"Збили з порядку денного": нардепка Клименко розповіла, як "слуги" та рештки ОПЗЖ протидіють забороні УПЦ (МП)
У вівторок, 22 липня, у Верховній Раді деякі представники партії "Слуга Народу" й ОПЗЖ у коаліції відмовилися ставити законопроєкт стосовно заборони УПЦ (МП) в Україні
Про це розповіла народна депутатка від партії "Голос" Юлія Клименко, передає кореспондентка Еспресо Катерина Галко.
"Сьогодні на порядку денному в нас три повинні були бути важливі законопроєкти, але, на жаль, буде тільки два, оскільки "слуги народу" відмовилися разом із ОПЗЖ в коаліції ставити третій законопроєкт, що стосується заборони релігійних організацій, центр яких знаходиться у Російській Федерації - фактично, російський вплив в Україні", - сказала вона.
За словами нардепки, таким чином представники партій "збили внесення" відповідного законопроєкту №8371 з порядку денного.
"Сьогодні на погоджувальній раді "слуги" обʼєдналися з двома колишніми групами, тоді ще поточними групами, колишньої ОПЗЖ, і збили фактично внесення цього законопроєкту №8371 з порядку денного", - акцентувала Клименко.
- 23 липня народний депутат України Микола Княжицький зазначив, що частина фракцій "Європейська Солідарність", "Голос", "Батьківщина", "Слуга Народу", "Довіра", "За Майбутнє" у Верховній Раді вимагає прийняття законопроєкту про заборону діяльності російської церкви.
Походження закону про заборону церкви Московського патріархату
1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський увів у дію рішення РНБО щодо заборони діяльності в Україні релігійних організацій, пов'язаних із центрами впливу в Росії.
Підготовка та розгляд відповідного урядового законопроєкту зайняли майже рік.
Найбільший спротив відповідний законодавчий процес зустрів з боку депутатських груп "Платформи за життя та мир" і "Відновлення України", куди входять колишні "регіонали" Януковича і Медведчука, та певних середовищ всередині "Слуги народу".
Зрештою законопроєкт "Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій" (№8371), що забороняє УПЦ МП, був проголосований у першому читанні у жовтні 2023 року.
21 липня стало відомо, що 70 депутатів Верховної Ради України виступили з ультимативною вимогою до керівництва парламенту і президентської фракції щодо остаточної заборони УПЦ МП. Серед них є й представники "Слуги Народу".
Голова Комітету виборців України доктор історичних наук Олексій Кошель припускає, що Рада може відтягувати голосування про заборону УПЦ МП, бо влада залежить від голосів колишньої ОПЗЖ.
- Актуальне
- Важливе