Удар по Криму може стати для України переломним моментом війни, - The Telegraph

10 серпня, 2022 середа
15:59

Експерти вважають, що Москва точно не була готова до такого, і якщо саме українські сили вдарили по авіабазі в Новофедорівці, тоді це можна назвати переломним моментом

Зміст

Про це експерти розповіли для The Telegraph.

Як і у випадку більшості великих атак проти російських сил, влада України не кинулася негайно коментувати ситуацію. Однак, видання пише, що в ЗМІ з’явилися припущення, що удар по базі в Криму нібито може свідчити про те, що Київ отримав від США ракети ATACMS з радіусом дії до 300 кілометрів.

Проте анонімний український військовий в коментарі для New York Times спростував ці чутки, повідомивши, що удар був виконаний за допомогою "зброї українського виробництва".

В Міноборони РФ заявили, що вибухи сталися через детонацію боєприпасів на авіабазі поблизу Новофедорівки.

Тим часом, професор стратегічних досліджень Університету Сент-Ендрюс Філіп О’Браєн сказав, що дії українців були "надзвичайно важливими".

"Продемонструвавши, що вони здатні вдарити по Криму, вони ще більше розтягнуть російські оборонні можливості. Росії доведеться захищати значно більшу територію за лінією фронту", - пояснив експерт.

У свою чергу, професор воєнних досліджень Королівського коледжу Лондона Лоренс Фрідмен додав: "Ніхто не підготував російський народ до невдач такого роду".

Лише кілька тижнів тому заступник голови Ради національної безпеки РФ Дмітрій Мєдвєдєв пообіцяв, що якщо Україна атакує Крим, настане "судний день". І ось тепер, коли Київ, здається, саме це й зробив, світ завмер, чекаючи відповідь Кремля. Якщо підтвердиться, що в Криму відбулася саме українська атака, Кремль може розцінити це як удар по російській території. Досі була невелика кількість українських ударів по російських складах боєприпасів і пального поблизу кордону. Але вчорашні вибухи відбулися на очах в росіян, які приїхали в Крим відпочивати. Західні експерти з питань безпеки вважають, що нові далекобійні можливості України створюють дуже великі проблеми для російських командирів в питаннях логістики і безпеки. Їм доведеться тепер захищати бази вглибині їхньої території.

Наразі не зрозуміло, що Москва може зробити, щоб посилити війну. У російського командування і так багато проблем. З початку липня США і Велика Британія передали українській армії установки HIMARS і M270. За допомогою цієї зброї захисники України почали масово знищувати російські лінії забезпечення, створюючи проблеми, які можуть змінити хід війни.

Британський аналітик Джеймс Раштон вважає, що удар по авіабазі в Криму - це "переломний момент".

"Велика територія, яку росіяни досі вважали захищеною навіть від HIMARS і M270, тепер такою не є", - пояснив він.

  • 9 серпня у Криму пролунали вибухи в районі авіабази у Новофедорівці. 
  • Володимир Зеленський заявив, що російська війна проти України почалася з Криму і має там закінчитися.
  • Газета The New York Times з посиланням на власні джерела припустила, що для атаки на Крим могли використати зброю українського виробництва.
  • 10 серпня Повітряні сили ЗСУ заявили, що внаслідок вибухів на аеродромі в Криму було знищено дев'ять літаків РФ

