
Китай спростував інформацію про свою участь у миротворчій місії в Україні
Китайське міністерство закордонних справ спростувало інформацію про те, що в Пекіні обговорюють участь держави у миротворчій місії в Україні
Про це заявив речник МЗС Китаю Ґо Цзякунь, передає Укрінформ.
"Я хотів би підкреслити, що відповідна інформація повністю не відповідає дійсності", - висловився він, коментуючи повідомлення про нібито розгляд КНР участі в миротворчих силах.
Водночас Цзякунь підкреслив, що його держава продовжуватиме працювати з міжнародною спільнотою над просуванням мирних переговорів та створенням умов для припинення вогню й закінчення війни в Україні.
Раніше Welt із посиланням на дипломатичні джерела в Брюсселі повідомляв, що Китай звернувся до Європейського Союзу із запитом щодо можливої участі в миротворчих силах в Україні та очікує на позицію європейських партнерів щодо цієї ініціативи.
Залучення Китаю до миротворчої місії може вплинути на позицію Росії, змусивши її переглянути своє ставлення до розміщення міжнародних сил на українській території. Водночас такий крок вважається "делікатним" і потребує виваженого підходу.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН.



- Актуальне
- Важливе













