Ексклюзив

"Треба бути відірваним від реалій, щоб таке пропонувати": ветеран Симороз про економічне бронювання військовозобов'язаних

20 червня, 2024 четвер
10:43

Олег Симороз, ветеран російсько-української війни, переконаний, що економічне бронювання військовозобов'язаних є дискредитацією за майновим цензом

Зміст

Про це він сказав в етері Еспресо.

"Моя позиція досить однозначна: я є категоричним противником цієї ініціативи партії влади "Слуга Народу" і вважаю, що це є максимальним знущанням з українського народу. До чого зараз насправді доведене українське суспільство, доведені прості люди, роботяги... І в них ще зараз вистачає совісті фактично ділити людей за майновим цензом, що є абсолютно неприпустимо. До речі, абсолютно неприпустимо для цивілізованих демократій - дискредитація, в цьому випадку - за майновим цензом. Я абсолютний противник, бо це знущання з нас як з ветеранів, побратимів, українських військових", - вважає ветеран російсько-української війни.

Симороз згадав, як у 2022 та 2014 роках військові популяризували захист своєї країни, службу в Збройних Силах: "Це ми намагалися донести, щоб у суспільстві це було за честь, було поважно, і зараз у Збройних Сил України найвищий рівень підтримки".

За його словами, зараз є дуже багато професій, де щодня люди виконують важливу для кожного українця роботу й при цьому отримують мінімальну оплату праці, а тому не мають права на економічне бронювання.

"Що хочуть зробити зараз - в армії служить дурень, який не може заробити, оплатити собі економічне бронювання, тобто бідні, скупі служать у ЗСУ, а успішні "чоловічки" в армії не служать, бо це не комільфо. Знаєте, ті, хто до цього додумався, - люди, настільки відірвані від реалій, від суспільства. Мені дуже смішно і водночас огидно, що вони називають себе європейськими політиками, демократичними політиками, бо основа демократії - це саме боротися проти дискредитації, щоб усе було максимально справедливо", - наголосив громадський діяч.

Якщо головна проблема з економічним бронюванням саме у відсутності належної кількості грошей, то Симороз пропонує інший варіант.

"Хочете економіку наповнювати? Будь ласка, оподаткуйте олігархів, у проросійських політиків ОПЗЖ позабирайте майно, яке вони тут награбували, відмовтеся від автопарків своїх Кабінету Міністрів, Верховної Ради, міських органів виконавчої влади - і знайдеться трошки грошей, і не будете таку дурню просувати. Мене особисто дуже сильно дратує, коли я таке бачу, коли ми системно роками вибудовували, що служба в армії є престижною, і головна ідеологія, яку ми сповідуємо, - що є принципи в нашій армії. І чим ми відрізняємося від ворога - це принципом соціальної справедливості, що всі рівні перед законом, перед статутами, в армії всі рівні й в армію мають піти всі прошарки населення. Не так, що є якісь "приблатньонні", а є дурні, котрі йдуть служить, захищають свою Україну. То коли зараз на законодавчому рівні намагаються це просунути, в мене просто не вистачає слів, наскільки відірваними треба бути від реалій", - підсумував ветеран.

Довідково. Олег Симороз - український ветеран війни, громадський і політичний активіст, який воював у складі 112-ї бригади територіальної оборони ЗСУ. Під час бойових дій на Донеччині втратив обидві ноги. Після тривалого лікування та навчання ходити на протезах повернувся до активного громадського життя. 

  • Керуючий партнер АО EvrikaLaw, голова Комітету НААУ з питань інвестиційної діяльності та приватизації Андрій Шабельніков вважає, що економічне бронювання від мобілізації дає можливість уникати корупційних ризиків у ТЦК.

  • Керуючий партнер Бюро інвестиційних програм економіст Олександр Бондаренко вважає, що економічне бронювання може приносити державі до 45 млрд грн щорічних додаткових вливань.  

