Моє затримання не змушувало Telegram підкорятися правилам ЄС, ми їх виконували завжди, - Дуров

17 квітня, 2025 четвер
21:20

Засновник Telegram Павло Дуров 17 квітня заявив, що його затримання у Франції минулого літа не вплинуло на дотримання месенджером європейського законодавства, оскільки платформа завжди діяла відповідно до нього

Зміст

Про це він написав у telegram-каналі.

"Учора одна французька газета заявила, що моє затримання у Франції минулого літа «нарешті» змусило Telegram дотримуватися європейських правил. Це неправда. Telegram завжди дотримувався законодавства ЄС", - зазначив Дуров.

Також він заявив, що саме  французька поліція з серпня минулого року почала дотримуватися європейських правил, надсилаючи запити до Telegram у спосіб, визначений Актом ЄС про цифрові послуги. Як наслідок, французькі суди змогли отримувати від Telegram IP-адреси осіб, підозрюваних у кримінальних діях.

Він пояснив, що інформація про цей легальний метод звернення була доступна в їхніх застосунках, на сайті або через пошук в Google за запитом "telegram eu police" ще до  затримання у Франці. Однак правоохоронці це ігнорували.

"Чому французькі суди та поліція ігнорували цей чітко визначений законодавством ЄС процес, для нас залишається загадкою, але несправедливо стверджувати, що Telegram якось ігнорував європейські правила. Парадоксально, але саме французькі правоохоронні органи чомусь їх ігнорували", - йдеться у повідомлені.

Окрім цього він наголосив на тому, що компанія щороку витрачає мільйони доларів, щоб забезпечити дотримання законодавства в усьому світі. Зокрема, в ЄС платформа завжди починає готуватися до виконання законів за роки до того, як вони навіть набувають чинності.

Що відомо про арешт засновника Telegram

Програміста й підприємця Павла Дурова було затримано в паризькому аеропорту ввечері 24 серпня 2024 року після його повернення з Баку. Зазначається, що це стало можливим завдяки наявності у нього французького громадянства з 2021 року.

Команда месенджера Telegram офіційно прокоментувала арешт свого засновника,  висловивши сподівання на швидке врегулювання ситуації. Російський telegram-канал Baza спростував інформацію про можливу зустріч Дурова з Путіним у Баку.

27 серпня французька прокуратура оприлюднила причини затримання Дурова, повідомивши про пред'явлення йому 12 звинувачень. Того ж дня прокурор Парижа ухвалив рішення про продовження терміну його перебування під вартою ще на 48 годин у рамках розслідування кіберзлочинів. 

28 серпня з'явилася інформація про те, що Дурова помістили під судовий нагляд, і його звільнення з-під варти стало можливим після внесення застави. 31 серпня під час допиту в Парижі Дуров визнав свої зв'язки з французькими спецслужбами.

Після арешту засновника месенджер Telegram розпочав співпрацю з французькою поліцією, надавши запитувані правоохоронцями дані, а також оновив умови використання та політику конфіденційності свого застосунку. 

