Організовували "референдуми" на окупованих територіях України: підозри оголосили ватажку "ЛНР" Пасічнику та "депутатам" "ДНР"

1 жовтня, 2022 субота
12:46

В Україні ватажку "ЛНР" Леоніду Пасічнику та 8 "депутатам" "ДНР" оголосили підозри в колабораціонізмі за організацію псевдореферендумів на окупованих територіях

Зміст

Про це повідомила СБУ в телеграмі.

Леонід Пасічник підписав звернення псевдодепутатів "народної ради ДНР" про набрання чинності "закону про референдум ЛНР щодо входження до складу РФ на правах її суб'єкта". За його вказівкою створювали "центральні та дільничні виборчі комісії", організовували їхню роботу, забезпечували фінансування підготовки та проведення фейкового референдуму. Також Леонід Пасічник регулярно брав участь у пропагандистських заходах, обґрунтовуючи необхідність "голосування" та "приєднання" до РФ.

Крім нього, у колабораціонізмі та посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України підозрюють псевдодепутатів "народної ради ДНР": Максим Книша, Олександра Малькова, Наталію Стрельчук, Мирослава Руденка, Анастасію Селіванову, Олександра Бондаренка, Олександра Дяговця, Олексія Жигуліна. Вони одностайно проголосували за так званий закон про проведення "референдуму" та звернулися до ватажка "ДНР" Дениса Пушиліна щодо його підписання.

  • 28 вересня росіяни оголосили "результати" псевдореферендуму на окупованих частинах Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей.
  • Президент Володимир Зеленський наголосив, що світ продовжить підтримувати Україну після проведення псевдореферендума на окупованих територіях.
  • 30 вересня Путін підписав "угоди" про "входження до складу РФ" терористичних "ДНР" і "ЛНР", Запорізької та Херсонської областей. "Документи" Путін підписав із ватажками терористичних угруповань "ДНР" Денисом Пушиліним, терористичної "ЛНР" Леонідом Пасічником, а також з "главами" російських окупаційних адміністрацій Запорізької та Херсонської областей, колаборантами Євгеном Балицьким та Володимиром Сальдо. 
  • 30 вересня стало відомо, що понад 25 країн ЄС рішуче відкидають та беззастережно засуджують незаконну анексію РФ Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України.
  • Президентка Молдови Мая Санду засудила проведення Росією псевдореферендумів на окупованих українських територіях.

Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
1 липня
09:35
РФ поскаржилася в ООН на "тероризм" України через атаки на "тіньовий флот". Київ назвав це військовими обʼєктами, – FT
09:05
Валерій Залужний
Зеленський кликав Залужного на зустріч, де його відмовляли брати участь у президентських виборах, – УП
08:48
Дональд Трамп
Трамп задекларував понад $1,4 млрд доходу за 2025 рік від криптопроєктів своєї родини
08:35
росія блекаут
Росіян все більше починає цікавити, коли завершиться війна з Україною, - ISW
08:16
Оновлено
електроенергія, шахеди
Росія атакувала кілька АЗС Дніпропетровщини і автівку у середмісті Херсона: є загиблі і поранені
08:08
Оновлено
війна з росією
СБС пробили коридор в системі ППО на Москву, "Рейд" громить електропідстанції у Криму. На фронті дві сотні боїв. Підсумки доби 30 червня
08:02
США - Іран
У переговорах між США та Іраном є позитивний перебіг, – Bloomberg
08:00
OPINION
Український Пантеон має об'єднувати націю, а не розділяти її
07:56
Кіліан Мбаппе, ЧС-2026
Норвезькі вікінги здолали африканських слонів, а Франція і Мексика легко перемогли Швецію та Еквадор: результати матчів ЧС-2026
07:50
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте відвідав Одесу
США здійснили близько 5 тис. вильотів з європейських військових баз під час війни проти Ірану, – Рютте
07:45
Ексклюзив
"Є хлопці, які не хочуть виходити за межі лікарні через погляди людей на їхні протези", – ветеран Володимир Рудковський
2026, вiвторок
30 червня
23:30
війна з росією
Активність ворога на фронті впала на третину, – Сирський
23:04
Росія закриває низку залізничних пунктів пропуску на кордонах з Фінляндією, Естонією та Латвією
22:56
Олександр Сирський
Не з Білорусі: Сирський назвав найімовірніший напрямок нового наступу росіян
22:50
Ексклюзив
спека
Кліматична система Землі у збудженому стані: кліматологиня Бойченко про сезонні температурні гойдалки
22:25
бензин у Росії
У Росії засекретили дані про ціни на бензин і дизель
22:25
Ексклюзив
ППО війна з Росією СБУ
"Це жирна ціль, яку важко відновити": експерт з оборонних технологій Боровик про удар по центру космічного зв'язку "Дубна" під Москвою
22:02
Олена Івановська
Двох педагогів київського ліцею оштрафували за порушення мовного закону
22:00
Олександр Сирський
"Не можна замовчувати, але й не можна створювати істерію": Сирський про ситуацію з полком "Скеля"
21:59
Ексклюзив
Арсеній Яценюк
"Одне зернятко розбрату знищує ціле поле порозуміння": Яценюк про напругу в польсько-українському діалозі
21:31
Ексклюзив
Вадим Денисенко
У Росії стартувала "кухонна революція", - Денисенко
21:12
Тім Кейн
"Потужна двопартійна підтримка". Новий пакет допомоги США Україні можуть ухвалити до кінця 2026 року, — сенатор Кейн
21:02
винищувачі Gripen
Україна та Швеція уклали угоду про закупівлю 16 винищувачів Gripen E
20:53
Володимир Путін в етері "Росія 1"
Росія буде загрозою і після Путіна, — розвідка Швеції
20:43
Володимир Зеленський
У Чехії коаліційна партія закликала позбавити Зеленського ордена Білого лева
20:28
Ексклюзив
наслідки атаки на Суми
Вже другий тиждень до Сум долітають КАБи, але це не найстрашніше, - воєнна кореспондентка Яцина
20:03
Оновлено
обстріли України
РФ атакувала Україну: у Дніпрі вже 6 загиблих, у Запоріжжі росіяни вбили трьох пасажирів маршрутки, а увечері вдарили сімома авіабомбами. Влучили у дитсадок. Ще двоє загиблих
20:00
OPINION
У Конституції 96 року закінчився термін придатності
19:46
Петер Мадяр
Уряд Мадяра не підтримує ініціативи ЄС про обмеження права на захист українських чоловіків призовного віку
19:22
корупція, суд
Депутати мають мінімум шансів уникнути відповідальності, якщо вони займаються корупцією, - Юрчишин
19:00
Володимир Зеленський і Кароль Навроцький
Кароль Навроцький у день пам'яті жертв Волинської трагедії має намір "обмежити контакти" з Володимиром Зеленським
18:57
Сбербанк РФ вивіска
Глава Сбєрбанку Греф попередив про можливий крах російської економіки
18:30
Ексклюзив
"Якби були Олімпійські ігри зі знущання з людей – росіяни зайняли б перше місце", – ветеран Володимир Рудковський
18:21
Європарламент
Європарламенту пропонують дебати та ухвалення резолюції про жертви "геноциду УПА"
18:20
Оновлено
Теракт у Монако, замах на Вадима Єрмолаєва
У Монако стався вибух у будинку забудовника з України Вадима Єрмолаєва, він з партнеркою у важкому стані
18:02
Послаблення екоправил загрожує вступу України до ЄС, — експерти й депутати про головні ризики
18:02
Після повернення Лукашенка з Китаю загроза з Білорусі для України стає мізерною, - Денисенко
17:33
Україна ЄС НАТО
Підтримка вступу до ЄС і НАТО серед українців після тимчасового зниження знову зросла, – опитування Rating Group
17:20
Ексклюзив
заміноване поле
Розміноване поле не означає безпечне: чому частину територій України не можна буде використовувати навіть після війни
17:09
OPINION
Український Пантеон. Маємо право самі визначати тих, хто творив українську державність
Більше новин