
ДБР повідомило Новинському про підозру в несплаті податків на понад 4 млрд грн
Працівники ДБР у взаємодії з СБУ повідомили про підозру в ухиленні від плати податків колишньому народному депутату кількох скликань обраному від забороненої проросійської партії "Опозиційний блок", який також входив до складу "Партії регіонів"
Про це повідомили у пресслужбі ДБР.
Йому інкримінують ухилення від сплати податків, що призвело до ненадходження до державного бюджету коштів у особливо великих розмірах (ч. 3 ст. 212 КК України).
За інформацією слідства, після набуття громадянства України у 2012 році він продовжив свою підприємницьку діяльність на території України, ставши податковим резидентом. Однак, усупереч вимогам податкового законодавства, не задекларував отриманих за кордоном доходів і не сплатив податку на доходи фізичних осіб у сумі понад 4,3 млрд гривень.
Зокрема, як додали в ДБР, ексдепутат отримав інвестиційний прибуток у розмірі понад 25 млрд грн (на момент продажу це становило декілька мільярдів доларів) від продажу інвестиційних активів – акцій іноземних компаній, які здійснювали діяльність на території Кіпру. Через це, кажуть слідчі, до Державного бюджету України не надійшли кошти в особливо великих розмірах.
Необхідні слідчі дії тривають.
У повідомленні не вказано імені народного депутата, однак з матеріалів справи зрозуміло, що мова саме про нього.
Примітка: згідно зі статтею 62 Конституції України особа вважається невинуватою в скоєнні злочину і не може бути кримінально покарана, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
- Нагадаємо, 6 липня 2022 року позафракційний народний депутат Вадим Новинський написав заяву про складання повноважень.
- У грудні СБУ оприлюднила перелік діячів церкви Московського патріархату, що потрапили під дію "церковних санкцій" Ради національної безпеки і оборони України. Очолював цей список саме Новинський. Згодом стало відомо, що олігарх за 2022 рік збагатився на $100 млн, а загалом із 2019 року його статки зросли на 400 млн доларів і нині оцінюються в 1,4 млрд доларів.
- У 2023 році колишній нардеп служив на недільній службі у найбільшій російській православній церкві в Цюриху.
- Тим часом суд в Україні арештував його майно на понад 3,5 млрд грн, зокрема корпоративні права на 40 підприємств та 30 газових свердловин. Вже у травні СБУ арештувала активів Новинського ще на 10,5 млрд грн.
- У січні цього року Вадиму Новинському оголосили підозру в державній зраді та розпалюванні релігійної ворожнечі й ненависті
- Актуальне
- Важливе