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+10.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.22
    Купівля 41.22
    Продаж 41.76
  • EUR
    Купівля 46.19
    Продаж 46.95
  • Актуальне
  • Важливе
2025, четвер
15 травня
03:17
Оновлено
БПЛА, шахед, дрон
Росія запустила безпілотники по Україні: на Київщині працювала ППО
02:46
мобільні майстерні для БПЛА "Небокрай"
До використання у війську допустили мобільну майстерню для безпілотників "Небокрай"
02:04
Tesla авто
Tesla планує відновити постачання компонентів для авто з Китаю до США, - Reuters
01:18
Вихід приквелу "Гри престолів" "Лицар семи королівств" перенесли на 2026 рік
00:27
Андрій Сибіга, Ліндсі Грем і Марко Рубіо
Сибіга, Рубіо і сенатор Грем зустрілись у Туреччині
00:13
Болонья
"Болонья" перемогла "Мілан" і вперше з 1974 року виграла Кубок Італії
2025, середа
14 травня
23:59
Оновлено
Дональд Трамп
Трамп не поїде до Туреччини на перемовини між Україною і Росією, - ЗМІ
23:28
Володимир Путін в етері "Росія 1"
Путін обрав, хто представлятиме РФ на переговорах у Стамбулі
22:59
Оновлено
війна з РФ, ЗСУ
З початку доби на фронті відбулося 128 боїв: найактивніше ворог атакує на Покровському напрямку
22:46
Несприятлива обстановка у районі Багатиря на Донеччині: у DeepState повідомили, де росіяни посилюють тиск
22:35
Ексклюзив
Роман Безсмертний
"Результату таких переговорів не буде": дипломат Безсмертний пояснив, чому не вірить в успіх Стамбульських перемовин
22:03
У Києві 15 травня тимчасово приспустять головний прапор України: причина
21:20
Оновлено
Президент Бразилії Луїс Інасіу Лула да Сілва
Путін поговорив телефоном із президентом Бразилії Лулою да Сілвою. Раніше він обіцяв попросити російського диктатора поїхати в Стамбул на перемовини
21:18
"Шахтар" - "Динамо"
"Шахтар" по пенальті переміг "Динамо" у фіналі Кубка України
21:17
"Шахтар" - "Динамо"
"Шахтар" - "Динамо" 1:1 (6:5 - по пен.): онлайн-трансляція фіналу Кубка України
21:08
Ексклюзив
Валентин Наливайченко
Лише Трамп може добитися того, що арабські країни введуть санкції для РФ щодо нафти, - нардеп Наливайченко
21:02
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Чи встигають українські фортифікації за динамікою війни, очікування від зустрічі у Стамбулі. Колонка Сергія Згурця
21:01
Оновлено
Росіяни вдарили по об’єкту промислової інфраструктури в Сумській громаді: троє людей загинули
21:00
Ексклюзив
путін трамп
Трамп упіймався на гачок: Айзенберг про заяви Путіна
20:52
Зеленський призначив Джеляла послом у Туреччині
20:34
Обіймашки за вишиванки: Укрзалізниця 15 травня даруватиме бонуси пасажирам
20:31
Іраклій Окруашвілі
Ексміністра оборони Грузії Окруашвілі, який воював на боці України, заарештували
20:20
Оновлено
Володимир Зеленський
"Завтра – у Туреччині": Зеленський наголосив, що Україна готова до будь-яких форматів перемовин
20:18
Огляд
Рада Європи
Спецтрибунал для посадовців РФ: за що та як судитимуть тих, хто почав вторгнення в Україну
20:09
Ексклюзив
Україна ЄС
Щоб зберегти демократію, потрібно жорстко протистояти тоталітарним режимам, - Акуленко
20:03
OPINION
Совіти розстріляли на порядок більше своїх військових, ніж наці
19:56
Сибіга провів зустріч із Рютте: про що говорили
19:50
Радослав Сікорський
Путін висміює Трампа, він нещирий, - Сікорський
19:48
Оновлено
Папа Римський Роберт Превост, Лев XIV
Папа Римський Лев XIV заявив, що Ватикан готовий стати посередником задля досягнення миру. Зеленський відреагував
19:47
Російський винищувач су-35
Винищувач РФ порушив повітряний простір Естонії
19:34
Василь Ломаченко
Ломаченко вилетів з рейтингу найкращих боксерів світу
19:24
Зеленський
США виступають проти участі Зеленського в саміті НАТО, - ANSA
19:24
Оновлено
Трампа урочисто зустріли в Катарі
Під час візиту Трампа до Катару, Qatar Airways уклала угоду на закупівлю 160 літаків у Boeing
19:09
Донецька область, стела
На Донеччині змінили порядок отримання перепусток у прифронтові громади
18:54
Марк Рютте
Рютте сподівається на покращення ситуації в Україні протягом двох тижнів
18:37
Данія
Данія розглядає можливість повернутися до атомної енергетики після 40-річної перерви
18:34
Продавали гуртові партії важких психотропів: знешкоджено 7 наркоугруповань, які діяли в різних регіонах України
18:27
Ексклюзив
Ігор Айзенберг
Путін добре знає тактику нескінченних перемовин, - Айзенберг
18:21
евакуація
На Донеччині розширили зону примусової евакуації родин із дітьми
18:15
Ексклюзив
Сергій Жадан
Я вірю, що доживу до моменту, коли Харків стане цілком україномовним, - Жадан
Більше новин