Військовий збір: Гетманцев пояснив, як новий податок допоможе профінансувати армію

5 грудня, 2024 четвер
14:15

Народний депутат Данило Гетманцев заявив, що підвищення ставки військового збору дозволить забезпечити стабільне фінансування армії на поточний і наступний роки

Зміст

Про це повідомила кореспондентка Еспресо Тетяна Голунова.

За словами народного обранця, відповідне рішення полягає в тому, що саме та сума, яка необхідна для армії цього року та наступного, розподіляється між усіма рівномірно, пропорційно до доходу. 

"Це рішення про рівність і загальність оподаткування оцим додатковим податком, додатковим військовим збором у 3,5%", - заявив Гетманцев.

Він пояснив, що підвищення податку передбачає додаткові 3,5% від доходів громадян та 1% від обороту для фізичних осіб-підприємців. Для ФОПів першої та другої груп податок фіксований - 800 грн на місяць, що відповідає специфіці їхнього оподаткування.

Нардеп заявив, що зібрані кошти дозволять профінансувати 38,3 млрд грн, закладених у бюджет. Однак через затримку з підписанням закону цього року до бюджету надійде лише близько 8 млрд грн. Для покриття тимчасового дефіциту Міністерство фінансів використає резерви.

Що відомо про закон про підвищення податків

Нардеп Ярослав Железняк ще навесні повідомляв, що влада готується до підвищення ПДВ і військового збору.

22 липня очільник Мінфіну Сергій Марченко пояснив, що підвищення військового збору дасть змогу залучити додаткові 121,8 млрд грн для сектору безпеки й оборони. Міністр зазначив, що влада не розглядає підвищення ПДВ, позаяк це матиме негативні наслідки для добробуту українців, зокрема найуразливіших категорій. Марченко сказав, що підвищення цього податку автоматично призведе до зростання цін на основні товари, зокрема ліки та базові харчові продукти, як-от хліб, молоко, масло тощо. Для вразливих категорій громадян навіть незначне підвищення цін на базові харчі може стати значним фінансовим тягарем, підкреслив він.

17 вересня Рада у першому читанні підтримала законопроєкт про підвищення податків.

2 жовтня голова фінкомітету ВР Данило Гетманцев заявив, що в Україні потрібно підвищувати не лише військовий збір, а й ПДВ.

10 жовтня Верховна Рада України остаточно схвалила законопроєкт про збільшення податків (№11416-д). При цьому нардеп Олексій Гончаренко стверджував, що зміни до податкового кодексу набудуть чинності "заднім числом" – з 1 жовтня.

27 листопада прем'єр-міністр Денис Шмигаль сказав, що підвищення податків "заднім числом" не буде, а президент Зеленський заявив, що підпише закон 28 листопада.

Читайте також: Підвищення податків в Україні: хто і скільки платитиме, якщо закон набуде чинності

Так, Володимир Зеленський 28 листопада підписав закон про підвищення податків. Документ набув чинності з 1 грудня.

