Експерт Семиволос пояснив, чому тристоронні переговори між Україною, США та Росією проходять в ОАЕ
Обʼєднані Арабські Емірати були зацікавлені у проведенні тристоронніх переговорів між Україною, США та Росією на власній території, оскільки, це посилює субʼєктність держави та дає можливість обговорити ряд інших питань з наближеними до Трампа людьми
Про це в етері Еспресо розповів директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.
"Зрозуміло, що Обʼєднані Арабські Емірати, не просто були обрані як майданчик для тристоронніх переговорів. Адже, це посилення субʼєктності ОАЕ та можливість обговорення актуальних світових питань, а не лише російсько-українську війну. Зокрема, з наближеними до Трампа людьми. За таку можливість бʼються. Відтак, в тому, що Обʼєднані Арабські Емірати виграли боротьбу за проведення цих перемовин, залежало від багатьох чинників. Можливо, навіть позаполітичних. Втім, у будь-якому випадку, це місце дуже зручне для адміністрації президента США, якщо ми враховуємо, що вони продовжують своє турне Близьким Сходом і зараз вони ведуть переговори в Ізраїлі", - пояснив Семиволос.
Читайте також: Зеленський: в Абу-Дабі обговорювалися параметри закінчення війни та залучення США до контролю за цим процесом
За словами експерта, Україна також мала власний інтерес проведення чергового раунду переговорів.
"Якщо ж брати відносини між Україною та ОАЕ, то вони досить динамічні. Можливо, навіть найбільш динамічні з усіх арабських країн. Особливо, в економічній та військово-технічній сфері. Нам також було цікаво підіграти ОАЕ, щоб вони посилили субʼєктність", - додав він.
- Тристороннє обговорення в ОАЕ тривало 23 та 24 січня 2026 року.
- За даними російських медіа, РФ на цих перемовинах була представлена двома генералами ГРУ - Ігорем Костюковим та Олександром Зоріним. Їхнім перекладачем теж був співробітник міноборони країни-агресорки.
- Актуальне
- Важливе