Коломойському оголосили підозру в замовленні вбивства директора юридичної компанії

8 травня, 2024 середа
10:25

Бізнесмену Ігорю Коломойському у середу, 8 травня, оголосили підозру в замовленні вбивства директора юридичної компанії задля особистої помсти

Зміст

Про це інформують Офіс генпрокурора та Нацполіція

Як розповіли в Нацполіції, у серпні 2003 року у середмісті Феодосії четверо чоловіків жорстоко побили та поранили ножем адвоката. Лікарям вдалося врятувати чоловіка, а правоохоронці змогли затримати нападників. Наразі виявлено докази, які підтверджують особу замовника.

"За даними слідства, підозрюваний, діючи з мотивів особистої помсти, замовив вбивство директора однієї з юридичних компаній за невиконання вимог щодо анулювання та визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів відкритого акціонерного товариства", - йдеться у повідомленні. 

Слідство встановило, що український бізнесмен, який наразі перебуває під вартою, ще у 2003 році замовив вбивство адвоката, який відмовився співпрацювати у незаконній оборудці. Зокрема, бізнесмен мав особистий комерційний інтерес у роботі металургійного заводу, але рішення загальних зборів акціонерів підприємства не дозволяло йому повноцінно реалізувати свій план наживи. Тому він звернувся до адвоката юридичної фірми, яка брала участь у загальному зборі акціонерів і готувала юридичну документацію, аби той скасував рішення. Втім, юрист відмовив. 

Після цього бізнесмен через свого охоронця залучив чотирьох членів злочинного угрупування для нападу на чоловіка. Вони у серпні 2003 року зустріли адвоката посеред дня на виході з магазину в місті Феодосія у Криму та завдали йому ударів металевим прутом по голові та ножових поранень у груди, живіт та спину.

"Завадила зловмисникам добити чоловіка дружина потерпілого, а лікарям вдалося врятувати його життя.За кілька днів всі четверо виконавців злочину були затримані, а пізніше засуджені до позбавлення волі на строки від 6 до 12 років. Розслідування встановлення замовника вбивства адвоката було виокремлене в окреме провадження", - розповідають у Нацполіції. 

Бізнесменові повідомили про підозру у вчиненні злочину, пов’язаного з організацією замовного вбивства (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15, п.п. 11, 12, ч. 2 ст. 115 КК України). За це передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п'ятнадцяти років або довічне позбавлення волі.

"Також у чотирьох регіонах держави сьогодні проводяться 23 обшуки в рамках цього провадження для збору додаткових доказів", - додали правоохоронці. 

Офіс генпрокурора та Нацполіція не називають імені бізнесмена, втім, судячи з фото йдеться про Ігоря Коломойського. Крім того, УП та РБК-Україна, посилаючись на власні джерела, зазначають, що йдеться про Коломойського.

Водночас екснардеп Сергій Лещено повідомляє, що йдеться про замах на адвоката Сергія Карпенка за відмову виконувати вказівки Коломойського у корпоративній суперечці навколо запорізького підприємства "ДніпроСпецСталь". 

Коломойському зачитують підозру

Фото: Нацполіція

Що відомо про справи Коломойського

2 вересня 2023 року СБУ оголосила Ігорю Коломойському підозру в легалізації майна, отриманого шахрайським шляхом. Того ж дня Коломойський прибув до Шевченківського райсуду Києва, де йому обрали запобіжний захід у справі про шахрайство - арешт на 60 днів із можливістю внесення застави у 509 млн грн.

Позаштатний радник керівника Офісу президента Сергій Лещенко заявляв, що в матеріалах справи про шахрайство Коломойський фігурує як громадянин Ізраїлю та Кіпру. Проте видання "Цензор.НЕТ" опублікувало відео обрання Коломойському запобіжного заходу, під час якого суддя назвав підозрюваного громадянином України.

Ігорю Коломойському інкримінують шахрайство та протиправне заволодіння чужим майном.

Пізніше Коломойському та ще 5 особам – колишнім працівникам банківської установи детективи НАБУ повідомили про підозру в заволодінні понад 9,2 млрд грн коштів ПриватБанку.

15 вересня 2023 року СБУ поінформувала, що олігарху повідомили про третю підозру щодо незаконного заволодіння 5,8 млрд грн. 

25 вересня 2023 року в Київському апеляційному суді відбулося засідання у справі олігарха Коломойського. Його відвідали колишній очільник МКІП Олександр Ткаченко та телеведучі телеканалу "1+1", які погодилися взяти олігарха на поруки.

28 листопада 2023 року Шевченківський районний суд Києва продовжив термін тримання під вартою олігарха Ігоря Коломойського до 26 січня 2024 року.

21 грудня 2023 року Апеляційний суд залишив Коломойського під вартою, водночас зменшивши розмір застави з 3 млрд 891 млн грн до 2 млрд 650 млн грн.

