Всеукраїнська рада церков підтримала заборону церкви Московського патріархату

17 серпня, 2024 субота
17:24

Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) підтримала законодавчу ініціативу щодо заборони діяльності релігійних організацій, повʼязаних з Росією

Зміст

Про це йдеться на сайті ВРЦіРО.

ВРЦіРО засудила діяльність Російської православної церкви, яка стала "співучасницею кривавих злочинів російських загарбників проти людяності". 

"Ми підтримуємо законодавчу ініціативу президента України щодо унеможливлення діяльності таких організацій в нашій країні, яка має також широку політичну і суспільну підтримку", - йдеться у повідомленні.

Головною загрозою для релігійної свободи в Україні у Раді церков назвали російську агресію, внаслідок якої окупанти вбили десятки священнослужителів, зруйнували сотні храмів і молитовних будинків.

"Московський патріархат виправдовує погроми та обмеження релігійної свободи, катування й убивства священників та пасторів і цинічно попирає Господні установлення та елементарні норми загальнолюдської моралі", - додали у ВРЦіРО.

Зазначимо, що відповідну заяву опублікували після зустрічі представників Ради церков із президентом України Володимиром Зеленським. 

Про заборону в Україні УПЦ МП

1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних із центрами впливу в Росії. Підготовка та розгляд відповідного урядового законопроєкту зайняли майже рік.

Найбільший спротив відповідний законодавчий процес зустрів з боку депутатських груп "Платформи за життя та мир" і "Відновлення України", куди входять колишні "регіонали" Януковича і Медведчука, та певних середовищ всередині "Слуги Народу".

Зрештою законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій" (№8371), що забороняє УПЦ МП, був проголосований у першому читанні в жовтні 2023 року.

21 липня стало відомо, що 70 депутатів Верховної Ради України виступили з ультимативною вимогою до керівництва парламенту і президентської фракції щодо остаточної заборони УПЦ МП. Серед них є й представники "Слуги Народу".  

Голова Комітету виборців України доктор історичних наук Олексій Кошель припускає, що Рада може відтягувати голосування про заборону УПЦ МП, бо влада залежить від голосів колишньої ОПЗЖ.  

У вівторок, 22 липня, у Верховній Раді деякі представники партії "Слуга Народу" й ОПЗЖ у коаліції відмовилися ставити законопроєкт стосовно заборони УПЦ (МП) в Україні.

Народний депутат Микола Княжицький 16 серпня повідомив, що на найближчому пленарному засіданні Верховної Ради України розглянуть законопроєкт №8371, який забороняє діяльність УПЦ (МП).

