
Прокремлівську голову Гагаузії Гуцул затримали в Кишиневі
Ввечері 26 березня проросійську очільницю Гагаузької автономії на півдні Молдови Євгенію Гуцул затримали в аеропорту в Кишиневі
Про це повідомила речниця Національного антикорупційного центру Молдови Анжела Старинська, передає TV8.
За її словами, подробиці затримання Гуцул в аеропорту в Кишинева будуть відомі завтра.
Молдовська депутатка Марина Таубер (яка фігурує в кримінальних розслідувань та перебуває під західними санкціями) стверджує, що Гуцул збиралася покинути Молдову і вилетіти до Стамбула "в офіційних справах". Таубер стверджує, що у башкана Гагаузії був зворотний квиток з Туреччини до Молдови на 30 березня.
Російське видання "РИА-Новості" написало, що Гуцул доставили з аеропорту Кишинева до Національного антикорупційного центру, її привезли до будівлі НАЦ через запасний вхід. За даними видання, правоохоронці мобілізували додаткові сили, біля будівлі чергують кілька поліцейських машин з посиленим складом. Біля будівлі зібралися прихильники Гуцул, серед них - депутати від блоку "Перемога" та представники опозиційних партій.
Хто такі гагаузи, ким є керівниця Гагаузії та чим вона займається
Гагаузи – християнізовані тюрки, які мешкають на півдні Молдови. Сповідують православ'я.
Як і невизнана "Придністровська молдавська республіка" ("ПМР"), Гагаузька автономія безпосередньо межує з Одеською областю України.
За прямої фінансової та пропагандистської підтримки РФ Євгенія Гуцул у травні 2023 року перемогла на виборах башкана Гагаузії. Тоді їй було 36 років, зараз – 38.
Жінка балотувалася від партії "Шор" скандального олігарха Ілана Шора, близького друга речника Кремля Дмитра Пєскова. Національний центр боротьби з корупцією наступного дня після голосування вилучив списки виборців у Гагаузії в рамках справи про незаконне фінансування політичної партії та підкуп виборців.
Після обрання на посаду політикиня прибула до Росії й відкрито зустрілася з Путіним.
А 1 березня 2024 року Євгенія Гуцул бачилася у Москві з очільницею ради федерації РФ Валентиною Матвієнко. Також у Москві, за непідтвердженими даними, вона могла бачитися і з Шором.
За оцінкою правоохоронців Молдови, через партію "Шор" йшли російські гроші на дестабілізацію ситуацію в країні, повалення прозахідної влади й втягування молдаван у війну на боці РФ. За сприяння керівництва і спецслужб України реалізації такого сценарію вдалося уникнути. Ілан Шор зараз перебуває у розшуку, фактично проживаючи у Москві. А партію "Шор" наразі визнано у Молдові неконституційною.
На початку березня 2024 року виконувач обов'язків генпрокурора Молдови Іон Мунтяну повідомив, що кримінальну справу, в якій фігурує Гуцул, незабаром передадуть до суду. 2 квітня Євгенію Гуцул протягом 4 годин допитували в антикорупційній прокуратурі Молдови стосовно її зв'язків з політсилою "Шор".
5 квітня Гуцул озвучила погрозу щодо виходу Гагаузії зі складу Молдови. Згодом заявила, що вживатиме заходів, якщо Молдова й Румунія "підуть на зближення". А 19 квітня народні збори Гагаузії VII скликання звернулися до парламенту Молдови з проханням надати російській мові статусу "мови міжнаціонального спілкування у Республіці Молдова".
Команда Гуцул, як і керівництво так званого Придністров'я та проросійська опозиція всередині Молдови, стверджували, що політика чинної молдавської президентки Маї Санду "веде до війни", оскільки та йде на зближення із Заходом та переоснащує армію Молдови.
Ввечері у неділю, 2 лютого 2025 року, проросійську політикиню Євгенію Гуцул, що є башканом (керівником) Гагаузької автономії на півдні Молдови, зупинили у Кишиневі.
- Актуальне
- Важливе













