медійниці в полоні РФ.
3 березня журналісти зʼясували, що Вікторію Рощину жорстоко катували в російському полоні - на її тілі були ножові поранення.
24 квітня тіло Вікторії Рощиної повернули в Україну.



- Актуальне
- Важливе







