live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Як саме бачать світ різні тварини,- дослідження

Вчені з Університету Дьюка провели дослідження, в якому порівняли гостроту зору у людини і у різних тварин

Дослідження було опубліковане в журналі Trends in Ecology and Evolution, коротко про нього повідомляє портал ScienceAlert.

Зображення, що демонструють гостроту зору у (зверху вниз і зліва направо) людини, кішки, золотої рибки, щури, мухи і комара

У тваринному світі більшість видів "бачать світ з куди меншою детальністю, ніж ми" зазначає Елінор Кейвс (Eleanor Caves), співавтор робот. Фахівці вивчають анатомію очей і проводять поведінкові тести, щоб визначити гостроту зору тих чи інших тварин.

Цього разу дослідники використовували метод, в якому вимірюється параметр "цикли на градус" (cycles per degree) для визначення гостроти зору. Потім цю інформацію обробили в спеціальній програмі, в якій після цього були створені зображення, що демонструють, наскільки чітким або розмитим бачиться світ певній тварині.

Люди розрізняють орієнтовно 60 циклів на градус - тобто 60 пар чорних і білих паралельних ліній на один градус кута зору. При цьому, як виявили дослідники, у шимпанзе та інших приматів - приблизно такий же показник, як і у нас. Деякі ж птахи навіть перевершують людей: наприклад, клинохвостий орел здатний бачити 140 циклів / градус - таке гострий зір, очевидно, допомагає йому помічати на висоті в тисячі метрів видобуток на землі.

У більшості ж інших тварин зір набагато менш гострий, ніж у людей. Так, багато риби і птиці бачать близько 30 циклів / градус, а слони - тільки 10 циклів / градус. Останній показник - це вже рівень сліпоти для людини, проте у багатьох тварин і комах він ще нижче.

Дослідження, як зазначається, допомагає також краще зрозуміти світ тварин. Наприклад, метелики навряд чи можуть розрізняти кольорові патерни на крилах одне одного, проте на це здатні птиці. Те ж стосується, наприклад, і креветок-чистильників: колірні патерни їх забарвлення і антени залучають риб, чиїми паразитами креветки-чистильники харчуються; при цьому самі креветки, як пишуть дослідники, не можуть розрізнити колірних паттернів навіть на відстані двох сантиметрів.

У новому дослідженні вчені поки розглянули лише здатності очей тих чи інших тварин. При цьому важливо відзначити, що тварини можуть насправді бачити світ кращим - завдяки обробці зображення в мозку. Цей механізм в новій роботі не розглядався. Хоча, звичайно, як зазначає Кейвс, якщо гострота зору занадто низька, щоб детектувати певну деталь, мозок навряд чи зможе будь-яким чином її обробити.

Читайте також: Не бійтеся акул, бійтеся комах. У кого з тварин більше шансів вас вбити

  • Два види австралійських сумчастих мишей потрапили в список тварин під загрозою вимирання через "суїцидальні сексуальні практики". Вони просто забагато спаровуються.
  • Раніше біологи опублікували унікальне відео з рибами-вудильниками, зняте в Атлантиці на глибині 800 метрів. вченим вперше вдалося зняти спаровування цих риб.
  • За допомогою гризунів вчені хочуть обдурити смерть: Голі землекопи живуть незвично довго для ссавців свого розміру, майже не відчувають болю, стійкі до раку, а також здатні затримувати дихання на 18 хвилин, тож давно привертають увагу вчених, які працюють над загадкою старіння.

новини партнерів

19 січня, 2019 субота

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати