ВР підтримала законопроєкт про допуск медіа на засідання комітетів: Юрчишин розповів про організацію роботи журналістів
Верховна Рада у вівторок, 14 січня, підтримала законопроєкт, який передбачає допуск журналістів до засідань парламентських комітетів
Про це повідомили народний депутат України Ярослав Железняк та Центр протидії корупції.
За відповідне рішення проголосували 286 депутатів.
Законопроєкт №11321, серед іншого, передбачає, що за добу до засідання викладатимуть порядки денні та проєкти рішень комітетів. Також доступними будуть трансляції засідань.
Крім того, протягом доби викладатимуть відеозапис засідання комітету Верховної Ради, а також стенограму та протокол.
Народний депутат України, голова Комітету ВР з питань свободи слова Ярослав Юрчишин розповів у кулуарах, що відповідно до прийнятого законопроєкту, за 24 години оголошуватимуть про проведення засідання без зазначення місця за вимогами безпеки, передає кореспондентка Еспресо Тетяна Голунова.
"Тобто громадськість і журналісти будуть знати, які питання коли розбираються, не з інсайдерською інформацією... Далі комітет запрошує по можливості долучитися за зверненням як журналістів, так і представників громадськості, ну і зважаючи на фізичні чи онлайнові можливості, відповідно це забезпечується. Після засідання комітету (має бути) розміщення його запису впродовж 24 годин на сайті комітету чи органу місцевого звернення, який, власне, засідає", - розповів нардеп.
За словами Юрчишина, таким чином в Україні буде "система включеності про інформування, прийняття рішень, так як би це не мало бути в демократичному суспільстві, з врахуванням безпекових моментів під час війни".
Водночас очільник Комітету ВР додав, що законопроєкт мав компонент про особливості пересування медійників у комендантську годину.
"Але в процесі допрацювання ми з нашими військовими, всіма, хто долучені до роботи на блокпостах, домовились вирішити це питання змінами розпоряджень внутрішніх, які гарантуватимуть те, що журналіст чи журналістська група, яка повертається виконуючи завдання з фронту, буде мати сприяння до пересування", - пояснив Юрчишин.
- У листопаді 2024 року рух "Чесно" спільно з низкою медіа та громадських організацій закликали запровадити прозорі критерії акредитації та забезпечити рівні умови доступу до Верховної Ради всім медіа.
- Актуальне
- Важливе