22 січня Шевченківський районний суд Києва залишив бізнесмена Ігоря Коломойського під вартою до 2 березня із заставою у розмірі 2,65 млрд грн, а згодом продовжив арешт до 2 червня 2024 року, але зменшив заставу - з 2,4 млрд грн до 1,96 млрд грн. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+27.7°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
24 червня
16:29
ФІФА
Один жереб замість двох: ФІФА домагається зміни правил пенальті у плей-оф ЧС-2026
16:22
Окупанти вдарили по кінотеатру в центрі Конотопа: шестеро постраждалих
16:10
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Не лише через УПА: Навроцький мав два приховані мотиви забираючи орден у Зеленського, — польські ЗМІ
15:57
Дальність польоту 150 км: в Україні випробовують новий розвідувальний дрон Sweetheart
15:24
Українські дрони вдруге за тиждень атакували НПЗ у Капотні поблизу Кремля
Московський НПЗ після ударів українських дронів запрацює не раніше 2027 року, — Reuters
15:13
доповідь ГУР Зеленському
РФ змушена знімати ППО з регіонів для прикриття Москви й Керченського моста. Зробимо висновки, – Зеленський
14:56
Вінісіус Жуніор та Ашраф Хакімі (ліворуч), Бразилія - Марокко, ЧС-2026
Бразилія, Шотландія та Марокко б'ються за плейоф: розклад матчів та трансляцій вирішального туру
14:40
фахівець з розмінування
На Херсонщині РФ убила 24-річного працівника міжнародної гуманітарної організації NPA
14:24
Оновлено
Конференція з відбудови України у Римі
Гданська конференція з відбудови України: які результати очікувати
14:22
ЗСУ
"Російські генерали посувають лінію фронту єдиним доступним їм способом –  клавіатурою": в ЗСУ заперечили брехню РФ про захоплення села на Сумщині
14:01
OPINION
Що не так з цінами в Україні? Популярно про інфляцію
14:00
Сергій Лавров
Лавров заявив, що Росія не зупинятиметься на лінії фронту заради переговорів з Україною
13:48
ДБР
​ДБР почало розслідування за фактами, оприлюдненими в резонансному розслідуванні про штурмовий полк "Скеля"
13:06
Оновлено
У Генштабі розповіли про наслідки удару по найбільшому в РФ центру космічного зв'язку під Москвою
12:55
Польща
За конструктивне вирішення історичних суперечок із Польщею виступають 90% українців, – опитування КМІС
12:41
Ексклюзив
Путін на зустрічі зі своїми силовиками (22.05.2026)
Якби не дурний Путін, не було б розмов про приєднання України до ЄС, - сейм Литви
12:29
Оренбурзький ГПЗ
Сили оборони вразили в Оренбурзі газопереробний завод та єдине у РФ виробництво гелію для ракет
12:26
Андреас Умланд
Європі варто готуватися до розпаду РФ, а не лише до зміни російського режиму – Андреас Умланд
11:55
Ексклюзив
Керченський міст
Кримський міст став одним із найбільших "бермудських трикутників" втрат російської системи ППО, - Долінце
11:39
Оновлено
головна електропідстанція Севастополя
СБС підтвердили удари по електропідстанції в Севастополі, а СБУ - по системах ППО й військових аеродромах у Криму
11:25
OPINION
Чи варто Зеленському було їхати в Гданськ?
11:24
долар євро валюта обмін
Курс валют на 24 червня: скільки коштує долар, євро та злотий
11:18
Оновлено
"Тільки в бак": щонайменше в 19 регіонах РФ влада ввела обмеження на продаж бензину
11:10
Ексклюзив
Микола Княжицький
Шкодую, що на конференції у Гданську немає президента України, - Княжицький
11:08
Піт Геґсет
Геґсет прибирає з посади командувача армії США в Європі, який відповідав за допомогу Україні, - FT
11:00
OPINION
Євроскептики поволі відхрещуються від проросійськості
10:36
Володимир Зеленський і Дональд Туск
Туск назвав відсутність Зеленського на конференції в Гданську жестом деескалації
10:19
Росія та Білорусь військові навчання
Як розгортатимуться події у Білорусі після ультиматуму Зеленського щодо ретрансляторів, - прогноз ISW
10:17
Ексклюзив
Зеленський та Путін
Новий раунд старих вимог: Золкіна пояснила, чому Кремль знову просуває 28 пунктів у переговорах
09:07
Інфографіка
Кубок світу, чемпіонат світу 2026, ЧС-2026
Мессі з Аргентиною та ще 6 збірних вже у плейоф: який вигляд мають турнірні таблиці ЧС-2026 після 2-го туру
09:05
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Щоб замаскувати свої злочини: Погомій про поширення росіянами сибірської виразки на ТОТ Херсонщини
09:00
Оновлено
Українські аси вперше показали, як нищать ворога КАБами власного виробництва, а на фронті відбувся 251 бій: підсумки роботи Сил оборони на ранок 24 червня
08:55
У Резерв+ з'явилися фото власників
У "Резерв+" тимчасово недоступні деякі сервіси
08:23
путін
У ISW пояснили, що стоїть за заявою Путіна про готовність РФ до переговорів з Україною "на базі стамбульських домовленостей"
08:17
Сенат США
Сенат схвалив резолюцію про припинення воєнних дій США проти Ірану. Трамп назвав невдахами республіканців, які її підтримали
08:04
Ексклюзив
Костянтинівка
Місто виглядає мертвим, ворог КАБами стирає Костянтинівку в попіл, - 44-та ОМБр
08:01
OPINION
Відкинути логіку "вижити сьогодні"
07:21
Оновлено
Гаррі Кейн (праворуч), Англія - Гана, ЧС-2026
Англія не впоралася з Ганою, Хорватія здолала Панаму, Португалія розбила Узбекистан, а Колумбія вийшла до плейоф: результати матчів ЧС-2026
2026, вiвторок
23 червня
22:53
Ексклюзив
У центрі Тернополя на кілька днів частково перекриють рух транспорту
Компанії великого будівничого картелю розібрали підряди на 11 млрд грн: Данилюк-Ярмолаєва про розслідування ГО "Наші гроші"
22:45
Дональд Трамп
Трамп вражений успіхами України щодо далекобійних ударів, - FT
Більше новин