
Серед тем для обговорення на "Рамштайні" будуть миротворці, – Зеленський
Серед тем для обговорення на "Рамштайні" будуть системи ППО, нові оборонні пакети, виробництво зброї в Україні, а також миротворча місія
Про це на спільній пресконференції з прем’єр-міністром Бельгії Бартом де Вевером у Києві повідомив президент України Володимир Зеленський, передає "Радіо Свобода".
За його словами, попередньо у четвер, 10 квітня, учасники формату обговорять питання Коаліції охочих, зокрема присутність миротворчого контингенту на території України.
"У п’ятницю буде обговорення питання Patriot, питання протиповітряної оборони, додаткових оборонних пакетів, а також питання щодо об'єднання держав, які готові будуть відкривати заводи або виробничі лінії тієї чи іншої зброї в Україні", - уточнив Зеленський.
Засідання групи у Брюсселі очолять Німеччина та Велика Британія. США, ймовірно, не будуть присутні на засіданні, проте, на думку президента, "нам є що обговорити з американцями й віритимемо, що вони змінять свою позицію".
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинки бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
- Актуальне
- Важливе