Теги:
Читайте також:
Київ
+18.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, четвер
4 червня
12:46
Литва прапор
Литва розглядає можливість розташування на своїй території ядерної зброї
12:46
Андрій Сибіга
Високо ціную конструктивну участь Угорщини, — Сибіга
12:27
Каспарс Пуданс
До кінця 2028 року Росія може напасти на одну з країн Балтії, - латвійський генерал Пуданс
11:45
Ексклюзив
Шанси на посилення східного флангу НАТО американськими військами є доволі високими, - експерт Лакійчук
11:34
ЄС-Китай
ЄС готує санкції проти китайських компаній за допомогу Росії
11:05
Ексклюзив
Мусієнко
Путін не живе в інформаційній бульбашці щодо фронту, проте видає бажане за дійсне, - військовий аналітик
11:03
українські біженці в ЄС
Рада ЄС обговорить нові правила перебування українських біженців
11:02
OPINION
НАТО у Києві. З "невступом" України до Альянсу не все так просто
10:57
Кім Чен Ин побував на випробуваннях першого ударного дрону КНДР
Кім Чен Ин оголосив про масштабне нарощування військового ядерного потенціалу КНДР
10:55
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є нові знеструмлення у шести областях: стан енергосистеми 4 червня
10:44
Оновлено
Наслідки удару РФ по Київщині 04.06.2026, Бориспільський район
Атака РФ: у Харкові дрон влучив у багатоповерхівку, на Київщині постраждала людина
10:37
Оновлено
ізраїльський авіаудар по Бейруту
Ізраїль та Ліван домовилися про припинення вогню. Нафта почала втрачати в ціні
10:36
Німеччина, Франція і Британія розробляють план залучення Росії до переговорів, – Bloomberg
Німеччина, Франція і Британія розробляють план залучення Росії до переговорів, – Bloomberg
10:28
Україна ЄС
Перший переговорний кластер для України та Молдови планують відкрити 15 червня
10:05
Марта Костюк
Костюк грає проти росіянки Андрєєвої у півфіналі Ролан Гаррос: де та коли дивитися матч
09:59
Марко Рубіо
Рубіо анонсував новини про $400 млн допомоги Україні, які затримувалися на рівні Пентагону
09:52
Ексклюзив
Чому США ніколи повністю не вийдуть з переговорного процесу щодо України. Пояснює експерт-міжнародник
09:33
долар євро валюта обмін
Курс валют на 4 червня: скільки просять за євро та долар на чорному ринку
08:58
Ексклюзив
У Часовому Яру воїни 24-ї бригади за тиждень знешкодили 71 окупанта і знищили понад 400 БПЛА
Росіяни маскуються в "зеленці" та штурмують на багі, - начальник штабу НГУ розповів про ситуацію на Покровському напрямку
08:15
Оновлено
ЗСУ
За добу на фронті відбулося 279 боїв, РФ втратила 1300 військових
08:07
Європарламент
У ЄП підтримали пропозицію Мерца щодо євроінтеграції України і готові до дебатів на рівні лідерів країн
08:00
OPINION
На всіх фронтах — без змін. Але ресурси Росії скінченні, дно вже видно
07:37
палата представників США
У США ухвалили резолюцію про обмеження повноважень Трампа щодо Ірану
2026, середа
3 червня
22:59
Анонс
Євросоюз влаштує масштабний захід для дітей у центрі Києва
22:55
Ексклюзив
Марина Данилюк-Ярмолаєва
Корупцію в оборонці не можна замовчувати навіть під час війни, - Данилюк-Ярмолаєва
22:48
Ексклюзив
Андрій Дещиця
"Слід зберігати спокій і застосувати інструменти, щоб вийти з цієї ситуації": Дещиця про скандал через назву підрозділу ССО на честь героїв УПА
22:42
У кінотеатрах покажуть біографічну драму про Кузьму Скрябіна, побудовану на унікальних архівах
22:00
удар по терміналу Нової пошти в Дніпрі 3 червня 2026
У Дніпрі БПЛА пошкодив інноваційний термінал Нової пошти
21:55
Петер Мадяр
Угорщина та Україна досягли згоди щодо розширення прав угорської меншини, — Мадяр
21:40
Укрзалізниця, вантажні перевезення
Укрзалізниця може підвищити вантажні тарифи щонайменше на 45% через фінансовий дефіцит від російських атак, — Reuters
21:26
Анонс
саундтреки Ганса Циммера на концерті при свічках
Концерт в атмосфері сотень свічок: у Києві прозвучить музика Ганса Циммера
21:07
Оновлено
пожежа у Дніпрі через атаку РФ 3 червня 2026
РФ ударила балістикою по Дніпровському району: поранені люди, загорілися харчові склади торговельної мережі
21:01
Ексклюзив
Костянтин Жеваго
"Я не мав мотиву впливати на Верховний Суд і зацікавлений у чесному розслідуванні справи": Жеваго про визнання Князєвим одержання хабаря від підприємця
20:53
Національна бібліотека імені Володимира Вернадського отримала унікальні книги історичного значення
Національна бібліотека ім. Вернадського отримала унікальні стародруки 17-18 століть
20:51
Ексклюзив
Михайло Гончар
Удари Сил оборони по енергетиці й ВПК РФ більш чутливі для російського суспільства, ніж колосальні втрати у війні
20:50
Ексклюзив
Прапори України та ЄС
До 2029-2030 року у нас є шанс вступити в Євросоюз, - нардепка Сірко
20:26
Зеленський: Росія може виробляти близько 120 балістичних ракет щомісяця
20:00
OPINION
Україна-Польща. Єдиний спосіб змусити ставитися до себе як до рівного — стати рівним
19:37
Зеленський призначив командира бригади "Червона Калина" Мироненка заступником командувача Нацгвардії
Зеленський призначив командира бригади "Червона Калина" Мироненка заступником командувача Нацгвардії
19:22
Командира та заступника військової частини підозрюють у розкраданні 11 млн грн на закупівлі генераторів для ЗСУ
Командира та заступника військової частини підозрюють у розкраданні 11 млн грн на закупівлі генераторів для ЗСУ
Більше новин