
Жоден хорватський солдат не поїде в Україну, – президент Міланович про можливу миротворчу місію
Президент Хорватії Зоран Міланович 27 березня заявив, що в разі створення миротворчої місії не відправить в Україну жодного солдата
Про це він написав у Facebook.
"Жоден хорватський солдат не поїде в Україну за жодних домовленостей - це повністю виключено", - заявив президент.
"Я йшов на вибори з цією позицією, і це мій обов’язок перед тими, хто довірив мені свій голос", - додав Міланович.
Його заява пролунала на тлі перебування прем'єр-міністра Хорватії Андрея Пленковича в Парижі, де обговорювалася можливість європейського військового контингенту в межах майбутньої мирної угоди з Росією. Водночас, на думку Мілановича, жодної миротворчої місії бути не може взагалі, оскільки не виконано елементарних умов для цього.
"Хорватська армія не піде на завдання, і одна з причин - місія ніколи не відбудеться, з Хорватією чи без неї, тому що елементарні умови для цієї місії не виконані - мирна угода і згода іншої сторони, і це, на жаль, Росія", - написав глава держави.
"Отже, коли йдеться про участь Хорватії у місії - ми не будемо в ній брати участь", - наголосив він.
При цьому політик зазначив, що Хорватія й надалі допомагатиме Україні озброєнням.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
- Актуальне
- Важливе






