
Макрон: у разі розміщення в Україні миротворчих сил, вони зможуть відповісти на нову атаку РФ
Президент Франції Емманюель Макрон заявив, що запропоновані миротворчі сили зможуть дати відсіч російському нападу, якщо Москва наважиться повторно вторгнутися в Україну
Про це пише АР.
"Якби знову сталася загальна агресія проти української землі, ці армії фактично опинилися б під ударом, і тоді це наші звичайні рамки залучення. Наші солдати, коли вони задіяні і розгорнуті, повинні реагувати та відповідати на рішення головнокомандувача і, якщо вони перебувають у конфліктній ситуації, відповідати на неї", - каже Макрон.
За його словами, миротворчі сили не будуть розміщені на лінії фронту в Україні, "і не будуть задіяні в перший день проти російських сил". Він наголосив, що вони будуть "силами, які відмовлятимуть росіян від повторного нападу".
І, утримуючи важливі міста, стратегічні бази, відзначатимуть чітку підтримку з боку кількох європейських урядів і союзників. Тож ми не на передовій, ми не йдемо воювати, але ми там, щоб гарантувати тривалий мир. Це пацифістський підхід. Єдині, хто міг би в цей момент спровокувати конфлікт, войовничу ситуацію, були б росіяни, якби вони знову вирішили розпочати агресію", - наголосив французький президент.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН.
Водночас президент України Володимир Зеленський пояснив, чому миротворці ООН не можуть замінити військовий контингент.
- Актуальне
- Важливе