Теги:
Читайте також:
Київ
+18°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.15
    Купівля 41.15
    Продаж 41.67
  • EUR
    Купівля 47.43
    Продаж 48.22
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
15 червня
23:44
Оновлено
шахед
Армія РФ запустила дрони по Україні: ситуація ввечері 15 червня
23:36
Оновлено
Від початку доби на фронті сталося 133 бої: найбільше атак сталося на Покровському та Новопавлівському напрямках
23:27
військові КНДР
Британська розвідка назвала втрати військових КНДР у складі армії РФ на Курщині
23:20
Аліна Комащук
Свічкар приніс Україні золото, а Комащук здобула срібло на ЧЄ з фехтування
22:12
на фото Володимир Зеленський
Зеленський: доки увага прикута до Близького Сходу, Путін планує удари по українській атомній генерації
22:12
Біньямін Нетаньягу
Нетаньягу: у нас є повна підтримка від США, зачищене іранське ППО й "чимало стартапів" для знищення підземних цілей
22:08
Ексклюзив
мітінг проти Трампа
У протестах на день народження Трампа взяли участь, за різними оцінками, близько 5 або 11 млн людей, - професор Айзенберг
21:52
Джамал Мусіала, Баварія, Бундесліга
"Баварія" перемогла "Окленд Сіті" з рахунком 10:0 на клубному чемпіонаті світу
21:46
Ексклюзив
Володимир Огризко
Росія зараз із усіх боків підходить до свого об'єктивного фіналу, - дипломат Огризко
21:29
Євро-2025 (U-21). Фінляндія — Україна — 0:2
Україна перемогла Фінляндію на молодіжному Євро-2025 з футболу
21:23
Український військовий, якому випалили на тілі напис "Слава России", пройшов першу процедуру з його видалення
20:57
Долари
На кордоні з Румунією затримали подружжя з України, яке намагалося перевезти під одягом $1,4 млн готівкою
20:26
Ексклюзив
Іран
Це їхня стандартна тактика, - експерт Данилов про заяви Ірану щодо готовності припинити конфлікт з Ізраїлем
20:22
Нетаньягу заперечив, що Трамп заборонив йому ліквідацію аятоли Хаменеї
20:21
Оновлено
В російській Єлабузі українські дрони атакували завод, де збирають "шахеди"
20:12
Через глобальне потепління сільгоспугіддя на півдні України можуть стати непридатними, а на Поліссі почнуть вирощувати нові культури, - метереологиня Балабух
20:05
OPINION
Найстрашніша війна — якої ти не бачиш
19:45
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
"Повтору не буде": генерал Маломуж про російсько-білоруські навчання "Захід-2025"
19:14
Прапор Ізраїлю
У передмісті Тель-Авіва іранським ударом вбито 5 українців, серед яких є 3 дітей, - Укрінформ
18:45
Інтерв’ю
Майкл Карпентер
Дипломат Карпентер: між позиціями сторін компроміс неможливий. Україна не готова капітулювати на вимогу Путіна
18:30
Близький Схід Іран Ірак Сирія США
Іракська "Катаїб Хезболла" застерегла США від втручання в конфлікт на Близькому Сході, пригрозивши відновити атаки на американські війська в регіоні
18:01
Іран
Вціліла частина іранської еліти домовляється з РФ про можливу евакуацію з країни, - ЗМІ
18:00
OPINION
блог Сергій Таран
Війна на Близькому Сході змусить Трампа визначатися
17:30
Ексклюзив
Вибух в Ірані
Заяви Ірану про готовність припинити конфлікт з Ізраїлем сприймаються як слова Путіна, - офіцерка запасу ЦАХАЛу Север
17:30
Інтерв’ю
Пьотр Кульпа
США вже не мають важелів, щоб напряму впливати на Україну, - Пьотр Кульпа
17:26
Дональд Трамп
Трамп: Ізраїль та Іран мають укласти угоду
17:23
Ексклюзив
Нафта
Не виключаю, що найближчий часом ціна на нафту може впасти, - економіст Непран
16:56
хімічна атака дим смог
РФ вже три тижні застосовує хімічну зброю на Сіверському напрямку
16:50
Ексклюзив
На першу зустріч він прийшов із квітами: Софія Черепанова про довге очікування та зустріч брата із російського полону 
16:36
"Кількість бойових зіткнень на Новопавлівському напрямку - аномально висока": ОСУВ "Хортиця" про рух ворога на Дніпровщину
16:22
Amazon
Amazon інвестує $13 млрд у центри обробки даних в Австралії
16:04
OPINION
"Партія ТЦК" і партія "ухилянтів"
15:54
Юрій Феліпенко
Загинув актор серіалу "Обіцянка Богу" Юрій Феліпенко
15:26
Ексклюзив
Ізраїль завдав ударів по Ірану, Тегеран
Для України найкращим варіантом є якнайшвидша зупинка конфлікту між Ізраїлем та Іраном, - експерт-міжнародник Несвітайлов
15:23
Ізраїль та Іран
Біженці виїздять з Тегерану до сіл, а ЦАХАЛ просить іранців триматися подалі від військових підприємств
15:21
Boeing
РФ під час атаки по Києву пошкодила офіси Boeing, - FT
15:15
Рятувальні команди розбирають завали в районі міста Тамра на півночі Ізраїлю після потужної ракетної атаки з боку Ірану 15 червня 2025 року
Внаслідок іранських обстрілів в Ізраїлі за дві доби загинуло 13 цивільних
14:55
Рейтинг країн за тривалістю робочого тижня: де громадяни працюють понад 50 годин
14:42
Розстріл цивільних на вулиці Яблунській у Бучі: журналісти ідентифікували ймовірно причетних до злочину військових РФ
14:35
Завод з виробництва дронів в Ісфагані
Удари Ізраїлю по Ірану: в Ісфагані знищено завод з виробництва дронів, у Ширазі - виробництво РЛС
Більше новин