Теги:
Читайте також:
Київ
+23.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, неділя
5 липня
17:19
FPV дрони "Колібрі"
Враховують досвід України з дронами: В армії Британії створюють новий підрозділ
17:18
У ПК "Захід" показали миті перед бойовим вильотом МіГ-29
Авіація Сил оборони знищила позиції російських операторів дронів підрозділу "Рубікон" у Покровську, а на фронті відбулося 55 боїв
17:09
Інтерв’ю
Ламі: Удари Сил оборони України по російських НПЗ - це те, що виходить за межі військового впливу та російської пропаганди
17:01
OPINION
"Зголоднілі уряди" Близького Сходу допоможуть Україні змінити вимоги до Путіна
16:45
Огляд
Звільнення Краматорська
"Той липень навчив нас, що росіян можна бити": як звільнення Слов’янська і Краматорська зупинило РФ у 2014 
16:34
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
У Києві провели автопробіг до 12-річчя "Госпітальєрів"
16:21
Ексклюзив
ЄвропейськийСоюз, ЄС, Европарламент
Україна має розвінчати міфи про корупцію, щоб зміцнити довіру інвесторів, - експертка з євроінтеграції Болюбаш
16:14
Юрген Клопп
Стало відомо, хто очолить збірну Німеччини після провалу на ЧС-2026
15:50
Оновлено
Увечері 4 липня РФ завдала щонайменше п'яти ударів по Запоріжжю
РФ вдарила по Запоріжжю, Сумщині, Харківщині, Дніпровщині та Херсонщині: двоє загиблих, десятки постраждалих
15:28
винищувачі JAS 39 Gripen
Посилення ППО та підготовка до використання "гріпенів": Зеленський провів розмови з Макроном та прем'єром Швеції Крістерссоном
15:22
Кремль москва
У РФ шукають операторів дронів для захисту Москви, - Reuters
15:10
Дмитро Пєсков
Пєсков заявив, що в Україні триває "справжня війна", бо за Києвом стоїть Захід
15:06
граната
На Одещині військовий у СЗЧ підірвав гранату під час перевірки документів, поранено двох поліцейських
14:47
Сергій Арбузов
Санкціонований в Україні ексголова Нацбанку Арбузов планує йти на вибори до Держдуми РФ
14:30
Вінісіус Жуніор, ЧС-2026
Бразилія грає з Норвегією, а Мексика - з Англією: розклад матчів та трансляцій 1/8 фіналу
14:20
Вімблдон
Усі російські тенісистки вилетіли з Вімблдона до четвертого кола турніру
14:09
ЗРК Patriot
Віцеспікер польського Сейму заявив, що Польща могла таємно передати Україні ракети до Patriot
14:01
OPINION
Ексгумації як елемент польської пропаганди
13:54
Роберт Фіцо
Словаки провалили референдум проти довічної виплати Фіцо й за повернення антикорупційних органів
13:38
ракети Taurus
Пісторіус заявив, що немає необхідності у постачанні Україні ракет Taurus
13:23
путін
Путін свідомо готовий ризикнути повторенням краху Російської імперії заради нової хвилі мобілізації, — Atlantic Council
13:15
Путін в формі (27.12.2025)
Погрози РФ напасти на Польщу – це серйозний екзамен на спроможність для НАТО і Європи, — дипломат Міл-Ман
12:51
Огляд
День незалежності США
День незалежності США: Трамп заявив про "комуністичний рак", польоти на Марс і перемогу над армією Ірану
12:43
землетрус
Офіційна кількість загиблих у Венесуелі зросла до майже 3 тисяч, про зниклих безвісти влада не говорить
12:22
В Україні відзначають День Військово-морських сил ЗСУ: ВМС посилять новою бригадою
11:51
Андрій Сибіга
Уряд Нідерландів схвалив розміщення Спецтрибуналу щодо агресії Росії проти України, - Сибіга
11:18
Оновлено
Бійці 19-го корпусу показали відео з Костянтинівки, спростувавши фейк про захоплення міста, а Сили оборони за червень уразили понад 200 тис. ворожих цілей
11:03
OPINION
Чи є підстави для міфу про реіндустріалізацію України
11:01
Сили оборони вдарили по підстанціях Криму — півострів накрила хвиля блекаутів
Сили оборони вдарили по підстанціях Криму — півострів накрила хвиля блекаутів
10:55
Турнірна сітка плейоф ЧС-2026
Визначилась перша пара чвертьфіналістів ЧС 2026: результати усіх матчів 1/8 фіналу та сітка плейоф
10:16
росія китай
Флоти Китаю та Росії проведуть спільні навчання в липні, а після — вирушать патрулювати Тихий океан
09:55
Зустріч Трамп Зеленський G7
Про що говорили Зеленський і Путін із Трампом, вітаючи із 250-річчям незалежності США
09:48
OPINION
Що стоїть за ФСБшним вкидом про "злочин УПА" у Володимирі на Волині
09:35
Ексклюзив
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Ламі: Євросоюз - це перевірений рецепт миру, який закриє болючу пам'ять Києва та Варшави
09:17
Ексклюзив
Путін Медведчук
Російська еліта починає розбавлятися українськими зрадниками: Медведчук комплектує партію до держдуми РФ, - Портников
08:29
Оновлено
"Альфа" СБУ відзвітувала про втрати РФ за тиждень, Зеленський провів нараду з ВМС на Одещині, на фронті — 295 боїв та мінус 1290 окупантів. Підсумки на ранок 5 липня
08:24
Кіліан Мбаппе, ЧС-2026
Франція та Марокко перемогли аутсайдерів і зустрінуться в 1/4 фіналу ЧС-2026
08:01
OPINION
Парадокси Росії: продавати нафту задешево і купувати дорогий бензин
08:01
Ексклюзив
Фінансування бізнесу ветеранів
"Мінне поле" без інструкції: у чому складність працевлаштування ветеранів
07:30
Огляд
Кошовий, чий перехід на бік росіян прирік Задунайську Січ: 160 років тому не стало Йосипа Гладкого
Більше новин