У суботу, 15 березня, Павло Дуров, який перебував під слідством у Парижі, отримав дозвіл суду на виїзд з Франції та вирушив до Дубаю.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+21.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
7 червня
12:27
Франція
Військовий парад у Франції буде присвячений Україні, - Le Figaro
12:05
астероїд , космос
Наступного тижня поблизу Землі пролетить "потенційно небезпечний" астероїд
11:32
Оновлено
На фото: пожежа в районі окупованого населеного пункту Чистякове на Донеччині після удару Сил оборони України
Сили оборони вдарили по Чонгарі, нафтобазі в Криму і Зуївській ТЕС
11:27
Оновлено
Росія вдарила по ядерній інфраструктурі України: дрон частково зруйнував сховище відпрацьованого палива
Дрон РФ влучив у сховище відпрацьованого палива на Київщині, до ЧАЕС - 15 км, - Генштаб
11:01
OPINION
Як нам стати енергостійкою країною
10:13
Джо Байден
"Найбільш корумпований президент в історії": Байден розкритикував Трампа на партійному заході
10:00
Ексклюзив
росія проти НАТО
Співпраця Північної Європи, Балтії та Центральної Європи формує новий центр НАТО, - Міхта
09:56
На фото: важкий відновлювальний залізничний кран серії ЄДК-300 на залізничних коліях
Партизани "Атеш" провели диверсію на залізниці у Воронежі та знищили рідкісний відновлювальний кран
09:30
Оновлено
За добу на фронті відбулося 223 бої, Сили оборони ліквідували 1350 окупантів
09:15
Китай розгорнув морську операцію біля Тайваню у відповідь на японсько-філіппінські переговори
09:09
Ексклюзив
Віталій Портников
Путін вже не вміє тримати удар: Портников про реакцію кремлівського очільника на лист Зеленського
08:35
Оновлено
Атака РФ по Запоріжжю 07.06.2026
Дрони РФ атакували кілька регіонів України: загиблий у Запоріжжі, поранені у Херсоні та Одесі
08:00
OPINION
"Перемога" - це слово час уже повернути у наш лексикон
07:31
Ексклюзив
Як виглядало життя в Херсоні понад 100 років тому: десятки архівних фото "ожили" завдяки ШІ
2026, субота
6 червня
22:08
Ексклюзив
Каховське водосховище
Величезна екосистема площею понад 200 000 га миттєво загинула: науковець розповів, як зараз виглядає дно Каховського водосховища
21:55
Росія атакувала катери української Морської пошуково-рятувальної служби, які виконували гуманітарну місію, — Кулеба
21:31
Ексклюзив
Керченський міст може перетворитися для росіян на дорогу в пекло, - Коваленко
21:28
ЗРК Панцир на даху житлового будинку у Москві
На даху багатоповерхівки у Москві встановили ЗРК Панцир, — ЗМІ
20:59
ЗАЕС
Після 15-годинного блекауту на ЗАЕС відновили зовнішнє електропостачання, - МАГАТЕ
20:41
Олександр Лукашенко
"Ми що, хочемо бути м'ясним фаршем?" Лукашенко висловився проти участі Білорусі у війні з Україною
20:22
Аналітика
Вірменія
Пашинян переможе, але Путін не здасться: чого чекати від виборів у Вірменії. Пояснюємо
20:15
Ексклюзив
москва, кремль
Міхта: Кремль вважає, що Захід не готовий до рішучої відповіді на провокації Росії
20:12
Міжнародний союз велосипедистів повністю скасував санкції проти Білорусі
20:01
OPINION
Про Булгакова. Нам не треба "кенсилити" російських класиків, нам потрібно зняти їх з п'єдесталів
19:59
Оновлено
Григорій Глушич
У резонансній ДТП в Києві загинув 12-річний син військового Григорій Глушич
19:36
Петер Мадяр
Уряд Мадяра призупиняє видачу робочих віз для громадян низки країн, а також обіцяє "перезавантаження" державних ЗМІ Угорщини
19:33
Ексклюзив
ЗРК SAMP/T NG
Європейська ППО SAMP/T має низку переваг над Patriot, - авіаексперт Романенко
19:19
fpv-дрон, фпв, ЗСУ, Сили оборони, фронт, Генштаб
Від початку доби росіяни штурмували позиції Сил оборони 64 рази, найгарячіше — на Покровському напрямку, — Генштаб
18:34
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Повний провал: Коваленко про весняно-літній наступ армії РФ
18:16
дорога з антидроновим захистом
У травні в Україні облаштували понад 211 км антидронового захисту прифронтової логістики, – Федоров
17:48
Будівля Центральної виборчої комісії Вірменії в Єревані
ЦВК Вірменії відмовилася знімати з виборів блок "Сильна Вірменія" - опонентів Пашиняна
17:40
Зеленський Трамп
Лист Зеленського до Путіна насправді адресувався Трампу, - дипломат Мільман
17:08
Ормузька протока
ЄС збільшив імпорт російського газу на 25% на тлі війни з Іраном, — американські аналітики
17:02
OPINION
Простий і жорстокий парадокс цієї війни. Колонка Віталія Портникова
16:42
удар по Запоріжжю 6 червня 2026 року
Росія атакувала Запоріжжя: серед поранених – 10-річний хлопчик, пошкоджені будинки
16:25
Сі Цзіньпін літак
Сі Цзіньпін уперше за сім років відвідає КНДР
16:24
Папа Лев XIV прибув з візитом до Іспанії
15:46
Олександр Лукашенко
Лукашенко запевнив, що Білорусь не є співагресором і закликав Захід до "цивілізованого діалогу"
15:25
Через війну РФ Чорне море втрачає дельфінів: 22 тіла за один день викинуло на узбережжя нацпарку "Тузлівські лимани"
15:24
Водію, який вчинив ДТП з чотирма загиблими в Києві, повідомили про підозру, він перебуває під охороною в лікарні
Більше новин