ООН терміново вимагає у росіян підтвердження смерті зниклої журналістки Рощиної, яка перебувала в них в полоні

24 жовтня, 2024 четвер
07:20

Експерти ООН з прав людини терміново шукають підтвердження повідомлень про смерть української журналістки Вікторії Рощиної, яка зникла під час роботи на тимчасово окупованих територіях України

Зміст

Про це повідомляє ООН.

"Ці тривожні новини посилюють величезні страждання, завдані сім’ї насильницьким зникненням Вікторії Рощиної та тривалою невизначеністю щодо її долі та місця перебування протягом понад року, що є порушенням міжнародного права про права людини, прирівнюється до тортур і жорстокого поводження", – заявили експерти.

Остання неофіційна інформація про місцеперебування Вікторії Рощиної в місці утримання під вартою в російському місті Таганрог датується 8 вересня 2024 року. Вона, ймовірно, була вивезена в невідоме місце, і з того часу її доля та місцеперебування залишаються невідомими.

У відповідь на численні інформаційні запити, адресовані російській владі, 10 жовтня 2024 року її батько отримав лист від міноборони Росії із підписом "В.Кох", який не повідомив про свою офіційну посаду. У листі стверджувалося, що Вікторія померла 19 вересня 2024 року в російському полоні, але не було надано підтверджуючих документів або подробиць про причину чи обставини її смерті.

"З огляду на те, що затримання або передбачувана смерть Вікторії не були офіційно підтверджені шляхом надання доказів, ми закликаємо російський уряд негайно підтвердити її долю та місцеперебування. Якщо її смерть буде підтверджена, ми закликаємо до негайного повернення її тіла додому, щоб можна було провести незалежне розслідування причин та обставин її смерті, включаючи незалежний розтин", - заявили експерти.

Що відомо про загибель Вікторії Рощиної

На початку повномасштабного вторгнення в Україну Вікторія Рощина працювала на видання hromadske та писала репортажі з тимчасово окупованих територій. 

7 березня 2022 року вона натрапила на батальйон російських танків, які обстріляли її машину. Через тиждень російські військові затримали її в селі Василівка, але журналістці вдалося втекти.

11 березня 2022 року Рощина знову потрапила в полон до ФСБ Росії - за її словами, її захопили, коли вона прямувала до Маріуполя. Вона розповіла, що її тиждень утримували у Бердянську.

У жовтні 2023 року стало відомо, що українська журналістка Вікторія Рощина, яка отримала нагороду за свої репортажі про війну в Україні, зникла на тимчасово окупованих територіях. Рідні та друзі повідомляли, що з 3 серпня 2023 року втратили з нею зв'язок. 

У травні 2024 року в Росії визнали, що утримують в полоні українську журналістку Вікторію Рощину, яка зникла на тимчасово окупованих територіях у серпні минулого року.

10 жовтня стало відомо, що Рощина, яка потрапила в російський полон, загинула. Омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що отримав від російської сторони документальне підтвердження про смерть медійниці.

Офіс генпрокурора відкрив провадження про воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством.

11 жовтня нардеп Ярослав Юрчишин повідомив, що найближчим часом рідним мають передати тіло журналістки Рощиної, яка загинула у російському полоні. Однак станом на 20 жовтня тіло жінки так і не передали в Україну.

За даними правозахисників, журналістку Рощину тримали в СІЗО, відомому найжорстокішими тортурами.

11 жовтня Офіс генерального прокурора України докваліфікував кримінальне провадження щодо зникнення Рощиної - воєнний злочин, поєднаний з умисним вбивством.

 

