Палата представників може підтримати допомогу Україні у вигляді ленд-лізу або кредиту. Реакція Білого Дому

Спікер палати представників Майк Джонсон повідомив сенаторам-республіканцям, що нижня палата конгресу США підготує свій законопроєкт щодо допомоги Україні, який матиме "суттєві зміни". Він висунув ідею, що підтримка може бути у вигляді ленд-лізу або кредиту. Таку ініціативу розкритикували в Білому Дому

Про це пише The Hill.

Сенатори, які брали участь в обговоренні, розповіли виданню: Джонсон висунув ідею щодо проєкту допомоги Україні, який підготує палата представників. Він буде інакшим, ніж документ, який вже схвалив сенат, а саме - у вигляді кредиту або ленд-лізу, щоб захистити інтереси платників податків США.

Також Джонсон вів розмову про створення інструменту, подібного до того, який вже пропонував республіканець Майк Маккоул. Він дозволив би конфіскувати суверенні активи РФ і передати їх від ліквідованого майна у фонд для підтримки України. 

Водночас спікер палати представників не уточнив, чи міститиме така допомога Україні норми щодо безпеки кордону Штатів.

За словами сенатора Джона Корніна, одного з республіканців, який голосував за схвалений сенатом законопроєкт щодо допомоги Україні, він "досить оптимістично налаштований", що палата представників направить до сенату проєкт фінансування.

"Я почув, що спікер тепер казав: "Ми не покинемо Україну з порожніми руками", чи слова приблизно того ж змісту", - додав він.  

Сенатор Кевін Крамер зазначив, що Джонсон чітко заявив про намір допомогти Україні.

"Він досить чітко сказав про це", – сказав він, прокоментувавши слова спікера про потенційний проєкт з ленд-лізом і законодавством для конфіскації активів РФ, аби наповнити фонд підтримки України. 

Спікер Джонсон у спілкуванні з журналістами ввечері запевнив:  він "виконуватиме волю палати представників" щодо пакета допомоги Україні.

"Ніхто не хоче, щоб Володимир Путін узяв гору. Я думаю, що він не зупиниться на Україні... і піде далі в Європу… У цій ситуації є права і неправа сторона, добро проти зла, і Україна тут жертва", – додав він. 

Водночас спікер наголосив, що республіканці "зараз розглядають усі різні варіанти" фінансування й попередив: будь-який план палати представників може виглядати інакше, ніж проєкт, ухвалений сенатом.

Реакція Білого Дому

Радник Білого дому Джон Кірбі прокоментував ініціативу республіканців з палати представників, передає Укрінформ.

"Ми вважаємо, що законопроєкт з додатковим фінансуванням, ухвалений сенатом, найкращим чином відповідатиме нашому твердому бажанню підтримувати Україну, оборонним потребам України, а також оборонним потребам Ізраїлю та іншим викликам у сфері безпеки по всьому світу", - зазначив Кірбі.

Він вкотре закликав спікера Джонсона винести сенатську версію законопроєкту на розгляд.

"І ми знаємо, що він (документ, – ред.) матиме потужну двопартійну підтримку, якщо буде винесений на голосування", - зауважив представник адміністрації президента Байдена.