
"Стратегія дикобраза" недостатня для наших умов: Згурець про розгортання європейських військ в Україні
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express Сергій Згурець висловив думку щодо ситуації з розгортанням європейських військ в Україні, зазначивши, що всі зусилля Франції, Великої Британії та Німеччини мають оцінюватися в контексті "Білої книги" оборони ЄС, яку було презентовано минулого тижня
Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо".
"Те, що стосується будь-яких контингентів закордонних військ після досягнення перемир'я з РФ, - це дещо віддалена перспектива, яку навряд чи можна сприймати реалістично. Поки що ми перебуваємо в умовах, коли ворог продовжує здійснювати атакувальні дії по всіх напрямках, і в цих умовах навряд чи жодна європейська країна зважиться на відправку своїх контингентів до України", - вважає Згурець.
За словами директора інформаційно-консалтингової компанії Defense Express, після можливого перемир'я Росія не налаштована на присутності європейських військ в Україні. Україна, зі свого боку, не збирається поступатися своїми позиціями.
"Наразі більшість рішень вирішуються на полі бою. Але дійсно, ми очікуємо, що до Києва найближчим часом приїде група з Великої Британії та Франції, яка буде визначати підходи до майбутнього вигляду української армії", - зауважив Згурець.
Експерт пояснив, що всі зусилля Франції, Великої Британії та Німеччини треба розглядати в контексті "Білої книги" оборони ЄС, яка була представлена минулого тижня. І там визначаються підходи, які мають бути спрямовані з боку ЄС на посилення оборонних і військових спроможностей України.
"Там є низка кроків - це постачання боєприпасів, посилення системи ППО, розширення логістичної участі України в певних транспортних коридорах на постачання озброєнь, долучення України до розвідданих ЄС. Але в тому звіті є цікавий момент, що Україна має організувати "Стратегію дикобраза" для захисту своєї території", - вказав Згурець.
Директор інформаційно-консалтингової компанії Defense Express також додав, що "Стратегія дикобраза" буде обговорюватися на зустрічах, тому що підходи, запроваджені в цій стратегії в "Білій книзі" ЄС, є недостатніми для реальних оборонних можливостей України. Тому що "Стратегія дикобраза" орієнтована на те, аби мати гнучкі мобільні сили, які шляхом швидкості й маневровості можуть стримувати просування противника. Але ця стратегія є недостатньою для наших умов, тому що ми навіть створенням корпусів вже йдемо далі. Ми створюємо систему стримування, яка ґрунтується й на далекобійних ударах.
"Візити європейських партнерів до Києва будуть скеровані на те, аби сформувати реальний вигляд української армії, яка поєднає "Стратегію дикобраза" і ті рішення, які ми сьогодні досягли шляхом розвитку далекобійних дронів, створення власного ударного озброєння.
І це стане приводом для дискусій європейських і українських партнерів та створення чітких кроків взаємодії з нашими європейськими партнерами, не очікуючи відтермінованих рішень про те, що європейські війська приїдуть до нас тільки після досягнення перемир'я.
Я думаю, що протягом цього і наступного року триватиме достатньо непроста фаза на фронті, де і РФ, і Україна будуть покладатися насамперед на потенціал на лінії фронту", - резюмував Згурець.
Миротворчі війська в Україні: що відомо
Наприкінці січня Володимир Зеленський заявив, що для убезпечення України після зупинення бойових дій знадобиться щонайменше 200 тис. миротворців. Пізніше президент уточнив, що серед миротворчих сил в Україні мають бути військові США.
11 лютого NYT повідомив, що в Європі немає 200 тис. миротворців, яких можна було б відправити в Україну. Це майже втричі більше, ніж уся британська армія. У цей же день Зеленський сказав, що місія запрацює за умови розміщення 100-150 тис. європейських військ.
За інформацією AP, група європейських країн конфіденційно розробляє план відправлення військ в Україну.
Президент США Дональд Трамп підтримав розміщення європейських миротворчих військ в Україні, але зазначив, що США не братимуть в цьому участі.
За словами речника МЗС Франції Крістофа Лемонда, європейські країни наразі обговорюють лише саму можливість відправлення своїх військових до України, а не їхню кількість.
Водночас німецький концерн Rheinmetall заявив про готовність озброїти миротворців в Україні.
16 березня заступник голови ради безпеки Росії Дмитро Медведєв заявив, що Кремль сприйме відправлення західних миротворців в Україну як оголошення війни з НАТО.
21 березня міністр закордонних справ Італії Антоніо Таяні заявив, що його країна може відправити миротворців в Україну лише під прапором ООН.
Водночас президент України Володимир Зеленський пояснив, чому миротворці ООН не можуть замінити військовий контингент.
- Актуальне
- Важливе