Теги:
Читайте також:
Київ
+21.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
21 липня
10:40
Огляд
Одіссея по-українськи: як 34 роки тому один корабель обрав Україну і кинув виклик Москві
10:23
Оновлено
Петер Мадяр
Мадяр запропонував тимчасово очолити пост президента Угорщини гросмейстерці Полгар. Вона відмовилась
10:15
Росія атакувала Запоріжжя увечері 12 липня 2026
Росія обстріляла Харків, Чернігів і Херсон: є загиблі та руйнування. На Сумщині атаковано рятувальників
10:15
Інтерв’ю
Як активістка з Донеччини Оксана Муравльова об’єднала людей 
Мова, традиції, вишиванка: як активістка з Донеччини Оксана Муравльова об’єднала людей 
10:11
Ексклюзив
Олександр Краєв
Росія може спробувати розіграти "Крим 2" у країнах Балтії, - Краєв
10:03
Оновлено
МВФ
Україна найближчими днями отримає від МВФ транш $690 млн
09:45
Вес Стрітінг
Міністром оборони Британії в новому уряді Бернема став Вес Стрітінг
09:30
PR
Як обрати шкільний рюкзак
Більше ніж шкільний рюкзак: як обрати модель, готову до реального життя дитини
09:23
Оновлено
обстріли рф
У російському Липецьку пожежа в районі ТЕЦ, а над Білгородською агломерацією "йшов дощ із уламків збитих ракет"
09:16
Ексклюзив
73-річний Володимир Путін на нараді зі своїми силовиками (травень 2026 р.)
Путін селекціонував росіян на сліпих виконавців: Тимочко пояснив провал набору РФ до військ безпілотних систем
09:09
"Я була неправа": блогерка Лумер з оточення Трампа, яка раніше була на боці РФ, прибула в Україну
08:27
Ексклюзив
Президент сам довів до цієї ситуації: Подорожній про кризу в оборонному блоці
08:25
Ексклюзив
Віталій Портников
Персоналістські протести приречені на програш: Портников пояснив, чому акції на площах не змінять ситуацію
08:24
США - Іран
Союзники пропонують США та Ірану встановити 10-денне перемирʼя, – Axios
08:01
OPINION
Відставка Федорова: Безглуздо намагатися здолати міф аргументами
08:01
Ексклюзив
війна з росією
На тлі загроз з боку Росії Європа вивчає український досвід війни дронів, - Попович
07:55
Каш Патель
Директор ФБР Патель планує поїздку до РФ, – Politico
07:43
Оновлено
Війна з Росією
Україна запускає серійне виробництво керованого боєприпасу Firefly, на фронті — 186 боїв та мінус 1 370 окупантів. Головне за добу 20 липня
07:35
Ексклюзив
Компенсація за зруйноване житло на окупованих територіях існує лише "на словах": переселенка про ваучери
07:28
Дональд Трамп
Трамп ввів 50% мита на імпорт з Канади
2026, понедiлок
20 липня
23:00
путін
Путін відтерміновує мобілізацію завдяки перевазі в балістичних ракетах над Україною, — ЗМІ
22:52
Оновлено
Рятувальники Одещини працюють над ліквідацією наслідків атаки 20 липня
Росія атакувала Україну 20 липня: в Одесі четверо загиблих, у Павлограді — четверо, у Херсоні та Сумах - 19 поранених
22:27
Ексклюзив
Наталка Діденко
З наступного тижня температура повітря в Україні може перевищувати +30°C, - Діденко
22:26
Ед Мілібенд став новим главою МЗС Британії в уряді Бернема
Ед Мілібенд став новим главою МЗС Британії в уряді Бернема
22:12
Засідання Ставки
Зеленський провів Ставку. Що обговорювали
22:03
Ексклюзив
Олександр Сирський
Заміна Сирського назріла: новому головкому знадобиться щонайменше пів року на реформу армії, - Герой України Кащенко
21:58
міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш
Росія захопила чимало українських дронів і може використати їх для провокації, — міністр оборони Польщі
21:55
Кримський рубильник off
Кримський рубильник off. Мадяр заявив про ураження ще 19 енергооб'єктів на окупованому півострові і ТОТ
21:29
мітинг
П'ятий день протестів з вимогою повернути Федорова і звільнити Сирського. Організатор дав владі час до п'ятниці
21:17
Ексклюзив
Дональд Трамп
Трамп бачить силу України: удари по Росії викликають у нього повагу, - Айзенберг
20:44
Євгеній Хмара
Хмара став т.в.о міністра оборони з 20 липня, – розпорядження Кабміну
20:42
Ексклюзив
Ціни на пальне, АЗС
Паливна криза загострюється: Куюн розповів, наскільки подорожчає пальне
20:37
Сирський попросив вибачення у Федорова: "Війну виграє реальна робота, а не публічна драма навколо неї"
20:29
Ексклюзив
Віталій Портников
Не потрібно звільняти обох - і в цьому є мистецтво політики: Портников про рішення Зеленського щодо Федорова та Сирського
20:11
Енді Бернем
Зеленський поговорив з новим прем'єром Великої Британії
20:03
Кевін Кіган
Помер легендарний футболіст, дворазовий володар "Золотого м'яча" і тренер Кевін Кіган
20:01
Ексклюзив
Михайло Федоров
Скандали між головкомами та міністрами оборони були запрограмовані системою, - Лакійчук
20:01
OPINION
Відкриття переговорних кластерів для України: чому дива не сталося
19:53
Apple-Росія
У Росії стався масштабний збій сервісів Apple. ЦПД вважає його штучним блокуванням з боку влади
19:35
скраплений газ корабель
Греція вкотре блокує санкції ЄС проти Росії — у чому причина
Більше новин