Сенат США остаточно затвердив закон, що містить пакет допомоги Україні
Сенат США проголосував за законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню. Тепер рішення за палатою представників
Про це йдеться на офіційній сторінці сенату США.
Законопроєкт передбачає $95,3 мільярда для трьох країн: України, Ізраїлю і Тайваню.
Остаточний результат голосування: 70 - "за" і 29 - "проти". Тобто законопроєкт отримав фактично двопалатну підтримку сенаторів.
Після голосування у сенаті законопроєкт передадуть на розгляд палати представників. Коли спікер палати представників республіканець Майк Джонсон проведе голосування за нього та чи взагалі зробить це — невідомо. Він уже висловився, що не має наміру виносити цей документ на розгляд.
Реакція лідерів сенату США
Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер назвав законопроєкт одним із найбільш історичних і послідовних рішень, які будь-коли було схвалено у верхній палаті конгресу США, пише Укрінформ.
"Сьогодні ми стали свідками одного з найбільш історичних і послідовних законопроєктів, які будь-коли були ухвалені у сенаті. Точно вже минули роки, або навіть десятиліття, відтоді коли сенат схвалив законопроєкт, який настільки впливає не тільки на нашу нацбезпеку, безпеку наших союзників, а й на безпеку демократії Заходу. Як я вже казав: "Якщо ми хочемо, щоб світ залишався безпечним місцем для свободи, демократичних принципів і майбутнього процвітання, тоді Америка повинна показувати приклад". Схваленням цього законопроєкту сенат заявляє, що американське лідерство не розпадеться і не зазнає невдачі", - сказав він.
За словами Шумера, схваленням цього законопроєкту Сенат стримав своє слово українцям, яким вкрай необхідні поставки зброї.
"Сьогодні ми робимо так, щоб Путін пошкодував, що підставив сумніву американську рішучість. І ми даємо зрозуміти іншим, таким як лідеру Китаю Сі Цзіньпіну, не тестувати нашу рішучість. І ми також надсилаємо чіткий двопартійний сигнал нашої рішучості нашим союзникам по НАТО" - додав він.
Шумер також висловив впевненість, що якщо спікер Палати представників Майк Джонсон винесе на голосування цей законопроєкт, то він також буде схвалений потужною двопартійною підтримкою.
Подяка від президента, прем'єра та очільника МЗС
"Вдячний Чаку Шумеру, Мітчу Макконнеллу та всім сенаторам США, які підтримали продовження допомоги Україні в нашій боротьбі за свободу, демократію та цінності, що мають для нас усіх величезне значення. Нам в Україні подальша допомога США дає змогу рятувати людські життя від російського терору. Це означає, що життя в наших містах триватиме й переможе війну", - зазначив президент України у мережі Х.
Він додав, що американська допомога наближає справедливий мир в Україні та відновлює глобальну стабільність, що сприятиме більшій безпеці та процвітанню для всіх американців і всього вільного світу.
Зі свого боку, прем'єр-міністр Денис Шмигаль зазначив у Телеграмі, що "основна частина суми (50 млрд доларів) — це оборонна підтримка. Буде ще більше зброї, техніки та боєприпасів для наших захисників".
Також слова вдячності написав у мережі Х очільник МЗС України Дмитро Кулеба:
"Я вдячний лідерам республіканців і демократів у сенаті, керівництву, а також усім сенаторам за підтримку не лише додаткової допомоги Україні, але й глобальної позиції та сили Америки. Цей сигнал непохитної двопартійної підтримки дуже потрібен і цінується".
Далі він додав, що Україна очікує "подальших кроків для протидії російській агресії, наближення справедливого миру в Україні та підтримки міжнародного порядку, який допомогли встановити Сполучені Штати і який захищає всіх американців та інші вільні нації".
- 8 лютого за розгляд проєкту закону з зовнішньою допомогою загальним обсягом $95 мільярдів віддали голоси 67 сенаторів. Після узгодження поправок сенат мав проголосувати по суті законопроєкту та передати його на розгляд палати представників.
- У ніч на 13 лютого сенат США припинив дебати щодо допомоги Україні, що відкрило шлях до основного голосування.
- Актуальне
- Важливе